Dialogi z przyszłością. Trendy 2019

PPNT Gdynia | Centrum Designu zaprasza na spotkanie z cyklu „Dialogi z przyszłością. Trendy 2019” które odbędzie się już dziś, 3 grudnia br. o 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. O kierunkach zmian, które wpłynęły na branże kreatywną porozmawiamy z trendwatcherką Agnieszką Polkowską i futurologiem Robertem Kotką-Zawadzkim.

Najskuteczniejszą metodą prognozowania przyszłości jest jej projektowanie. Celem spotkania jest aktywne wparcie powstawania innowacji poprzez stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat trendów. Wydarzenie otworzy podsumowanie tendencji mijającego roku oraz tego jak wpłynęły na biznes w branży projektowej. Druga część w postaci panelu dyskusyjnego poświęcona będzie trendom prognozowanym na 2019r., których respektowanie będzie decydować o konkurencyjności.

O kierunkach zmian, które wpłyną bezpośrednio na branżę kreatywną, takich jak rozwój gospodarki dzielenia się i trzecia fala społeczności porozmawiamy z  socjologiem i badaczem rynku i trendów – Robertem Kostką- Zawadzkim. Dyskusję poprowadzi trendwatcherką Agnieszką Polkowską ze studia TRENDSPOT.

Zagadnienia:

  • podsumowanie trendów mijającego roku;
  • konsekwencje rozwoju gospodarki dzielenia się;
  • bleisure – zacieranie się granic między pracą a przyjemnością;
  • społeczności 3.0 – nowe koncepcje zbiorowości.

Spotkanie skierowane jest do projektantów i pracowników branży kreatywnej oraz osób zainteresowanych tematyką trendów.

Agnieszka Polkowska – moderatorka spotkania. Z wykształcenia projektant wzornictwa, z powołania trendwatcher i strateg. Doktorantka gdańskiej ASP. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów w sektorach mody i lifestyle’u TRENDSPOT.

Robert Kostka-Zawadzki – socjolog, badacz rynku i trendów, bloger (trendfuture.wordpress.com). Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w badaniach społecznych i rynkowych, doradztwie i planowaniu strategicznym. Autor tekstów i raportów na temat współczesnych trendów kulturowych i społecznych, zapalony obserwator codzienności, współczesnych miast i zjawisk w internecie.

 

ORGANIZATOR: Pomorski Park Naukowo – Technologiczny Gdynia  | Centrum Designu

PARTNER: TRENDSPOT

kiedy? 3 grudnia 2018, poniedziałek, godz. 18:00

gdzie? Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala kinowa

wstęp wolny

obowiązują zapisy  | https://trendy2019.evenea.pl/

Related Post