#weselasąważne – pozytywna akcja przedstawicieli branży ślubnej rozprzestrzenia się w Internecie

Protestujmy po naszemu! Też możemy coś wysypać i narobić hałasu. Ale nie obornik pod domem polityka, nie węgiel na tory. Wysypmy wspomnienia! Pozytywne emocje! Przypomnijmy ludziom, że #weselasąważne – powiedzieli przedstawiciele branży ślubnej, którzy już pod połowy października nie mogą wykonywać swojej pracy. 

DJe, właściciele sal, fotografowie, filmowcy, floryści, właściciele salonów sukien ślubnych, weddingplanerki, floryści, fryzjerzy, właściciele firm zapewniających najrozmaitsze eventowe atrakcje i wielu innych „weselnych zawodowców” skrzyknęło się w Internecie. Opublikowali apel do swoich klientów, na który odpowiedziało wiele „byłych par młodych”. Od 14 lutego w Internecie publikują swoje ślubne wspomnienia. Zdjęcia z wesel, filmy itp. 

– Udział w akcji jest bardzo prosty – mówią organizatorzy. – Wystarczy opublikować swoje ślubne zdjęcie lub film i w treści posta przypomnieć swój wielki dzień. Opowiedzieć o swoich odczuciach i emocjach. Zachęcamy też, by oznaczyć w treści swoich ślubnych usługodawców oraz na koniec „nominować” do udziału w zabawie kilku przyjaciół. Na przykład tych, na których przyjęciach najlepiej się bawiliśmy. Warto dorzucić hashtag #weselasąważne

Jaki jest cel akcji? Chodzi o to, żeby podkreślić społeczną funkcje wesel. Wesela nie są po to, żeby branża weselna miała pracę. To dzień, kiedy dzieją się bardzo ważne rzeczy. Nie tylko dwoje ludzi przysięga sobie miłość do końca życia, ale też ich najbliżsi mają okazję poznać się i spędzić ze sobą czas. To dzień, kiedy rodzą się przyjaźnie, kiedy łączą się zerwane więzi, kiedy ludzie mówią sobie piękne rzeczy, często godzą się i przeżywają wspólnie wiele ważnych chwil.

Niestety od października 2020 roku przyjęcia weselne w Polsce nie mogą się odbywać. Co więcej, władze zdają się nie rozumieć problemu i bagatelizować wagę tego wydarzenia w życiu ludzi. O tym jak bardzo wesela są ważne świadczyć może olbrzymi spadek liczby ślubów w 2020 roku, który w niektórych miesiącach wyniósł nawet 70%. Polacy nie chcą ślubów bez wesel! To istotna część naszej kultury.

– Chcemy prowadzić akcję pozytywnego protestu i przypominać, że #weselasąważne, aż do ich „odmrożenia”, które mamy nadzieję nastąpi już niedługo – mówią organizatorzy. – Wciąż liczymy na wsparcie ludzi, którzy wierzą w to hasło. Pomożecie?

https://www.facebook.com/thejegomosc/posts/5096416930431268

Related Post