Henryka Bochniarz przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz została nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, zastępując na tym stanowisku, po rocznej kadencji, Piotra Dudę, szefa „Solidarności” . Poinformowano o tym na spotkaniu z członkami Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta Andrzej Dudy i premier Beaty Szydło.

Premier Beata Szydło podziękowała Radzie za rok wspólnej pracy. Jej zdaniem to były bardzo dobre miesiące, w których zapadło wiele ważnych decyzji. – Teraz jest czas, żebyśmy przede wszystkim myśleli o wspieraniu polskich przedsiębiorców. Plan odpowiedzialnego rozwoju, który realizuje rząd ma dać szansę polskim przedsiębiorcom, by mieli nie tylko w Polsce możliwość realizowania swoich zamierzeń, ale żeby mieli szanse konkurowania z najsilniejszymi na całym świecie – powiedziała. Podkreśliła też, że rząd sam nie zrealizuje tzw. planu Morawieckiego bez wsparcia organizacji, które tworzą RDS.

Uczestniczący w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego prezydent Andrzej Duda podziękował ustępującemu przewodniczącemu RDS Piotrowi Dudzie i partnerom społecznym za rok ciężkiej pracy. Jego zdaniem dialog  jest niezwykle potrzebny związkowcom, pracodawcom, ale także polskiemu rządowi. Prezydent stwierdził, że to dobrze, że nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego została Henryka Bochniarz, przedstawicielka pracodawców.

–  Musimy wspierać kreatywność Polaków, która jest wciąż w naszym kraju ograniczana, a w tym niezwykle ważny jest głos biznesu w  dialogu. Liczę na dobrą współpracę z nową przewodniczącą – powiedział.

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan podziękowała prezydentowi, że przez pierwszy rok funkcjonowania RDS był patronem dialogu społecznego i ma nadzieję, że teraz też tak będzie.

 – Przed nami ciężka praca, m.in. przegląd ustawy o dialogu, zastanowienie się nad rolą i finansowaniem Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego. Chciałabym też, aby Rada nie tylko opiniowała, oceniała różne ustawy czy rozwiązania, ale również inicjowała tematy do dyskusji – powiedziała.

PR

Related Post