Sopocki Dreamlab organizuje ferie z Tomatisem

Sopocki Dreamlab – przedszkole terapeutyczne, poradnia oraz ośrodek szkoleń – przedstawia ofertę na ferie zimowe. W programie znajdą się m.in. „Ferie z Tomatisem” dla dzieci i młodzieży.  Dreamlab przekonuje, że rozmowę o wsparciu w specjalnych potrzebach edukacyjnych można rozpocząć w dowolnym momencie, również w czasie ferii.

Dreamlab zaprasza do swojej placówki w okresie ferii zimowych. Tradycyjny okres wytchnienia od szkolnych obowiązków może być okazją do zapoznania się z programami opartymi na terapii metodą profesora A. Tomatisa i wzięcia udziału w zimowej edycji treningu. Terapia obejmuje dwadzieścia spotkań, od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie ferii, tj. od 11 do 24 lutego. Każdego dnia dziecko, które skorzysta z treningu oferowanego przez Dreamlab, wysłucha dwóch 1,5 godzinnych sesji, podczas których będzie mogło wziąć udział w ciekawych zajęciach grupowych i wspólnej zabawie. Pomiędzy sesjami zaplanowano czas na odpoczynek i przekąskę.

Organizatorzy podkreślają, że trening uwagi słuchowej opartej na metodzie profesora A. Tomatisa udoskonala umiejętności przetwarzania słuchowego, komunikację z otoczeniem, samokontrolę głosu i mowy oraz kompetencje językowe i umiejętności uczenia się. Dodatkowo wzmacnia koncentrację i kontrolę uwagi dziecka, wycisza emocjonalnie, a także wzmacnia rozumienie poleceń słownych. Dzięki zastosowaniu terapii uwagi słuchowej opartej na metodzie profesora A. Tomatisa poprawiamy zdolności uczenia się, zwłaszcza języków obcych. Terapia jest szczególnie polecana dzieciom z trudnościami szkolnymi, zaburzeniami koncentracji uwagi i z trudnościami w rozwoju mowy.

Ferie z Tomatisem to program skierowany do rodziców poszukujących wsparcia dla swoich dzieci w nauce. Okres wiosenny, nieuchronnie zbliżający się po feriach zimowych, to czas przygotowań do nadchodzących egzaminów – ósmoklasistów, maturalnych, czy wstępnych na studia. Ferie to czas wytchnienia, w którym można w przyjemny i mało obciążający sposób popracować nad formą psychiczną dzieci, a metody opracowane na podstawie prac profesora Tomatisa mogą w tym pomóc, co zostało dowiedzione naukowo i w praktyce.

Więcej na www.dreamlab.edu.pl i www.facebook.com/dreamlabosrodekkompleksowejterapii

Related Post