Blockchain i kryptowaluty #wGdyni

17 września, o 17:00, rozpocznie się w Gdyni konferencja z cyklu Blockchain Business. Spotkanie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie pierwszą trójmiejską odsłoną ogólnopolskiej inicjatywy. Eksperci i goście będą dyskutować o wpływie technologii blockchain na finanse i ubezpieczenia.

Technologia blockchain, choć coraz mocniej obecna w codziennym życiu, nadal stanowi zagadkę dla większości osób. Stąd zrodził się pomysł organizacji spotkań „Blockchain Business”, które gromadzą zarówno specjalistów w tej dziedzinie, jak i entuzjastów, chcących lepiej poznać to rozwiązanie. W ich trakcie prezentowane są różne praktyczne zastosowania technologii oraz sposoby, w jaki wpływa ona również pośrednio na naszą codzienność. Wrześniowe spotkanie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym skupi się na wpływie blockchain na rynek finansowy i ubezpieczeniowy.

Istotę blockchain najlepiej można wyrazić trzema hasłami – decentralizacja, przejrzystość i minimalizacja kosztów. Staramy się pokazać nie tylko gotowe rozwiązania, ale także zachęcić do dyskusji i wpłynąć na dalsze rozwijanie tej technologii. Chcemy, aby cyklicznie organizowane spotkania stały się miejscem wymiany myśli oraz nawiązywania relacji, które mogą zaowocować nowymi pomysłamimówi Bartosz Bilicki z firmy Trifinity, inicjator Blockchain Business.

Gdyńska odsłona Blockchain Business rozpocznie się w poniedziałek 17 września o 17:00. Wśród prelegentów znajdą się Bartosz Bilicki z Trifinity, Bartłomiej Wołoszyn z Oracle, Piotr Wójcik reprezentujący towarzystwo ubezpieczeniowe AXA oraz dr Antoni Bubiel (Rentier Analytics), Marcin Rzetecki (IT Development) i Marcelina Szwed-Ziemichód (MSZtax). Spotkanie będzie prowadził Michał Dworakowski z firmy Polskie Polisy, z którego inicjatywy Blockchain Business zawita do Gdyni.

W trakcie spotkania chcemy poruszyć intrygujące zagadnienia związane z wpływem technologii blockchain na finanse i ubezpieczenia. Skupimy się jednak nie tylko na konkretnych rozwiązaniach, ale poruszymy też inne powiązane z tematem wątki. Zastanowimy się na przykład, czy czeka nas podatkowa rewolucja w związku z upowszechnieniem kryptowalut. Serdecznie zapraszamy zarówno znawców tematu, jak i osoby, które dopiero wkraczają w ten nowy, fascynujący świat. Spotkajmy się #wGdyni dodaje Michał Dworakowski z firmy Polskie Polisy.

Organizatorami spotkania są stowarzyszenie Blockchain Polska oraz firmy Polskie Polisy i Brandscope. Impreza odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Patronatu Honorowego udzielił Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Sponsorem wydarzenia jest firma Oracle, a patronatu medialnego spotkaniu udzielił kwartalnik I Love Crypto.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja: https://www.meetup.com/pl-PL/Blockchain-Business-Gdynia/events/254208557/

Plan spotkania:

17:00 rejestracja uczestników i otwarcie spotkania
17:20 dr Anton Bubiel (Rentier Analytics) Blockchain vs ubezpieczenia – czy DLT zrewolucjonizuje rynek ubezpieczeń?
17:40 Bartosz Bilicki (Trifinity) Revolut vs płatności blockchain
18:00 networking
18:20 Bartłomiej Wołoszyn (Oracle) Ekonomia Blockchain
18:40 Marcelina Szwed-Ziemichód (MSZtax Czy czeka nas podatkowa rewolucja? Plany Ministerstwa Finansów w opodatkowaniu transakcji kryptowalutowych.
19:00 networking
19:20 Marcin Rzetecki (IT Development) Block11 – Centrum Zaufanych Klientów opartych o blockchain
19:40 Piotr Wójcik (AXA) Fizzy = blockchain + parametric. Studium ubezpieczeniowego przypadku
20:00 dyskusja i pytania
20:50 zakończenie spotkania

Więcej informacji o Blockchain Business: https://www.facebook.com/blockchainbusinessPL/

Related Post