20 tysięcy euro i wyjazd do Doliny Krzemowej czekają w Gdańsku na startupy!

Innowatorzy z całego świata wciąż mogą dołączyć do największej w Europie Środkowo-Wschodniej rywalizacji dla firm. Startup Contest odbędzie się w dniach 17-19 maja w ramach infoShare. infoShare Startup Contest gromadzi niemal 200 firm, które walczą o uwagę jury, inwestorów, potencjalnych klientów i mediów. Nagrodą główną konkursu jest 20 tys. euro w gotówce ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. A ponadto szansa na inwestycję w wysokości nawet do miliona euro! Ponadto w tym roku organizatorzy szykują nową, wyjątkową nagrodę:

– Miło nam poinformować, że słoweński ABC Accelerator zaprosi wybranego finalistę na wyjazd do Doliny Krzemowej. Podczas wyjazdu startup spotka się z inwestorami, zainteresowanymi branżą, w której działa firma. Podróż pozwoli poznać atmosferę Doliny Krzemowej i przede wszystkim da możliwość spotkania z kluczowymi przedstawicielami światowego centrum innowacji – mówi Magdalena Smolak, menedżerka działu startupowego w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

Ponadto 2 najlepsze firmy w Startup Contest z polskim pierwiastkiem (firma musi był zarejestrowana w Polsce bądź posiadać polskiego założyciela) otrzymają tzw. „dzikie kartę” do finału konkursu Pitch to London, który odbędzie się podczas Polish Tech Day w Londynie 16 czerwca 2017 roku. Firmy te będą miały szansę na prezentację przed inwestorami w Wielkiej Brytanii. A firma Microsoft przekaże najlepszym dostęp do przetwarzania danych w chmurze o wartości nawet 120 tys. dolarów.

Do 13 kwietnia trwały zgłoszenia do konkursu. Następnie organizatorzy wybiorą około 30 firm, które 16 maja powalczą w ćwierćfinale w STARTERZE. Stawką będzie udział w półfinale podczas infoShare i prezentacja na Startup Stage. Podczas półfinału 17 maja maksymalnie 20 startupów powalczy o to, by znaleźć się w 5-osobowym gronie finalistów, który zaprezentuje się następnego dnia na Inspire Stage – największej scenie infoShare.
www.infoshare.pl/startup-contest

Related Post