O metodzie profesora Tomatisa w Gdańsku na konferencji współorganizowanej przez Thinking Zone i Edventure Research Lab

Już w najbliższy czwartek, 4 października odbędzie się konferencja poświęcona metodzie profesora Tomatisa i jej skuteczności w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i nauce języków obcych. W gronie prelegentów m.in. Astrid Vervoort z belgijskiej placówki rozwijającej metodę profesora Tomatisa.  

Konferencja „Czego uszy nie słyszą, tego głos nie może przekazać – metoda prof. Alfreda Tomatisa a problemy szkolne” odbędzie się w czwartek w Gdańsku. Organizatorzy konferencji chcą zaprezentować metodę Tomatisa jako sposób na pomoc dzieciom w nauce języków obcych i innych potrzeb edukacyjnych wynikających z zaburzeń uwagi słuchowej, takich jak dysleksja, dyskalkulia, dysortografia, ADHD/ADD. Ich zdaniem, terapia uwagi słuchowej według metody Tomatisa może przynieść szybkie efekty, również w obszarze społecznym, psychomotorycznym, emocjonalnym i językowym.

Jak powiedział prof. Alfred Tomatis: „Czego uszy nie usłyszą, tego głos nie może przekazać”. Profesor odkrył i wykazał, że istnieje związek pomiędzy odbieranymi przez słuch częstotliwościami, a całym systemem nerwowym, zmysłami, mózgiem, a nawet głosem człowieka. Dodatkowo każdy język obcy ma swoje pasmo częstotliwości na którym funkcjonuje. Brak możliwości usłyszenia częstotliwości właściwych dla danego języka obcego powoduje niemożliwość jego poprawnego usłyszenia i artykulacji. M.in. o tych właściwościach i wysoce terapeutycznym wpływie terapii na dzieci oraz sposobach na naukę języków obcych opowie podczas swojej prelekcji Astrid Vervoort – terapeutka i współwłaścicielka kliniki Atlantis w Sint-Truiden w Belgii mająca wieloletnie doświadczenie w terapii i wczesnej interwencji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, dla tych ostatnich przewidziano opiekę na czas konferencji.

PRELEGENCI

Astrid Vervoort – córka oraz wieloletni współpracownik Jozefa Vervoorta – spadkobiercy dorobku naukowego prof. Alfreda Tomatisa. Od lat wraz ze swoim ojcem kontynuuje ich wspólne dzieło badań w dziedzinie audio-psycho-fonologii. Przez ostatnie trzy dekady przeprowadzili terapię około 30 500 dzieci i 12 000 dorosłych w ośrodku znanym na całym świecie – Atlantis VZW w Sint-Truiden (Belgia). Ośrodek Atlantis został założony w 1983 roku. Od tego czasu wykonano tam 150 000 testów uwagi słuchowej oraz 10 000 diagnoz QEEG (Mapowanie Mózgu) oraz potencjałów wywołanych.

Magdalena Raciniewska – prezes Stowarzyszenia Terapeutów Metody Prof. A. Tomatisa „Mamy Głos”, trener i terapeuta metody, wieloletni współpracownik Jozefa i Astrid Vervoort w obszarze szkoleń i badań nad skutecznością metody.

ORGANIZATORZY: Thinking Zone, Center of Thinking, Edventure Research Lab, Stowarzyszenie Terapeutów Metody Prof. A. Tomatisa „Mamy Głos”.

DATA: 04.10.2018

MIEJSCE: Olivia Business Centre, Al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Gate B, I piętro

GODZINA: 17:30-20:30 /Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, dla tych ostatnich przewidziano opiekę na czas konferencji./

Udział w konferencji jest płatny, koszt wynosi 50 zł od osoby.

Więcej informacji na stronie konferencji: https://bit.ly/2Il2tAM

Related Post