Irlandzki inwestor otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Gdyni

Irlandzka firma Benetel otworzyła swoje pierwsze międzynarodowe biuro oraz centrum działalności badawczo-rozwojowej, wybierając lokalizację w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

„Wybór Gdyni na polską siedzibę firmy zajmującej się technologiami przyszłości jest jak najbardziej słuszny. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to przestrzeń dedykowana innowatorom, takim jak Benetel Ltd, którzy tworzą nowoczesne produkty, usługi czy inicjatywy. Cieszę się, że firma postanowiła otworzyć tu właśnie centrum R&D. Badania i rozwój, poszukiwania nowych rozwiązań, możliwości ich wdrażania to motor rozwoju. Kreatywne powiązania pomiędzy nauką a biznesem, stymulują innowacyjną gospodarkę” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Firma Benetel z siedzibą w Dublinie od 2001 roku jest jednym z pionierów w dziedzinie tworzenia małych stacji bazowych LTE.

Wraz ze wzrostem wykorzystania sieci komórkowych coraz częściej mamy do czynienia z przeciążeniami istniejącej infrastruktury. Małe stacje bazowe LTE są tanie w zastosowaniu i łatwe w rozmieszczeniu, umożliwiają dotarcie do odległych terenów oraz utworzenie prywatnych sieci LTE dla sektorów, w których komunikacja ma największe znaczenie, takich jak np. bezpieczeństwo publiczne, dla wydarzeń (koncerty, imprezy masowe, protesty, manifestacje i inne duże zgromadzenia) oraz miejsc narażonych na ataki terrorystyczne. Benetel pracuje nad stworzeniem przenośnej, ultramałej stacji bazowej LTE w częstotliwościach dedykowanych bezpieczeństwu publicznemu, które mogą działać w samochodach policyjnych, wozach strażackich i karetkach pogotowia. Rozwiązanie to może być wdrożone w każdym momencie i miejscu, zapewniając sztabowi kryzysowemu stabilną sieć 4G, która umożliwi sprawną komunikację, uniezależnioną od panujących warunków.

„Nasza firma wyróżnia się na tle innych firm dzięki niestandardowemu, kompleksowemu podejściu, które umożliwia naszym klientom wygrać wyścig na wyjątkowo wymagającym rynku infrastruktury sieci LTE. Budowanie zespołów znakomicie wykwalifikowanych pracowników jest kluczem do sprostania tym wyzwaniom” – mówi Adrian O’Connor, Prezes Zarządu – „Wysoka jakość edukacji oraz dostępność inżynierów w Trójmieście i jego okolicach była kluczowa dla wyboru Gdyni jako lokalizacji nowego biura”.

W nadchodzących 18 miesiącach firma planuje powiększenie gdyńskiego zespołu i rozwój oddziału w kierunku technologii 4G oraz wczesnych innowacji z zakresu pre-5G. Poszukiwani będą przede wszystkim doświadczeni absolwenci elektrotechniki zainteresowani tworzeniem analogowych oraz cyfrowych urządzeń radiotechnicznych.

PR

 

Related Post