Zbierz drużynę i wystartujcie w 5. Pomorskiej Sztafecie Firm!

Dwieście firmowych drużyn, ośmiuset zawodników i zawodniczek, setki kibiców, wyjątkowa strefa networkingu – tak w skrócie można scharakteryzować 5. Pomorską Sztafetę Firm! Zawody, w których udział wezmą przedstawiciele pomorskich firm, korporacji, organizacji, odbędą się 25 maja na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Sztafeta Firm to bieg sztafetowy, w którym każda drużyna wystawia czterech zawodników. Biegacze do pokonania mają łącznie piętnaście kilometrów: dwie pierwsze osoby pokonują dystans krótszy – 2,5 km, dwie następne – dłuższy 5 km. Taka formuła powoduje, że do startu w zawodach zgłaszają się również drużyny, które dopiero rozpoczynają swoją aktywność sportową. Zaproponowane dystanse są odpowiednie zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ spotkamy się już po raz piąty. Przez tych kilka lat udało nam się zbudować społeczność drużyn, które wiedzą, że start w naszych zawodach to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również możliwość integracji zespołu w zdrowy, aktywny sposób. Do tej pory pobiegło za nami kilkadziesiąt firm z całego województwa pomorskiego, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju” – powiedziała Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm.

Trasa biegu prowadzi po pętli o długości 2,5 km na terenie kampusu AWFiS w Gdańsku. Całe miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na murawie Stadionu Lekkoatletycznego, co pozwoli zawodnikom i kibicom na dopingowanie swoich drużyn – to właśnie na bieżni wokół stadionu znajdować się będzie strefa zmian – swoiste serce zawodów.

Nierozłącznym elementem Sztafety Firm jest parada firm, czyli wspólne przejście wokół stadionu. Prezentacja wszystkich drużyn następuje przez rozpoczęciem biegu. Kolejnym charakterystycznym wyznacznikiem sztafety jest Piknik Firmowy, który w ciągu poprzednich edycji stał się strefą networkingową. Piknik, zlokalizowany w samym centrum zawodów, pozwala na wspólne celebrowanie biegu oraz nawiązywanie kontaktów.

Zapisy na zawody trwają. Rejestracji dokonuje kapitan sztafety poprzez zgłoszenie drużyny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie zawodów: http://sztafetafirm.org/.

Related Post