Well-Being w Biznesie – pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja w obszarze well-being dla liderów i pracowników firm

Jak odpowiedzieć na potrzeby rynku pracownika? Co zrobić, by liderzy i pracownicy byli efektywni i wykorzystywali swój potencjał? Jak budować lojalność pracowników i zapobiegać wysokim kosztom absencji chorobowych? Na te oraz inne pytania odpowiedzą polscy i międzynarodowi eksperci podczas Konferencji Well-Being w Biznesie, która odbędzie się 3 października 2017 r. w Hotel Sound Garden w Warszawie. Organizatorem konferencji jest The Wellness Institute.

Prelegenci konferencji to wybitne polskie i międzynarodowe autorytety w dziedzinie leadershipu, well-being, wellness, szczęścia w pracy, mindfulness, stresu, zdrowia fizycznego i psychicznego, a także praktycy biznesu i przedsiębiorczości. Będzie można posłuchać m.in.: Johna W. Travisa – lekarza, autora modeli zdrowia i dobrostanu, który przedstawi możliwości zastosowania wellness w biznesie z perspektywy 40 lat doświadczeń branży w USA oraz Raya Martina – coacha i mentora dla liderów, który opowie jakimi metodami można ich wspierać i czym są zasady Mądrego Przywództwa. Wśród pozostałych mówców i prelegentów znaleźli się także: Andrzej Jeznach – biznesmen, autor i coach, Ewa Kempisty-Jeznach – dr n.med., specjalista chorób wewnętrznych, medycyny męskiej i holistycznej, Halina Piasecka – psycholog biznesu reprezentująca Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową, a także Ewa Stelmasiak – pierwszy w Polsce certyfikowany coach wellness oraz założycielka The Wellness Institute.

Konferencji towarzyszyć będzie część praktyczna w postaci warsztatu z technik well-being dla wewnętrznej integracji, dobrostanu i efektywności, prowadzona metodą przełomowego programu Sundao. Poprowadzą go: twórca oraz dyrektor programowy Sundao i innowacyjnej metody Integral Somatic Methods – Master Yu, Jae-Sheen, a także SooJin Kim – artystka, współprowadząca program Sundao.

Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych organizacji, które szukają sposobów na wzrost lojalności i zaangażowania pracowników, zmniejszenie ryzyka biernej obecności oraz absencji chorobowych, a także zwiększenie efektywności na poziomie indywidualnym, zespołów oraz całych firm.

„Kryzys zaangażowania pracowniczego, które w ostatnim badaniu Instytutu Gallupa wyniosło na świecie średnio 13%*, czy wejście na rynek pokolenia millenialsów, ceniącego sobie jakość życia – to aktualne wyzwania dla współczesnych firm i jednocześnie dobry argument by obszarem well-being w organizacji zająć się właśnie teraz” – mówi Ewa Stelmasiak, założycielka The Wellness Insitiute.

Kluczem do ustalenia obszarów odpowiedzialności jest zrozumienie, że pracodawca i pracownik odpowiadają w równym stopniu przede wszystkim za wzajemną relację. Pracodawca nie może wziąć odpowiedzialności za całość kondycji psychofizycznej pracownika, ale może dostarczyć mu narzędzia do tego, by brał odpowiedzialność za swój dobrostan. O tym między innymi będziemy mówić i do tego zachęcać pracodawców podczas październikowej konferencji – wyjaśnia Ewa Stelmasiak.

Konferencja przeznaczona jest dla środowisk biznesowych: zarządów firm, liderów, dyrektorów działów HR, kadr zarządzających rozwojem pracowników, talentami, obszarami employer branding i CSR. Celem konferencji jest dostarczenie wiedzy i inspiracji oraz innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w dziedzinie zarządzania obszarem well-being w firmach.

* Badanie „Gallup’s State of the Global Workplace”, więcej: http://www.gallup.com/businessjournal/188033/worldwide-employee-engagement-crisis.aspx

O Konferencji:

Well – Being w Biznesie, pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja w dziedzinie well-being dla liderów i pracowników firm odbędzie się 3 października 2017 r. w Warszawie, w Hotel Sound Garden, ul. Żwirki i Wigury 18. Więcej informacji na stronie: http://www.wellbeingconference.pl

O Organizatorze:

The Wellness Institute od 2012 roku wspiera klientów w podnoszeniu jakości życia oraz zawodowej i osobistej efektywności. The Wellness Institute oferuje programy, warsztaty i wykłady w obszarze well-being, mindfulness i work&life balance dla liderów i pracowników firm. Współpracujemy z kadrami zarządzającymi, zespołami pracowników korporacji i sektora MŚP, ośrodkami SPA i wellness oraz placówkami medycznymi. Więcej informacji na stronie http://www.wellnessinstitute.pl/ oraz http://www.ewastelmasiak.com/

Related Post