Pomorskie najpopularniejszym regionem turystycznym w Polsce. Kolejny rok z rzędu!

Portal nocowanie.pl podsumował tegoroczny sezon wakacyjny. Podobnie jak w poprzednich latach okazało się, że województwo pomorskie jest najchętniej wybieranym kierunkiem letniego wypoczynku Polaków. Wśród miejscowości największym powodzeniem cieszyło się Zakopane, ale w pierwszej trójce znalazły się też dwa pomorskie kurorty.

Raport uwzględnia dane pochodzące z okresu czerwiec-sierpień 2018 r. W tym czasie z serwisu korzystało 8 milionów użytkowników.

– Morze i góry to dwa najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży. Decydują o tym przede wszystkim walory turystyczne tych regionów. W przypadku miejscowości położonych nad polskim morzem są to również aspekty zdrowotne, świeże powietrze i relaksacyjny szum morza – podkreśla Kamila Miciuła, specjalistka ds. marketingu i PR z portalu nocowanie.pl.

Jak wynika z danych portalu nocowanie.pl, podobnie jak w ubiegłym roku, najchętniej wybieranym regionem w Polsce było województwo pomorskie (34,05% zapytań o nocleg), następnie zachodniopomorskie (25,70%) i małopolskie (13,51%).

Bez wątpienia nasz region rozwija się turystycznie. Powstaje coraz więcej miejsc noclegowych i atrakcji dla turystów, a ponadto odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które nawet mimo niepogody pozwalają miło spędzić urlop.

W 2018 r. wśród wakacyjnych miejscowości najpopularniejsze było co prawda Zakopane, jednak w pierwszej trójce znalazły się też dwa nadmorskie kurorty: Władysławowo oraz Łeba.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny region pomorski skupił największą uwagę turystów, a nawet odnotował zwyżkę rezerwacji. To dowód na bardzo dobre przygotowanie branży turystycznej oraz dbanie o jakość i różnorodność oferty. Przykładem dobrych rozwiązań w tym zakresie jest zdecydowanie Władysławowo, które zmienia swoje oblicze i wdraża odważne rozwiązania przestrzenne. – mówi Krystyna Hartenberger Pater, dyrektor zarządzająca Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Co ciekawe, statystyki portalu nocowanie.pl wykazują, że Władysławowo cieszy się popularnością nie tylko w sezonie. W 2017 r. zajęło wysoką lokatę wśród najpopularniejszych miejsc do wypoczynku w okresie zimowych ferii szkolnych.

PR

Related Post

There are 2 comments

  1. Pingback: https://pannar.com/?URL=https://numo-weed.com/

  2. Pingback: upg168

Comments are closed.