Ruszyły zapisy do drugiej edycji sztafety Gdańsk Business Run!

Szósta odsłona największego charytatywnego biegu w kraju – Poland Business Run – startuje 3 września 2017 roku. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz oczywiście w Gdańsku. Rejestracja gdańskich drużyn rusza już 20 kwietnia za pośrednictwem strony www.gdanskbusinessrun.pl

Poland Business Run to inicjatywa, która łączy w szczytnym celu przedstawicieli polskiego środowiska biznesowego. Drużyny złożone ze współpracowników startują wspólnie w charytatywnej sztafecie, aby pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Akcja przyciąga zarówno pracowników firm, jak i znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych.

„Jesteśmy dumni, że to właśnie Gdańsk zainauguruje rozpoczęcie zapisów do Poland Business Run. Bardzo szybko udało nam się zamknąć większość formalności i wyznaczyć trasę w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności, której dokładny zarys już wkrótce ogłosimy. Limit drużyn w tym roku wynosi 300 drużyn, zatem zachęcamy do jak najszybszej rejestracji.” – mówi Anna Kopek z firmy Teja Tur, tegoroczny Project Manager Gdańsk Business Run.

Bieg tworzą ludzie

138 – to bardzo ważna liczba dla organizatorów. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. Pośród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. W 2016 roku w Gdańsku biegacze pobiegli dla Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki, który stracił rękę i nogę w wypadku komunikacyjnym. Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników – biegaczy, członków zespołu lokalnego i ambasadorów. Wśród tych ostatnich znajdziemy w tym roku Julię Kamińską, Barbarę Kurdej-Szatan, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Antoniego Królikowskiego, Mateusza Janickiego czy Aleksandra Dobę. W Gdańsku dołączy do nich również Iwona Guzowska.

Od 6 lat w słusznej sprawie

Po raz pierwszy Poland Business Run odbył się we wrześniu 2012 roku w Krakowie. Zainicjowały go Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, firma UBS oraz Radisson Blu Hotel. Od samego początku ma on formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z 5 zawodników, z których każdy biegnie na dystansie ok. 4 km. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach Polski. Popularność biegu nie jest niczym dziwnym – wydarzenie ma szczytny cel, a przy okazji promuje aktywny styl życia oraz integruje społeczność lokalną z biznesem – to największy projekt CSR-owy w Polsce.

– Cieszymy się, że już drugi raz możemy wspierać Poland Business Run w Gdańsku, a poprzez bieg – beneficjentów fundacji. W tym roku występujemy również w roli współorganizatora, co oznacza dla naszych State Streetersów możliwość jeszcze większe zaangażowania się w akcję.” – mówi Alex Ticehurst, dyrektor gdańskiego oddziału State Street Bank – „W swoim DNA firma ma niewątpliwie mocno wpisaną działalność CSR-ową, a Poland Business Run doskonale spełnia się jako projekt skierowany do naszych pracowników, młodych, aktywnych i świadomych.”

Prosty sposób, żeby pomóc

Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy startują już się w kwietniu. – Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w ten prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom biegu siłę do działania i przekraczania własnych granic – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Warto pamiętać, że bieg to także okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia samego siebie. Startujący nie tylko wspierają charytatywną akcję, ale też przy okazji dbają o swoją kondycję i zdrowie. To również świadczy o wyjątkowości Poland Business Run. W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/.

W tym roku współorganizatorami Gdańsk Business Run są firmy: Bayer, State Street, Teja Tur, Grupa Możliwe oraz Torus. Bieg wspierają jako sponsorzy: Bayer, Epam, State Street. Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Grupa Orbis, Stadion Energa, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Personal PR.

PR

Related Post

There are 4 comments

  1. Pingback: lavada cocaine for sale

  2. Pingback: visit this web-site

  3. Pingback: Exotic house dispensary

  4. Pingback: Dan Helmer

Comments are closed.