Ochrona dziecka dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu

Wypadki u dzieci zdarzają się dosyć często. Najczęściej są to drobne urazy, ale zdarzają się i te poważniejsze, m.in złamania, zwichnięcia i skręcenia. Dzieci, zarówno w szkole jak i poza nią, narażone są na różnego rodzaju zdarzenia, które mogą skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę naszego dziecka. 

Przezorności nigdy za wiele

Zazwyczaj w szkołach rodzice mają możliwość zakupu grupowego ubezpieczenia szkolnego. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze oferty, warto dokładnie zapoznać się z konkretną ofertą obowiązującą w danej szkole oraz ogólnymi warunkami ubezpieczenia, aby mieć pewność, że polisa zapewni dziecku możliwie najlepszą ochronę. – Pomysłowość dzieci nie zna granic, a rodzice i opiekunowie nie wszystko są w stanie przewidzieć. Do wypadku może dojść podczas gry w piłkę na lekcji wychowania fizycznego, gry w berka na korytarzu w szkole, jazdy rowerem w drodze powrotnej do domu, czy podczas zabawy z rodzeństwem po lekcjach. Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków daje rodzicom komfort i pewność, że w sytuacji gdy już dojdzie do wypadku, bez względu na miejsce zdarzenia, ubezpieczyciel pokryje np. koszty leczenia – mówi Katarzyna Żok – ekspert z Concordii Ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia indywidualnie dopasowany

Ochrona ubezpieczeniowa dziecka powinna być dopasowana nie tylko do jego wieku, ale też do stylu życia i aktywności jakie podejmuje w ciągu dnia. Dlatego wybierając ubezpieczenie NNW rodzice powinni zastanowić się nad tym, jakie faktycznie zdarzenia  powinny być uwzględnione w ofercie. Ważne jest, aby rodzice zwrócili uwagę na sumę ubezpieczenia czyli maksymalną kwotę jaką może wypłacić ubezpieczyciel, która jest istotna w przypadku wystąpienia szkody. Dodatkowo, jeśli nasze dziecko uprawia wyczynowo sport, należy wybrać takie ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę pieniędzy po wypadku, do którego doszło w trakcie jego uprawiania.

Wybierając ubezpieczenie dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka czynników. – W przypadku indywidualnego ubezpieczenia NNW, które zawiera się samodzielnie u agenta a nie za pośrednictwem szkoły, należy zwrócić uwagę na jego zakres i wybrać takie, które będzie dopasowane do trybu życia naszego dziecka. Zadbaliśmy o elastyczne pakiety tak, aby rodzic miał możliwość wybrania dopasowanego do potrzeb, uwzględniającego kluczowe elementy, jak np. pokrycie kosztów leczenia po wypadku, pobytu w szpitalu ale także koszt korepetycji, jeśli dziecko będzie musiało nadrobić materiał po pobycie w szpitalu – dodaje Katarzyna Żok z Concordii Ubezpieczenia.

PR

Related Post