Gdynia gospodarzem największych w Europie Międzynarodowych Targów dla młodych innowatorów

MILSET Expo Sciences Europe 2018 to największe organizowane w Europie targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią, mające ponad 20-letnią tradycję. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Polsce. Jego gospodarzem została Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom, a organizatorem – Fundacja Zaawansowanych Technologii. W programie targów między innymi: możliwość poznania różnorodnych projektów naukowych młodzieży z całego świata, nowinki technologiczne, wynalazki i ciekawostki ze świata nauki.

MILSET Expo Sciences Europe 2018 odbędzie się w dniach 16-22 lipca w Gdyni. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Zaawansowanych Technologii, która od 7 lat realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory – jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Gospodarzem jest Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom.

Z radością witam w Gdyni uczestników targów MILSET Expo Sciences Europe 2018, które zagościły w naszym mieście (i po raz pierwszy w Polsce) dzięki staraniom Fundacji Zaawansowanych Technologii. Stało się tak przede wszystkim za sprawą organizowanego przez fundację od kilku lat Konkursu Naukowego E(x)plory, dzięki któremu młodzi ludzie, pod pieczą mentorów i opiekunów naukowych, mają niepowtarzalną możliwość rozwijania swojej badawczej dociekliwości.” – opowiada prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.Najważniejszą zaletą zarówno targów, jak i realizowanego przez fundację programu, jest nie tylko zachęcanie młodych ludzi do rozwoju i poszukiwań, ale także stwarzanie do tego sprzyjających warunków, co pozwala ambitnej i uzdolnionej młodzieży rozwijać swoje zainteresowania i – być może – budować ścieżkę przyszłej kariery” – dodaje.

Na trwających cztery dni targach ESE Gdynia 2018 zaprezentuje się135 innowacyjnych projektów z 29 krajów z całego świata! Polskę reprezentować będą finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory wyłonieni podczas zeszłorocznego finału – Gdynia E(x)plory Week 2017.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie 20-letni innowator – Mateusz Mach, twórca pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych – Five App. Jego inspirującego wystąpienia będzie można posłuchać podczas otwarcia tj. 17 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W ramach ESE Gdynia 2018 będzie można również wziąć udział m.in. w Leader Congress – panelu dyskusyjnym o nowych trendach w edukacji, podczas którego nauczyciele z Ukrainy, Turcji, Tunezji i Polski porozmawiają o różnorodnych formach edukacji formalnej i nieformalnej. Panel odbędzie się 19 lipca w Gdynia Arena. Całość prowadzona w języku angielskim.

MILSET Expo Sciences Europe 2018

16-22 lipca, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Gdynia Arena.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.ese2018.milset.org.

Related Post