Francois Locoh-Donou nowym prezesem i CEO F5 Networks

F5 Networks ogłosił, że 3 kwietnia 2017 François Locoh-Donou zostanie prezesem oraz CEO firmy, jak również członkiem jej Rady Nadzorczej. Locoh-Donou będzie następcą Johna McAdama, który pozostanie członkiem Rady Nadzorczej do czasu przejścia na emeryturę 3 kwietnia 2017. John McAdam dołączył do firmy w 2000 roku. Poprowadził F5 do stania się spółką o 2 mld przychodów rocznie, której klientami są 49 firmy z listy Fortune 50, oraz która otrzymała wiele nagród branżowych oraz społecznych.

“Jestem zaszczycony, że mogę przyjąć pozycję CEO w F5” powiedział Locoh-Donou. “Podziwiam Johna i jego oddanie wartościom i wizji firmy. Podzielam jego zaangażowanie, by rozwijać pracowników, partnerstwa, produkty oraz usługi F5, będące odpowiedzią na rosnące zainteresowanie chmurą oraz bezpieczeństwem ze strony klientów”

Locoh-Donou obecnie pełni obowiązki SVP oraz COO w firmie Ciena, zajmującej się strategicznym podejściem do sieci i technologii. Poprzednio zajmował kierownicze stanowiska w firmie Ciena (m.in. SVP Global Products Group, VP oraz GM w EMEA, VP International Sales oraz VP Marketing). Przedtem Locoh-Dount pracował we francuskiej firmie Photonetics, zajmującej się opto-eletroniką.

“Od początku procesu wyboru nowego CEO byliśmy pod wrażeniem doświadczenia François, rozciągającego się od rozwoju produktu, poprzez zarządzanie operacjami w firmie, po sprzedaż” powiedział McAdam. „Jego dotychczasowe osiągnięcia w Ciena wskazują, że posiada on cechy wizjonerskiego lidera, który poprowadzi firmę w czasach zmian na rynku, bez uszczerbku na dotychczasowym dziedzictwie technologicznym firmy i jej kultury organizacyjnej.”

Locoh-Donou jest również członkiem rady doradczej Jhpiego, organizacji non-profit stowarzyszonej z Uniwersytetem Johna Hopkinsa, specjalizującej się w zapewnianiu wysokiej jakości opieki zdrowotnej kobietom i ich rodzinom w krajach rozwijających się. Posiada wykształcenie inżynierskiej zdobyte na École Centrale de Marseille oraz Télécom ParisTech, jak również dyplom M.B.A. Stanford Graduate School of Business.

Więcej informacji dotyczących powołania CEO F5 znajduje się na blogu Johna McAdama.

Related Post