Zmiany we władzach Gdańska. Nowy zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej

Andrzej Bojanowski nie będzie już zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Zastąpi go Aleksandra Dulkiewicz, szefowa klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska. Jakie jeszcze zmiany się szykują? O zmianie wśród swoich zastępców prezydent Paweł Adamowicz poinformował podczas konferencji prasowej 15 lutego 2017 r.

Aleksandra Dulkiewicz pracuje obecnie w biurze zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Jest też szefową klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska. Dulkiewicz skończy w tym roku 38 lat. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2000 r. współpracowała przy organizacji Gdańskiego Areopagu, brała udział w przygotowaniach Gdańska do Euro 2012. Pełniła również funkcję rzecznika prasowego Europejskiego Centrum Solidarności.

Podczas środowej konferencji opowiadała o priorytetach, jakie będą jej towarzyszyć na nowym stanowisku.

– Wiem, że podejmuję się trudnego wyzwania, ale wiem też, że gdańszczanie i Gdańsk są tego warci. To, na czym chciałabym się skupić przez najbliższe dwa lata to przede wszystkim inwestycje blisko mieszkańców, inwestycje w dzielnicach, o których często rozmawiałam z ludźmi podczas mojej pracy w Radzie Miasta Gdańska – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz. – To będą także inwestycje w Gdańsku Południe. Niedługo rozpoczniemy budowę nowej trasy tarmwajowej i tzw. Nowej Bulońskiej, Nowej Jabłoniowej i Nowej Warszawskiej. To są te miejsca, które musimy wzmocnić w infrastrukturę. Planujemy też inwestycje społeczne: przedszkola, szkoły i domy pomocy społecznej.

Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła też, że ważne dla niej będzie wspieranie przedsiębiorczości. – Zarówno tej początkującej, wychodzącej z uczelni, ale też przedsiębiorczości, która zakwita w głowach seniorów. Dziś widzimy, jaki potencjał tkwi w tych ludziach i trzeba ich w tym wspierać, pokazywać meandry biznesu – mówiła Dulkiewicz.

Gdansk.pl

Related Post

There are 2 comments

  1. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

  2. Pingback: research

Comments are closed.