Partnerskie Pomorze dla demokracji i rozwoju. XI Pomorski Kongres Obywatelski, 11 maja 2019 r.

Pod takim hasłem odbywać się będzie XI Pomorski Kongres Obywatelski, w którym udział weźmie Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Kongres Obywatelski rusza już 11maja  na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku jest partnerem jednej z sesji tematycznych odbywających się w ramach wydarzenia. W półtoragodzinnym panelu, który rozpocznie się o godzinie 14 pn. „Jak wykorzystać talenty i energię migrantówi jak ułożyćwzajemne relacje?” udział weźmie Joanna Witkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. W debacie prowadzonej przez Martę Siciarek, koordynatorkę Modelu Integracji Imigrantów i założycielkę Stowarzyszenia Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, spotkają się również przedstawiciel organizacji zrzeszającej pracodawców, ekspert ds. różnorodności kulturowej, obcokrajowiec pracujący w naszym kraju oraz pomorski pracodawca. Rozmawiać będą między innymi o tym, co jest potrzebne, aby ułożyć dobre wzajemne relacje, jakie wartości wnoszą migranci, jak stworzyć optymalne warunki, aby mogli rozwijać swoje talenty i dlaczego rynek pracy jest tak ważny dla integracji imigrantów. Wszyscy obserwatorzy debaty będą mieli okazję zastanowić się również nad tym, jak tworzyć atmosferę otwartości na różnorodność w swoim środowisku: w pracy, szkole, sąsiedztwie i sprawić, by Pomorze było otwartym i przyjaznym miejscem dla wszystkich.

XI Pomorski Kongres Obywatelski – spotkanie wszystkich środowisk Pomorzan – odbędzie się 11 maja w godzinach 9-17.30. Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego spotkają się przedstawiciele samorządów, świata nauki, biznesu, kultury oraz przedstawiciele organizacji samorządowych, którzy podczas dziewięciu sesji tematycznych i oraz dwóch sesji plenarnych dyskutować będą o tym, jak budować demokrację lokalną opartą na partnerstwie i jak wykorzystywać zróżnicowane kompetencje i doświadczenia, by lepiej koordynować rozwój nie tylko naszego regionu, ale i całego kraju. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Mieczysław Struk, Aleksandra Dulkiewicz, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Adam Rotfeld, prof. Cezary Obracht-Prondzyński oraz dr Jan Szomburg, prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, inicjator Kongresu.

Wstęp bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji o XI Pomorskim Kongresie Obywatelskim

Related Post