Memphis in Poland – koncert finałowy, zapraszamy do Opery Leśnej

Idea projektu „Memphis inPoland” zrodziła się w 2015 roku podczas wielkiej międzynarodowej imprezy o nazwie „Memphis in May”, której przewodnim tematem była Polska.  Festiwal honorujący nasz kraj wygrał wtedy konkurs popularnego dziennika amerykańskiego USA Today na najlepsze wydarzenie kulturalno-oświatowe na Południu USA.

Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA i honorowy gość MIM 2015 jest autorem pomysłu „Memphis in Poland Festival”, a Polish-American Society of Memphis jest głównym jego realizatorem.  Celem projektu jest nie tylko rewanż za piękne uhonorowanie Polski i Polaków przez Memphis, kolebkę bluesa, rock’n’rollu i soulu, ale przede wszystkim wykorzystanie sukcesu memfiańskiej imprezy do zacieśnienia więzów między Polską i Ameryką na niwie powstałych wspólnych zamiłowań muzycznych, kulturalnych i podobnych dążeń obydwu narodów w niedawnej ich historii.

Wydarzenia związane z festiwalem „Memphis in Poland” odbędą się w Sopocie, Gdańsku i Warszawie. Główna, muzyczna część programu odbędzie się w Operze Leśnej 17 czerwca.  W finałowym koncercie wezmą udział znani na Południu Stanów Zjednoczonych artyści amerykańscy i polski zespół muzyczny Sławka Wierzcholskiego „Nocna Zmiana Bluesa”, który występował w Memphis kilka lat temu w „International Blues Challenge”.  Dwie grupy artystów z USA zaprezentują muzykę typową dla Memphis – rock, blues i soul.  Pierwszy z tych zespołów, to grupa „Memphis Mix”, którą utworzył dr Marcin Arendt,  profesor w Rudi Scheidt School of Music Uniwesytetu w Memphis oraz muzyk grający w orkiestrze symfonicznej IRIS Orchestra i jednocześnie jej menedżer.  W skład grupy bluesowo-rockowo-soulowej Marcina Arendta (skrzypce i mandolina) wchodzą też Susan Marshall i Rebecca Arendt (śpiew), Heather Trussell (skrzypce), Joe Restivo (gitara), Sam Shoup (gitara basowa) i Pee Wee Jackson (perkusja). Druga grupa amerykańska to „Rock for Human Rights”, której liderem jest Wil Seabrook (śpiew, gitara).  W skład tego zespołu wchodzą Cassidy Turbin (perkusja,), Tieg Johnson (śpiew, gitara, pianino) i Chris Rolontz (bas).

Sympatyków i czytelników Biznesu na fali zapraszamy do kontaktu, mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten finałowy, wspaniały wieczór w Operze Leśnej! redakcja@biznesnafali.pl

Related Post