Wielkanoc 2018: Polacy chętniej spędzają święta na wyjazdach

Polacy coraz częściej wykorzystują świąteczną przerwę na krótki urlop. W porównaniu z ubiegłym rokiem, obłożenie w najpopularniejszych kurortach nad Bałtykiem na Święta Wielkanocne wzrosło już nawet o 20 proc. A wielu turystów decyduje się również na rezerwację w ostatniej chwili. Hotelarze znad Bałtyku informują, że ciągle spływają do nich nowe rezerwacje. – Obłożenie z każdym dniem rośnie. Widać rezerwacje na tak zwaną ostatnią chwilę. Zauważalne jest również coraz większe zainteresowanie spędzeniem Wielkanocy poza domem – mówi Kinga Łata, członek zarządu sieci Zdrojowa Hotels. I podkreśla: – W porównaniu do zeszłorocznych świąt, w tym roku obłożenie wzrosło o blisko 15-20 proc. w zależności od lokalizacji. 

Decyduje pogoda, wyższe dochody Polaków i wygoda

Skąd takie zainteresowanie? W dużej mierze znaczenie ma termin, w jakim wypada w tym roku Wielkanoc. Przełom marca i kwietnia daje już większą szansę na ładną pogodę. – W kwietniu nasze apartamenty chętniej i szybciej się wyprzedają. Spodziewamy się, że na święta obłożenie w naszych apartamentach będzie bliskie 100 proc. – przewiduje Krystyna Wróblewska, założycielka serwisu rezerwacyjnego VacationClub.

Na wzrost zainteresowania świątecznymi wyjazdami wpływają też rosnące pensje Polaków – w 2017 r. średnio o 6-7 proc. Nie bez znaczenia dla koniunktury jest również rządowy program 500+. – Rok do roku obserwujemy wzrost płac. Nie możemy także pominąć faktu, że na wyjazd całą rodziną mogą sobie obecnie pozwolić beneficjenci programu 500+ – potwierdza Krystyna Wróblewska.

Powód, dla którego decydujemy się spędzić święta poza domem może być też bardziej prozaiczny, czyli wygoda. – Goście przyznają, że chętnie unikają świątecznych obowiązków, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Wolą wypocząć całą rodziną i mieć piękne wspomnienia ze świąt. Nasze doświadczenia pokazują, że zdecydowana większość gości w tym okresie to właśnie rodziny z dziećmi – przyznaje Kinga Łata.

W hotelu czy apartamencie atmosfera świąteczna też jest zapewniona

Decydując się na święta poza domem wcale nie musimy rezygnować ze świątecznej atmosfery. Hotele zapewniają nie tylko uroczyste śniadanie wielkanocne, ale też wiele innych rodzinnych rozrywek. – W ofertach nadmorskich hoteli można znaleźć pakiety wielkanocne z animacjami, takimi jak kolorowanie pisanek, zdobienie koszyczków, czy wspólne zajęcia sportowe – wymienia Kinga Łata. A gdy aura nie pozwala na kąpiele w morzu, to właśnie baseny i aquaparki są w tym czasie najczęściej odwiedzane. Z kolei dzieci nie będą się nudzić dzięki dostępnym dla nich Kids Clubom. – Także Goście apartamentów mogą korzystać ze świątecznych atrakcji oraz celebrować wielkanocne posiłki dzięki opcji wykupienia ich w hotelowych restauracjach – dodaje Krystyna Wróblewska z VacationClub. I komentuje:

– Można kultywować tradycje, jednocześnie obchodząc Wielkanoc w nowoczesny sposób. Bo w dzisiejszym zabieganym świecie każdy dłuższy weekend to świetna okazja, by wyrwać się z domu, popatrzeć na inny krajobraz i odpocząć. Dodatkowym atutem jest czyste i pełne jodu powietrze.

PR

Related Post