realme podsumowuje miniony rok i ogłasza plany na 2021

Marka realme obecna jest w Polsce od kwietnia 2020 roku. realme zakończyło rok 2020 z łączną liczbą 181 nagród, przyznanych w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Wśród nich znalazło się 159 nagród produktowych, 17 tytułów dla marki oraz 5 wyróżnień w kategorii wzornictwa. realme nawiązało również współpracę z kluczowymi dystrybutorami oraz największymi sklepami z elektroniką użytkową. Urządzenia marki trafiły do oferty operatorów Play oraz Plus. Zyskały również uznanie konsumentów, co przejawia się rosnącą w siłę społecznością użytkowników smartfonów realme.

Plany marki na 2021 rok to utrzymanie wysokiego tempa wzrostu, a także powiększanie produktowego portfolio, m.in. o szerszą grupę akcesoriów oraz rozwiązań AIOT. Istotny będzie także rozwój biznesowy i pozyskanie kolejnych partnerów, tak aby wprowadzić realme do ścisłego TOP 5 smartfonowych marek na rynku polskim. W najbliższym czasie możemy spodziewać się oferty realme u wszystkich operatorów komórkowych w Polsce, a tym samym pokrycia przez producenta wszystkich kluczowych kanałów sprzedaży.

realme obecne i docenione w 61 krajach

Pod koniec minionego roku realme było obecne w 61 krajach. Wysoką jakość urządzeń i rozwiązania technologiczne docenili ich użytkownicy, szczególnie przedstawiciele tzw. pokolenia millenialsów, kluczowego dla marki grupy docelowej. O pozytywnym odbiorze urządzeń realme świadczy 159 nagród dla poszczególnych produktów, w tym dla określanego mianem jednego z najlepszych smartfonów ze średniej półki realme 7 Pro czy popularyzatora łączności 5G realme 7 5G, w Polsce będącego najtańszym telefonem z 5G.

Wyróżnienia przyznane marce realme w 2020 roku.

Wyróżnienia przyznane marce realme w 2020 roku.W Polsce producent został Debiutem Roku w plebiscycie TechAwards 2020, a urządzenia realme docenione zostały przez media technologiczne, zdobywając ponad 30 branżowych wyróżnień. Na globalnej arenie, urządzenia realme zostały nagrodzone za swoje wzornictwo – o czym świadczy aż 5 nagród w tej kategorii (m.in. Red Dot Award, Pin Award i Good Design Award). Nagrody branżowe uzupełniło także 17 wyróżnień dla marki oraz ważne w rozwoju biznesowym kamienie milowe. W 2020 roku Counterpoint Research uznało realme za najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie, a Financial Times potwierdził, że firma zajmuje istotną pozycję w regionie Azji i Pacyfiku.

2021 rokiem dalszego rozwoju marki w Polsce i na świecie

Globalnym sukcesem realme jest utrzymanie 7 pozycji wśród producentów, przy dwucyfrowych wzrostach sprzedaży przez 3 kolejne kwartały, czego nie osiągnęła w tym czasie żadna inna marka na świecie. Biorąc pod uwagę, że realme pojawiło się na rynku w maju 2018 roku, tempo globalnego wzrostu producenta jest wyjątkowo szybkie.

„Jesteśmy marką, która najszybciej w historii branży zdobyła 50 milionów użytkowników i nie zamierzamy zwalniać tempa. Już na 12 rynkach objęliśmy pozycję Top 5 i ten sukces planujemy powtórzyć w 2021 roku w Polsce. Cel na najbliższe kilkanaście miesięcy to nawiązanie współpracy z wszystkimi operatorami i poszerzenie naszego portfolio o kolejne kategorie produktów AIOT, jak głośniki czy odkurzacze. Wprowadzimy też na rynek kolejne modele smartfonów realme, w tym urządzenia obsługujące sieć 5G czy zapowiedziany już flagowy model z procesorem Snapdragon 888” – mówi Łukasz Łyżwa, Head of Sales w realme Polska.

Urządzenia producenta już teraz dostępne są w największych sklepach: RTV Euro AGD, X-kom, Media Expert, Media Markt i Neonet (zarówno stacjonarnie, jak i online) oraz u operatorów: Play oraz Plus. Na początku 2021 roku do tego grona dołączą kolejni partnerzy biznesowi marki – morele.net oraz empik.com

.„W 2021 roku zamierzamy być popularyzatorem 5G, forsując smartfony z obsługą 5G już na etapie rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Celem jest osiągnięcie szerokiej dostępności urządzeń 5G oraz aktywne budowanie ekosystemu, aby wesprzeć rozwój technologii 5G na całym świecie” – pisze w liście otwartym Sky Li, CEO realme.

Obok kontynuowania misji popularyzacji technologii 5G, realme planuje także tworzenie kolejnych innowacyjnych smartfonów oraz współpracujących z nimi urządzeń AIOT. Podobnie jak w poprzednim roku, działaniom marki będzie przyświecać podążanie za potrzebami konsumentów, tak aby otrzymywali oni jakościowe produkty, w każdym segmencie cenowym.

PR

Related Post