Zbierz drużynę i wystartujcie w 5. Pomorskiej Sztafecie Firm – zapisy tylko do środy 15 maja!

Tylko do najbliższej środy 15 maja można zgłaszać drużyny chętne do startu w piątej edycji zawodów biegowych Sztafeta Firm! Zawody odbędą się 25 maja na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Na listach startowych widnieje już ponad 130 czteroosobowych drużyn reprezentujących firmy z całego województwa pomorskiego.

Sztafeta Firm już od kilku lat integruje pomorskie firmy, instytucje i organizacje. Od pierwszej edycji w roku 2014 w zawodach wystartowało kilkaset drużyn reprezentujących przeróżne branże. Start w sztafecie to także dobra okazja do szlifowania umiejętności pracy w grupie. Jest to szansa na grę zespołową w indywidualnej dyscyplinie, jaką jest bieganie. Zawodnicy mają wspólny cel, jakim jest łączne pokonanie dystansu piętnastu kilometrów: dwie pierwsze osoby pokonują dystans krótszy – 2,5 km, dwie następne – dłuższy 5 km. Formuła dostosowana jest dla każdego, zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy.

Nierozłącznym elementem imprezy jest ceremonia otwarcia z przemarszem olimpijskim. To tutaj zaprezentowane zostaną wszystkie startujące drużyny. Kolejnym charakterystycznym wyznacznikiem sztafety jest Piknik Firmowy, który w ciągu poprzednich edycji stał się strefą networkingową. Piknik, zlokalizowany w samym centrum zawodów, pozwala na wspólne celebrowanie biegu oraz nawiązywanie kontaktów.

Uwielbiamy Sztafetę Firm i panujący na niej rodzinny klimat. Pogoda i atmosfera zawsze dopisuje! Jest to też świetna promocja naszej firmy. Takie wydarzenia idealnie pokazują, jak nasi pracownicy tworzą zgraną ekipę, w końcu gramy do jednej bramki. Dbamy o swoje zdrowie, lubimy aktywnie spędzać czas, no i przede wszystkim kochamy biegać” – tak o zawodach mówią przedstawiciele firmy Mercor, która już po raz kolejny wystawia swoją reprezentację.

Zawodnicy startujący w poprzednich edycjach Sztafety Firm sami podkreślają, że często zdarza się, że koledzy czy koleżanki z firmy nie utrzymują ze sobą absolutnie żadnego kontaktu po godzinach pracy, znają się praktycznie tylko „na cześć”. Tego rodzaju imprezy to świetny pretekst do tego, żeby się lepiej poznać i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Mało co tak dobrze integruje jak sport, a w zgranej drużynie po prostu lepiej i wydajniej się pracuje.

Nowością podczas tegorocznych zawodów będą sztafety dla dzieci i młodzieży Baltic Kids Run, które odbędą się po startach dorosłych. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy Baltic Kids Run będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli – już po biegu – będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Sztafeta do pokonania będzie miała dystans 4 x 400 m.

Odpowiadając na potrzeby naszych uczestników i ich kibiców stworzyliśmy zawody dla najmłodszych, w których mogą wystartować dzieci od 4 do 15 lat. Cieszymy się, że w tym roku możemy zaproponować taką formę aktywności dla dzieci i młodzieży. Chcemy pokazać, że sport to zabawa i przyjemność. Sztafety uczą współpracy w grupie i szacunku dla wszystkich uczestników zespołu niezależnie od płci i wieku.” – mówi Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm i Baltic Kids Run.

Sztafeta Firm to także działania charytatywne. W tym roku partnerami imprezy została Fundacja Hospicyjna oraz inicjatywa Pomorze Biega i Pomaga. Każdy z zawodników będzie mógł wesprzeć daną organizację oraz dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych akcji charytatywnych.

Zapisy na zawody już trwają. Rejestracja drużyn na Sztafetę Firm trwa do 15 maja. Zapisy na Baltic Kids Run prowadzone są do 20 maja. Drużynę młodych biegaczy rejestruje pełnoletni opiekun poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem: http://sztafetafirm.org/rejestracja-2/.  

Related Post