Masz pomysł na rozwój lokalnych społeczności? Możesz zyskać nawet 25 tys. zł na jego realizację

Fundusz Inicjowania Rozwoju ogłosił konkurs grantowy dla aktywistów, którzy chcą zmieniać otaczającą ich przestrzeń i poprawiać jakość życia mieszkańców. Na realizację pomysłów można dostać nawet 25 tys. zł, ale trzeba się spieszyć – termin zgłaszania projektów mija 3 października 2018 r.

To już czwarta edycja jedynego w województwie konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas dofinansowano 15 projektów na łączną kwotę ponad 335 000 zł. Wśród nich są takie inicjatywy, jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, sklep charytatywny LUK LUK z Sopotu, boisko w miejscowości Złe Mięso, Tczewscy Kurierzy Rowerowi czy Bar Centrala w Gdańsku.

Zrobią Ci kampanię

O granty Funduszu Inicjowania Rozwoju mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działające wspólnie z przedstawicielem biznesu i samorządu lokalnego na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego województwa. Doceniane są w szczególności pomysły, które rozwijają przedsiębiorczość społeczną, zwiększają zatrudnienie czy wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska naturalnego. Fundacja zarządzająca konkursem szuka przedsięwzięć ambitnych, innowacyjnych, prowadzących do trwałej pozytywnej zmiany poprzez długoterminowe efekty.

Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tys. zł., profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia z prezentacji publicznych.

Regulamin i zgłoszenia przyjmowane są na stronie Funduszu Inicjowania Rozwoju.

 

Related Post