Święto miłośników badmintona – międzynarodowy turniej seniorów już w najbliższy weekend w Sopocie

Już w najbliższy weekend w sopockiej Hali Stulecia odbędzie się międzynarodowy turniej badmintona seniorów. Bayjonn Cup 2018 jest piątym spotkaniem turniejowym miłośników tej widowiskowej dyscypliny sportu. W tym roku na turnieju można będzie wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Organizatorzy zapowiadają udział ponad 200 zawodników z różnych krajów, a dla publiczności przewidziano wstęp wolny.

Sopot Bayjonn Cup 2018 to międzynarodowy turniej badmintona seniorów. Ta popularna dyscyplina święci sukcesy w wielu krajach świata, a jej uprawianie poprawia poziom sprawności fizycznej osób w różnym wieku i pozwala na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Sopot Bayjonn Cup odbędzie się już po raz piąty. Do tej pory we wszystkich edycjach turnieju wzięło udział kilkuset zawodników z 5 krajów.

Organizatorem turnieju jest jak co roku właściciel sopockiego hotelu Bayjonn – Andrzej Grzechnik. Impreza jest organizowana w całości z jego środków własnych przy wsparciu rzeczowym zaprzyjaźnionych firm. Pozwala to zapewnić odpowiednie warunki dla zawodników w turnieju i bezpłatny udział dla kibiców.

Organizator podkreśla, że w turnieju mogą wystartować zarówno zawodnicy na co dzień trenujący badmintona, jak i amatorzy, chcący spróbować swoich sił w tej pięknej i widowiskowej dyscyplinie. Zapowiada również zaciętą rywalizację zawodników z różnych krajów Europy. Turniej odbędzie się przy wydatnym wsparciu i pod patronatem Prezydenta Sopotu.

Andrzej Grzechnik to wieloletni zawodnik sekcji badmintona w trójmiejskim klubie Start Gdynia oraz właściciel hotelu Bayjonn w Sopocie. Jak mówi, z roku na rok coraz więcej osób chce wziąć udział w turnieju. „Mamy nawet przypadki, że niektórzy zawodnicy przyjeżdżają do nas z drugiego końca Polski na turniej, by zaraz po nim wrócić w góry na ferie zimowe. Sopot zimą jest piękny, o czym przekonują się też goście z zagranicy, coraz częściej meldujący się na listach startowych. Cieszy mnie, że przedsięwzięcie, które wymyśliłem jako społeczną propagację sportu, zyskuje na popularności.” – dodaje Grzechnik.

Podczas turnieju będzie można również wesprzeć cel dobroczynny partnera turnieju – Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W pierwszym dniu turnieju – w sobotę – zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na zakup specjalistycznego sprzętu dla jednej z podopiecznych stowarzyszenia.

Również w sobotę będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Publiczność turniejowa będzie mogła wziąć udział w wykładzie zorganizowanym przez instytut, a wszystko to oznacza, że sobota będzie bardzo intensywnym dniem turnieju.

Bayjonn Cup odbędzie się w Sopockiej Hali Stulecia i będzie jednocześnie rozgrywany na sześciu boiskach. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie w zależności od wieku i płci. Rozgrywki będą realizowane również w podziale na grę pojedynczą, debla lub tzw. mix.

Finały w poszczególnych kategoriach wiekowych zaplanowano na niedzielę na godziny popołudniowe. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję imprezy na styczeń 2019 roku. Patronat nad turniejem objął Prezydent Sopotu.

Oficjalna strona internetowa turnieju: www.bayjonncup.pl, a wydarzenie na portalu społecznościowym można znaleźć pod adresem facebook – kliknij.

Related Post