Rozmowy CEO: Grupa Ekonstal prezentuje plan rozwoju na 2021

Dalsze poszerzenie oferty dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego, nowe pola w produkcji bardzo dużych zbiorników dla składów paliw, nowe wersje komór normobarycznych – to główne założenia biznesowe grupy Ekonstal na 2021 rok.

Nowy rok to nowe plany. Dotyczy to także największych firm w Polsce. Grupa Ekonstal, wiodaca w kraju spółka produkująca zbiorniki stalowe w tym także komory normobaryczne ogłosiła najważniejsze założenia rozwoju biznesowego na 2021 rok.


Krzysztof Polasik Lipiński, Prezes Zarządu grupy Ekonstal

Za nami dość trudny rokkomentuje Krzysztof Polasik Lipiński, Prezes Zarządu grupy Ekonstalpandemia i kryzys dały się we znaki wszystkim, z satysfakcją jednak musze odnotować, że Ekonstalu kryzys nie dotknął w stopniu znaczącym, a plany na 2021 pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Rozwijamy nasze kompetencje w produkcji bardzo dużych zbiorników magazynowych o pojemności 200 m3 i większej – chcemy, by była to ważna część naszego portfolio. Planujemy dalsze rozwijanie współpracy z dużymi koncernami paliwowymi w dostawach zbiorników na ich stacje benzynowe. To wymagający klienci, ale zaczynamy teraz zbierać owoce konsekwentnej pracy przez poprzednie lata. Przygotowujemy także poszerzenie naszej oferty dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego, bardzo nam zależy na zaufaniu odbiorców z tej właśnie branży. Także nasz eksport, choć pandemia wszędzie wywierała negatywne skutki, rozwija się dobrze i sądząc po tym zamówieniach, które już otrzymaliśmy, będzie to dla nas dobry rok w tym segmencie.

Mamy także zakontraktowanych kilka  komór normobarycznych. Dostawa pierwszej z nich planowana jest na połowę lutego 2021. Jeżeli chodzi o tę gałąź naszej działalności, w nowym roku zamierzamy położyć nacisk na oferowanie komór normobarycznych do użytku indywidualnego. Są one wykonywane w tej samej najwyższej technologii co komory wieloosobowe, które już od dawna produkujemy i dystrybuujemy. Posiadają te same certyfikacje oraz parametry jakościowe. Są jednak mniejsze, bo cztero- lub sześcioosobowe. Popyt na normobarię stale rośnie i wierzymy, że zainteresowanie takimi indywidualnymi komorami do terapii tlenowej i normobarycznej, zbawiennej dla zdrowia, będzie istniało jeszcze przez dłuższy czas.

EKONSTAL jest jednym z wiodących europejskich producentów zbiorników stalowych i urządzeń przeznaczonych do przechowywania paliw i innych cieczy, takich jak woda, nawozy itp. Firma produkuje także bezpieczne i certyfikowane komory normobaryczne.

PR

Related Post