Wartości Managera na fali 2017 roku


Z Henryką Bochniarz, Prezydent Konfederacji LEWIATAN, rozmawia Jarosław Waśkiewicz, Prezes Klubu Marka jest kobietą, redaktor naczelny Biznesu na fali
(foto: Piotr Wieliczko)

ornament-1
Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Należy słuchać ludzi wokół siebie. Życzę wszystkim, aby nigdy nie opuściła Was odwaga, gdy przyjdzie porzucić swoje bezpieczne pozycje. Życzę Wam, abyście żyły w zgodzie z samym sobą i z własnym systemem wartości. To wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym z tego, kim się jest. Życzę Wam udziału w życiu innych ludzi. Dbajcie o siebie, o swoje emocje, energię, dobre relacje z ludźmi, ze światem. Dbajcie o wielobarwne zadania, które będą Was mobilizowały i w które zaangażujecie się z ochotą. Każdy kolejny dzień nieustannie rzuca nam nowe wyzwania- podejmujcie je odważnie przez całe swoje życie. A wieczorem… oglądając się za siebie lub oglądając swoje odbicie w lustrze, życzę Wam, abyście mogły obdarzyć się szczerym uśmiechem za to, czego dokonałyście.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
są to siły sprawcze, które mają wpływ na odwagę w biznesie:

Poczucie rozwoju – tworzę swoje życie i biorę za nie odpowiedzialność, rozwijam się, co sprawia, że ja i moje otoczenie zyskuje i daje nam to wielką wartość i obopólną korzyść

Poczucie bezpieczeństwa– czuję się bezpiecznie i  podejmuję trudne zadania, mimo  że czasem mogą pojawić się trudności, staram się na bieżąco wyciągać wnioski z nadarzających się sytuacji

Poczucie własnej wartości – skupiam się na własnych talentach i umiejętnościach i rozwijam je. Szanuję to, co osiągnęłam i ciągle poszukuję nowych rozwiązań, co sprawia, że moje poczucie wartości wzrasta. Słucham ludzi z mojego otoczenia, którzy są dla mnie inspiracją

Świadomość swoich celów – jestem przekonana, że to, co robię jest wielką wartością, skupiam się na wielu nowych pomysłach, aby jak najlepiej służyć ludziom i poprawiać ich jakość życia. Jestem świadoma swoich umiejętności i to ułatwia mi pracę.

Wytrwałość  i konsekwencja – wytrwale i konsekwentnie rozwijam się, wiele czytam, wiele podróżuję, odbywam wiele rozmów z ludźmi,

Cierpliwość– jestem cierpliwa i wytrwała w tym, co robię, bo zdaję sobie sprawę, że to, czego się podjęłam to wielki proces, który potrzebuje czasu. Trzeba być świadomym tego, że sukces jest oddalony w czasie,  że dojrzewa, że wzrasta, a  ewentualne niepowodzenia motywują mnie do dalszego, większego wysiłku.

Zdecydowanie– jestem zdecydowana i skupiona na tym, co robię, ogromną część swojej energii poświęcam na to, aby w swoim biznesie sięgać poza standardowe rozwiązania, często innowacyjne. Czasami, kiedy nie jest komfortowo nie zniechęcam się, bo wiem, że bez trudności nie osiągnie się tego sukcesu. Jestem zdecydowana na to, co chcę osiągnąć i wiem,  dlaczego to robię.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Jestem szczęśliwa i uśmiechnięta, kiedy moja pomoc drugiemu człowiekowi jest skuteczna i przynosi ulgę w cierpieniu i poprawia jakość jego życia.

Aleksandra Adamiak, www.refmed.pl Facebook: Refleksologia Refmed

20160915-adamiak-gdansk-_mg_2375-edit

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
otaczają nas ludzie. Myślący (pytanie czy zawsze niech pozostanie retorycznym – z grzeczności), czujący, potrzebujący – uwagi, pomocy, a może po prostu uczciwej pracy, usługi, produktu. Warto niekiedy zatrzymać się spojrzeć na świat jako na skupisko ludzi, a nie „środowisko biznesowe”, czy wręcz przeciwnie – tylko piękne krajobrazy. Przez życie przechodzimy w otoczeniu ludzi, chociaż czasami samotni i obok, ale jednak żaden biznes nie przetrwa bez odbiorców, dostawców, pracowników. Ludzie stanowią o naszym sukcesie i naszych porażkach – nawet najmocniejsi potrafią się przewrócić na podłożonej nodze…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…  
uczciwość, uczciwość, uczciwość!

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
chyba nie rozumiem tak naprawdę… Widzę na co dzień bardzo wielu – odważnych i podejmujących decyzje na wariata, a także takich, którzy decyzji nie podejmują wcale… W jednym i drugim przypadku nie ma reguły – patrząc na punkt pierwszy, gdy trafia się na właściwych ludzi, łatwiej być odważnym. Ale również niektórym wydaje się,  że właściwi ludzie „rozgrzeszą” ich z braku odwagi i decyzje podejmą za nich. Zdarza się, że obydwie wersje są prawdziwe.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Moja Rodzina! Obecnie, w jakimś szaleńczym biegu w jakim jestem i w sytuacjach zawodowych jakie widzę, rodzina to ostoja, port i powód do uśmiechu (niekiedy przez łzy zmęczenia, ale zawsze uśmiechu).

Gabriela Antczak, small Big, małe jest wielkie

20140919-marka-jest-kobieta-214

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
mamy do czynienia z drugim człowiekiem, relacje, współpraca, tworzenie rozwiązań na miarę, dogodne dla każdego na zasadzie „win win”. Własne szczęście i sukces możemy osiągnąć jedynie wtedy kiedy po drugiej stronie mamy partnera, który z nami chce grać do tej samej bramki.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Wiara, rodzina, przyjaciele jak również szczerość, uczciwość i wytrwałość zawsze ponad wszystko.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
to również ryzyko. Jeżeli chcę być odważna to muszę ryzykować. Nie jest to proste. Uważam jednak, że konieczne. Kto nie ryzykuje, nie ponosi porażek, a zatem nie może też odnieść sukcesu. Dlaczego? Integralną częścią porażki jest zwycięstwo. Dzięki niej wyciągamy lekcje, uczymy się, odnajdujemy inne możliwości, metody działania. Sukces zawsze przychodzi na końcu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Urodziłam się z uśmiechem na twarzy  Kocham życie, tak jest i zawsze będzie. Bez względu na to ile jeszcze poniosę porażek, ile jeszcze razy się przewrócę. Pozytywne nastawienie oraz ludzie w moim otoczeniu to podstawa. Wierzę w dobro i intuicję dzięki nim wiem, że mogę przenosić góry, z wielkim przekonaniem osiągnięcia własnych, zamierzonych celów.

Beata Biernat
Manager Oddziału Gdańsk, Burian Logistic Sp. z o.o.

 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
zawsze powinniśmy pamiętać, by postępować zgodnie z naszymi wartościami, poglądami oraz z szacunkiem do człowieka, każdego jednego. Bycie spójnym daje spokój ducha, harmonię duszy i ciała.  Dzielmy się także pozytywną energią z innymi ludźmi. Nie zapominajmy, że żyjemy wśród ludzi, pracujemy z ludźmi i spędzamy ze sobą większość naszego życia. Nie zapominajmy nigdy w biznesie i w życiu, że po drugiej stronie jest człowiek, który jest wartością wraz ze swoją wyjątkowością i niepowtarzalnością.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
Zawsze i wszędzie prawda, zaufanie, zrozumienie, szacunek i wsparcie. Stosuję to i w życiu osobistym i w biznesie, gdyż nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Od lat wspieram klientów w procesach rekrutacji i tworzenia zespołów, a współpracę opieram zawsze na wartościach. Jeśli widzę, że po drugiej stronie tego nie ma, mam obecnie ten komfort, że nie muszę podejmować takiej współpracy. Czy jestem bardziej niż inni narażona na trudne sytuacje w biznesie?  Z pewnością zawsze staram się być czujna, ale wierzę głęboko w dobroć i prawość ludzi i trafiam też na takie osoby. Oczywiście współpraca wówczas to czysta przyjemność.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
nie straszne są i porażki i sukcesy. Ważnym jest, by podejmować wyzwania, a pojawiające się po drodze problemy (bo te zawsze są) traktować jako kolejne wyzwania, zadania do zrealizowania (bo przecież zawsze jest wyjście z danej sytuacji, trzeba tylko znaleźć możliwe drogi i wybrać tę najlepszą w danej chwili). Odwaga to umiejętność sięgania po to, co wydaje się innym niemożliwe i nierealne w danej chwili. Podejmowanie ryzyka to klucz do sukcesu, bo kto nie zaryzykuje i nie wyjdzie ze swojej strefy komfortu, nie pójdzie dalej, będzie stał w miejscu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Moja ukochana córcia Zosia, która za każdym razem jak coś „zmajstruje”, wraca z niesamowitymi pomysłami na przeprosiny. Dzisiaj otrzymałam filmik nagrany komórką z cudownymi przeprosinami, a kilka dni temu przepiękną laurkę zapakowaną w specjalnie przygotowaną torebkę. Nie należę do osób, które się obrażają i ona wie o tym, jednakże zawsze przeprosi, a ja w duszy rosnę, bo wiem, że wyrasta na dobrego człowieka i to jest dla mnie cudownym uczuciem.

Zosia jest kochana i zawsze chociaż miałabym największego pecha w danym dniu, potrafi go zmienić w jednej chwili wspólną grą na pianinku (obie to kochamy), zabawą, malowaniem czy zwyczajnie przytuleniem, tym bardziej, że obie to uwielbiamy 😉

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS POLAND, HR SOLUTIONS USA

_mg_0447v

ornament-1


W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…

praca, gdy sprawia nam przyjemność, przestaje być obowiązkiem. Wtedy o wiele łatwiej jest nam każdego dnia działać i tworzyć tak, jak by to był nasz ostatni dzień w danej firmie, danym projekcie, a nie jeden z kolei…Zarówno w życiu prywatnym jak tym zawodowym warto czasem zrobić krok w tył, aby potem móc zrobić dwa do przodu. Dystans do samych siebie i do naszych działań bardzo w tym pomaga.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie
to wartości wypracowane i wyznawane przez nasz zespół – Zaangażowanie, Profesjonalizm, Budowanie dobrej atmosfery w zespole oraz Zaufanie. Gdy te wartości odzwierciedlają się w naszych działaniach, jestem spokojny nie tylko o efekt  końcowy o efekt, ale też o styl, w jakim zostanie osiągnięty.

Odwagę w biznesie rozumiem…
dwojako. Przede wszystkim podobnie jak włoski filozof Niccolo Machiavelli, który mówił: „Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia – trzeba być lisem i lwem”. Z drugiej strony cenię odwagę w podejmowaniu wyzwań, w aktywnym podejmowaniu wyzwań prowadzących do zmiany, do czego niemiecki fizyk Georg Christoph Lichtenberg zachęcał słowami: „Nie wiem, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej. Ale jeżeli ma być lepiej, musi być inaczej.“

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Jestem z natury pogodnym człowiekiem i potrafię cieszyć się małymi rzeczami. To moja recepta na każdy dzień. Na niekontrolowane wybuchy radości jest miejsce na lodowisku podczas meczów hokejowych…

Arkadiusz Bruliński, Rzecznik prasowy STU ERGO Hestia SA

arek1_1b

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…
współpracujemy przede wszystkim z ludźmi, dlatego umiejętność komunikacji, empatia oraz uczciwość są podstawowymi wartościami, na których budować można przyjazne i profesjonalne kontakty biznesowe. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, aby doceniać ludzi, którzy z zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Ich pozytywna energia i motywacja z pewnością będą motorem do rozwoju każdej firmy.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
to przede wszystkim uczciwość wobec siebie samej oraz otaczających mnie ludzi. To także umiejętność współpracy oraz chęć rozwoju zarówno w sferze osobistej jak i zawodowej.

Odwaga w biznesie…
to czasem popłynięcie pod prąd. To umiejętność wyrażania swoich myśli w jasny sposób, niezależnie od okoliczności. To asertywność w sytuacjach nacisku.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Od niedawna nieustające powody do uśmiechu daje mi mój synek. Śmieję się też za każdym razem gdy czytam książki Terrego Pratchetta – piękna metafora zachowań społecznych.

Karolina Celińska, Qubus Hotel

karolina-celinska

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
powinniśmy pamiętać by być w zgodzie z samym sobą, umieć spojrzeć prosto w oczy rozmówcy, szanować ludzi, z którymi współpracujemy. Opowieść,  o tym, że dobre słowa wracają a złe wypowiedziane przez kogoś też ale do tej osoby, sprawdzają się. Na te złe słowa zawsze jest czas , lepiej zastanowić się nad rozwiązaniem problemu bo taka postawa kształtuje i buduje.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
moje wartości to otwartość i uczciwość, staram się, by każde spotkanie pozostawiło po sobie choć jedną ciekawą myśl, bo uważam, że to nie przypadek, iż spotykamy takich a nie innych ludzi na swojej drodze.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
w podejmowanych działaniach, staram się iść do końca, nie poddaję się, chyba, że dochodzę do ściany. Jeśli wierzę w słuszność sprawy , staram się doprowadzić ją do końca. Nie załatwiam sprawy półśrodkami, nie uciekam przed przeciwnościami. Generalnie nie ma trudnych spraw są tylko złożone mniej lub bardziej.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
hm dobre pytanie. Mój uśmiech powodują przyjaciele lub ciepły wiatr od morza.

Marta Chełkowska, Dyrektor Departament Turystyki i Promocji Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

cid_35054c41-da0d-4c2f-aabb-faa0d0ac40aa

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Każdy biznes tworzą ludzie i to od nich wiele zależy, musimy dbać o nasze relacje i konsekwentnie je pielęgnować, to tak jak w życiu prywatnym. Ja szczerze wierzę, że jeśli damy coś od siebie odpowiednim ludziom, możemy być więcej niż pewni ,ze oni nam to odwzajemnią, zasada ta działa i w drugą stronę ….więc oczywiście wszystko należy wyważyć z mądrością i rozsądkiem  Prowadząc zaś biznes musimy być świadomi ,że nie działamy w oderwaniu od otoczenia, jesteśmy jednym z trybów tworzącej się rzeczywistości, dlatego ważne jest współdziałanie z pełną świadomością na każdym poziomie aktywności firmy.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Na co dzień staram się kierować własnymi zasadami i być im wierną …dla mnie najważniejsze w biznesie są szczególnie dwie kwestie:

odpowiedzialność – firma powinna zawsze być gotowa by wziąć odpowiedzialność za swoje działania mające wpływ na jej otoczenie , to także gotowość do wszelkich zmian, poniesienie odpowiedzialności za powstałe szkody i gotowość do wycofania się z błędnych decyzji Ale to także odpowiedzialność za ludzi, za środowisko za całe nasze otoczenie, nie zapominajmy o innych i bądźmy świadomi jak wiele możemy jeszcze zrobić poza naszym podstawowym biznesowym kierunkiem działania

– etyczne zachowanie jako osobiste wartości i poczucie odpowiedzialności zarządu firmy by traktować ludzi jak równych sobie , wszystkie podejmowane działania powinny być wykonywane w sposób wiarygodny i uczciwy zarówno wobec swoich współpracowników oraz klientów

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Zawsze i wszędzie powinniśmy brać pełną odpowiedzialność za swoje czyny i podjęte decyzje oraz liczyć się z ich konsekwencjami . Ale odwaga to także bycie wiernym własnym przekonaniom i zasadom wbrew temu co sądzą inni… często staram się wsłuchiwać we własną intuicję, która wielokrotnie podpowiadała mi w ważnych dla mnie kwestiach tych życiowych jak i biznesowych….więc nie bójmy się marzyć, mierzmy wysoko i sięgajmy po swoje

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Tak naprawdę uśmiecham sie codziennie bo to właśnie te małe, drobne sprawy dają nam wiele radości… to dobre słowo od innych ludzi…uśmiech na ich twarzach…zadowolenie, że to co robię daje komuś radość i przyjemność….uśmiecham się także bo mam poczucie,że idę dobrą drogą ..może i wyboistą czasami ale na końcu tej ścieżki widzę piękny i magiczny krajobraz i ja tam właśnie zmierzam z uśmiechem na twarzy ale i w głębi siebie…i życzę tego każdemu 🙂

Patrycja Chwastek, współtwórca marki Libell, eleganckiej biżuterii dla kobiet

 ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Powinniśmy myśleć o ludziach dookoła nas, niezależnie czy to w życiu czy w środowisku pracy, nie zapominając przy tym wszystkim o sobie i zachowaniu równowagi. To ludzie, z którymi pracujemy i otaczamy się, nadają wartość naszemu życiu i projektom zawodowym. Bez dobrego zespołu, zaufania i wzajemnej motywacji nie osiągniemy wiele.  Nigdy nie powinniśmy zapomnieć o słabszych i pomaganiu innym. Cudowną rzeczą jest moment, w który wydobywamy ze nieśmiałej osobowości wszystko co najlepsze i widzimy jak rozkwita na naszych oczach.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Wartość to pojęcie dość subiektywne, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy rządzi nami ciągły pośpiech i gonitwa za karierą, sukcesem, pieniędzmi. W tym pędzie często zapominamy o fundamentalnych wartościach.  Dla mnie podstawowymi wartościami, którymi kieruję się w życiu jest szacunek do własnych decyzji i innych ludzi. Szukanie kontaktu z tymi, którzy są lepsi i motywują mnie to bycia lepszą i rozwoju.  Wartością jest dostrzeganie zalet i szukanie możliwości, a nie przeszkód, to przyjaźń, miłość i równowaga w życiu.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

W biznesie trzeba być dyrygentem – żeby kierować orkiestrą należy odwrócić się plecami do widowni.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Uśmiecham się do ulotnych chwil i cieszę się, że je dostrzegam, mając jednocześnie świadomość jak szybko mijają.

Katarzyna Czeladko, Dyrektor SPA & Wellness Zdrojowa Hotels

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

każda inicjatywa będzie sukcesem, jeśli stoi za nią prawda, przekonanie i wartości, w które wierzymy.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Tu odpowiedz jest bardzo prosta – sprawiedliwość, to wartość, dla której wstaję, gdy mi się nie chce wstać. To wartość, która porusza mnie do dna, dla której jestem w stanie zrobić rzeczy niemożliwe. Tu zyskuję moc.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
to podanie dłoni, rozpoczęcie rozmowy, uśmiech, życzliwość i mimo, albo wbrew wszystkiemu wiara w ludzi i ich dobre intencje.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Słońce, niebieskie niebo, wiatr, woda, głośna muzyka w samochodzie podczas podróży, ciekawe rozmowy z ludźmi do rana, życzliwość przechodnia, pani w sklepie, spotkanie drugiego człowieka.

Kamilla Daroszewska CEO Wellbeing Project
Doradca / Konsultant MindSonar® / Trener / Coach / Workplaces Options ® UK
www.wellbeing.com.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym…
iż, aby osiągnąć w życiu sukces (dla mnie rozumiany nie tylko jako spełnienie zawodowe) warto dążyć do harmonii, która pozwala na zdobycie spokoju wewnętrznego, albo przynajmniej na wyznaczenie drogi do niego. Oczywiście droga ta może się nigdy nie skończyć, ale dobrze jest mieć jej obraz przed sobą. Ponadto harmonia jest dla mnie niezwykle istotna, gdyż pomaga równoważyć wiele aspektów naszego życia, dbać zarówno o dobry stan ducha jak i ciała, o emocje związane z pracą oraz domem, a także o swój wewnętrzny system wartości. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż podarowane dobro zawsze do nas wraca, dlatego  obojętnie, czy w biznesie, czy też w codziennym życiu należy traktować ludzi z szacunkiem.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
W życiu niezaprzeczalnie kieruję mną miłość, przyjaźć, rodzina, kreatywność , a także niezależność rozumiana jako stan umysłu, natomiast w biznesie opieram się głównie na profesjonalizmie, uczciwości oraz zaufaniu.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
jak poprzednio przytoczę słowa Nelsona Mandeli, który mówił: ,,Odwaga nie polega na braku strachu, ale na triumphie ponad nim. Odważny człowiek to nie ten, który nie odczuwa strachu, ale ten, który go pokonał‘‘. Tak więc i ja codziennie pokonuje swój.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Zmienność i upływ czasu wyzwalają we mnie zarówno uśmiech i radość jak i smutek, lecz te dwie emocje leżące na przeciwległych brzegach odczuć dobrze jest w sobie przeciwstawiać, aby lepiej odnosić się do tych pozytywnych i łatwiej je doceniać. Każdy z nas przeżywał i napewno będzie jeszcze doświadczał wielu chwil, w których mógłby być szczęśliwszy, ale często sami oddalamy swoje pozytywne emocje dając się pochłonąć krytycznym odczuciom braku satysfakcji i niezadowolenia. W takich momentach pomagają mi roześmiani ludzi, których śmiech jest zdecydowanie zaraźliwy. Pozwala mi to odzyskać równowagę oraz wprawić się w dobry nastrój, albowiem w prostych gestach i emocjach jest wielka siła.

Natalia Długosz, ORNALI

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…. o drugim człowieku

Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że… pieniądze nie są najważniejsze

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… uczciwość, rzetelność, zaangażowanie,

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…nie boję się wyzwań

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham … moje dzieci

Agata Dominik

agata-dominik

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
pracujemy z ludźmi i z nimi tworzymy coś więcej

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
każdy dzień uczy nas czegoś nowego, jeśli wszystko możemy przewidzieć to znaczy że dopadła nas rutyna i niczego nowego nie wymyślimy

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
to czasem podejmowanie nie popularnych decyzji i nie zawsze z nami się wszyscy będą zgadzać

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Świat który nas otacza, ludzie z którymi  tworzymy coś więcej i możliwości jakie daje nam życie

Małgorzata Dorodzińska, Dyrektor Zarządzający Hotel Królewski

malgosia-dorodzinska

 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu…
nigdy nie powinniśmy zapominać o drugim człowieku. Nie jesteśmy sami. Nasze relacje, nasze emocje wpływają na innych pamiętajmy zatem jaką nadajemy im barwę. Sukces – tak ale nie kosztem innych ludzi. Ile dajesz tyle dostajesz. Prawda.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie?
Jest ich parę ale dwie podstawowe to: Wolność rozumiana jako prawo wyboru i poszanowanie wartości każdego człowieka. Uczciwość oparta o szczere relacje, co bywa dla niektórych dość trudne. To kwestia odwagi.

Odwaga w biznesie?
Rozumiem ją tak, że podejmując decyzje jestem gotowa ponieść ich konsekwencje z całą odpowiedzialnością. Bez wymówek, bez obarczania innych. Odwagą jest również dzielenie się porażkami. To potrafią nieliczni.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Oooo… tu lista jest długa. Lubię się uśmiechać. Zawsze stoją za tym pozytywni ludzie, ich sukcesy, zdarzenia, które są dobre nie tylko dla mnie ale i dla innych, świat, który zaskakuje pięknem, pozytywne myśli, które dają wiarę, że się uda. Życie.

Sylwia Gadomska, Dyrektor Regionu Północnego Hoteli marki Mercure & Novotel, Dyrektor Mercure Gdańsk Stare Miasto

14955777_1263021150438379_4755245435333406159_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać,
żeby nie czynić bliźniemu co Tobie niemiłe. A tak naprawdę wszystko sprowadza się do jednej, prostej idei. Prowadząc firmę , rób takie rzeczy, i tak traktuj klientów a w moim przypadku Gości hotelowych, jak sam chciałbyś być traktowany.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…  
partnerstwo, szacunek, autentyczność i otwarcie

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga to największy sprzymierzeniec w biznesie , bez niej byłoby ciężko cokolwiek zrobić . Nauczyłam się, że wszystkie nieśmiałe często w moim przypadku szalone pomysły 😉  i to nie tylko w biznesie ale prywatnie należy od razu zacząć realizować; zanim zaczniemy się zastanawiać czy to ma sens, czy to się uda i gdy naszą głowę nawiedzą setki wątpliwości. Warto być odważnym i ponosić ryzyko, które ma wkalkulowaną porażkę w jego realizacje.  Bo nie obawiajmy się porażek, bo tylko ten się nie myli co nic nie robi ale obawiajmy się tego, że nie spróbujemy albo jakaś dana nam szansa nie zostanie wykorzystana.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Niezależnie do tego jaki mam humor staram się być uśmiechnięta i mogłabym tak wymieniać bez końca ale  teraz przyszedł mi do głowy mój powoli , malutkimi krokami zbliżający się urlop i że czas najwyższy zacząć go planować 😉 no a największy uśmiech na mojej twarzy pojawia się po przekroczeniu mety każdego przebiegniętego maratonu  i mam nadzieję, że zawsze tak będzie 😉

Anna Gasińska, general manager Hotel Kossak, Hotel Senacki

14956485_1263021057105055_6877890437830024735_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

… biznes to jeden z fascynujących elementów naszego życia, na równi i tuż obok rodziny i naszych własnych pasji. Zarządzając dwoma biznesami w dwóch różnych branżach, jednej związanej z gastronomią, a drugiej z przemysłem rozrywkowym dla dzieci i będąc mamą dwójki nieobliczalnych kilkulatków, pamiętam o równowadze i elastyczności w zarządzaniu projektami. Najlepszy plan jest niezbędny i organizuje mi pracę, ale zawsze jestem gotowa na spokojny zwrot w sytuacji. Oddycham głęboko, uśmiecham się i robię nie to, co miałam robić, ale to, co jest najważniejsze w danym momencie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…

Hmmm, gdyby spojrzeć na to, co robię w życiu zawodowym przez pryzmat piramidy Maslowa, to daję ludziom to, co najbardziej potrzebne: karmię i bawię J Widok szczęśliwego człowieka sprawia mi przyjemność. Taka jest moja dewiza w biznesie. Ja i mój zespół zawsze, zawsze dajemy 120%, by klient był zadowolony przynajmniej na 100. Ja lubię ludzi.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Nie bać się i szukać dobrych wzorców. W ludziach i sposobach na biznes. Być sobą i słuchać intuicji, nawet, gdy inni mówią, że to się nie uda. Mój biznes rozwinął się w małym, ale pięknym 35-tysięcznym mieście. Wierzyłam w to.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?

Gdy wychodzę z domu i widzę jezioro. Uśmiecham się, gdy mój mąż, który także zarządza gastronomią, wraca do domu i mówi „ siadaj Natalka, ja zrobię kolację”. Uśmiecham się, gdy moje dzieci bawią się z dziećmi gości w moich lokalach. Bez przesady – są najlepszymi ambasadorami tych miejsc.

Natalia Gąsiorowska, właścicielka szczecineckiej pizzerii „Oregano” oraz strefy dla dzieci „Plac Zabaw z Myszami pod nogami”.

natalia-gasiorowska

 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
podstawą działania jest wzajemne zaufanie, prawdomówność i wzajemny szacunek. W biznesie, kiedy wydaje się, że celem jest wyciągnięcie z transakcji jak najwięcej, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że od stołu powinny odejść zadowolone obie strony – tylko wtedy kształtujemy dobre relacje na długo.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
dbałość o dobrą atmosferę otoczenia, w którym przebywam. Zarówno w kręgu rodziny, jak i w życiu zawodowym. Jeśli dobrze się z sobą wzajemnie czujemy, lubimy z sobą przebywać, rozumiemy się bez słów – to mnie uskrzydla. Jako przełożony w zarządzaniu ludźmi uważam, że jeśli pracownicy są do siebie dobrze nastawieni, chcą się wzajemnie wspierać, sobie pomagać , widzą sens wspólnej pracy – jest to najlepszy sprzymierzeniec w osiąganiu celów. To nie znaczy, że konflikty nie mają prawa się pojawiać. Takiej utopii nie ma. Ale jeśli już wystąpią, sukcesem jest najszybsze ich rozwikłanie, porozumienie zwaśnionych stron. I nie ma co liczyć, ze obie zwaśnione strony zrobią to same (choć pewnie niekiedy tak). Ingerencja przełożonego poprzez odkrycie faktów leżących u źródła konfliktu i wypracowanie na przyszłość rozwiązania przez obie strony to bardzo budujące elementy dobrej atmosfery w zespole.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że …
nie boimy się podejmować decyzji, jakie by one nie były.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Co sprawia, że uśmiecham się do siebie ? – Chwile relaksu, kiedy mogę przejść się po lesie i nad morze, kiedy pokonuję kolejne kilometry na rowerze,  lub kolejne kilometry nartostrad na nartach. Każda taka chwila mnie uskrzydla. Wracam wówczas do codzienności z kolejną porcją energii. – A kiedy uśmiecham się do innych ? – Chciałabym zawsze. Jest to dla mnie najbardziej pożądany stan ducha.

Anna Maria Gast, Wicedyrektor Oddziału Korporacyjnego, mBank S.A.

ania-gast

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że

po drugiej stronie stoi człowiek – taki sam jak my – z emocjami, marzeniami, celami, wyzwaniami, gorszymi dniami i prawdopodobnie nie ma na celu intencjonalnego utrudnienia nam życia. Warto najpierw spróbować zrozumieć motywy działania drugiej strony, a potem znaleźć rozwiązanie.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Szczerość, autentyczność, stuprocentowe zaangażowanie w projekty, w których widzę sens, sposób działania, który przynosi realne efekty.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że

warto podejmować świadome i przemyślane ryzyko, posłuchać czasem intuicji, być wizjonerem – zaufać czemuś lub komuś w fazie kiedy jeszcze nie widać rezultatów.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Pozytywni, pełni pasji i zaangażowania ludzie, poczucie, że realizowane projekty przynoszą realne efekty oraz…moment kiedy startuje samolot, w którym siedzę.

 

Ewa Geresz, PR Manager, Performante

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym…

O sobie i otaczającym mnie świecie… tak łatwo zatracić się idąc… patrząc jedynie na cel… Czasem w tym wszystkim zaczynamy robić wszystko jednokierunkowo, nie oglądając się na innych, ich potrzeby, a nawet  na samych siebie… widzimy cel …. i bach do przodu… ale tak jak każdego dnia dzieje się coś nowego, tak powinniśmy weryfikować „ścieżkę” do obranego celu…

Powinniśmy wiedzieć dokąd zmierzamy, gdzie chcemy być za kilka lat, nie jutro czy pojutrze, a dosłownie za kilka lat, potem do tego dążyć, ale warto pamiętać o tym wszystkim co jest blisko, doceniać rodzinę i przyjaciół, własne osiągnięcia i porażki… to, że coś się przesunie w czasie nie znaczy, że ucieknie… wprost przeciwnie… po prostu będzie zrealizowane we właściwym momencie…

To nie tak, że mówię cały czas o pracy… nie prawda…

Moje słowa dotyczą wszystkich ważnych dziedzin życia: rodziny, pracy, realizowania własnych przyjemności… na wszystko jest odpowiedni czas… tylko nie wolno nigdy zapominać o żadnym z tych elementów!

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Hahaha… tak się rozwinęłam w odpowiedzi na pierwsze pytanie, że chyba zawarłam wiele składowych do tego 🙂

Najważniejsza jest dla mnie rodzina i tego chyba nie mam jak ukryć 🙂 moje dzieci i mój mąż, nasi rodzice i rodzeństwo… to dla mnie fundament całej reszty… motywacja do działania każdego dnia 🙂

Na drugim miejscu jak na pracoholika przystało oczywiście jest życie zawodowe i tu najcenniejsze dla mnie jest to, że mogę robić to co kocham, dzielić się tym z innymi i doskonalić samą siebie…

Ważnym jest aby w życiu robić to co się lubi, dzięki temu jest łatwiej nawet przy wielu porażkach wstać i zrobić swoje tylko tym razem lepiej 🙂

No i teraz oprócz fascynatki rodziną połączonej z pracoholikiem dodam coś lekko narcystycznego… kosztuje mnie to najwięcej pracy, ale warto nauczyć się rozmawiać samemu ze sobą!!! To bardzo ważne… tylko znając siebie, swoje potrzeby zarówno umysłu jak i ciała będziemy w stanie być spełnieni… oczywiście nie ma co spoczywać na laurach… ambicje są ważne… ale ważny jest ten dialog z samym sobą…

Dla mnie są trzy wartości i na co dzień i w biznesie: rodzina, praca i ja… nie da się ich oddzielić, zostawić za rogiem, każda jest częścią dwóch pozostałych, jak dla mnie albo jest między nimi symbioza, albo czas zacząć nad którymś z elementów pracować aby samego siebie i innych wokół nie zamęczyć

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH… po prostu nie ma… jest mnóstwo wymówek… o tak, każdego dnia 😉

Najłatwiej powiedzieć:

– „Nie będę się prosić” – a przecież zapytanie, czy przypomnienie o sobie nie jest proszeniem się, jest to próba uzyskania niezbędnych rzeczy do dalszego działania, dlatego warto próbować niezależnie od ilości porażek

– „Tyle razy próbowałem, po co kolejny raz” – bo może tym razem się uda? Bo jak się nie spróbuje to na 100% się nie uda… bo warto tyle razy wstawać po upadku, aż złapiemy solidną równowagę

Dla mnie odwaga w biznesie to umiejętność przyznania się do błędu, skorygowanie swoich działań i pójście do przodu niezależnie od tego ile razy ponieśliśmy porażkę… To podejmowanie kolejnych relacji i dzielenie się pozytywną energią….

A PRZEDE WSZYSTKIM TO SZUKANIE ROZWIĄZAŃ ZAMIAST WYMÓWEK

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Ach wiele mam powodów do uśmiechu 🙂 Moje dzieci, mąż, reszta rodziny, przyjaciele i znajomi… oraz co bardzo ważne to partnerzy biznesowi 🙂 Kocham moją branżę bo jest bardzo wdzięczna, każdy uśmiech dziecka które otrzymuje nasz produkt lub usługę jest bezcenny i wywołuje również u mnie szeroki uśmiech… Tak naprawdę każdy dzień jest powodem do uśmiechu, otaczająca nas przyroda, słońce, każdy sukces…. mogę tak wymieniać w nieskończoność 🙂


Dorota Gierwiałło
właścicielka ‘Fabryki Marzeń’
www.facebook.com/fabrykamarzen24pl/

ornament-1

 

 

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
prowadzenie biznesu często wiąże się z wyrzeczeniami, ale jeżeli to jest twoja pasja, to wtedy nie mówimy o wyrzeczeniach. Niestety, jeżeli chcemy żeby nam się udało dany cel zrealizować, musimy poświęcić jemu dużo czasu, szczególnie na początku. W moim przypadku ciężko mówić o biznesie, gdyż pomagam innym osobom po oparzeniu i je na co dzień wspieram. Chociaż z drugiej strony patrząc, to prowadzę biznes, bo ciągle szukam instytucji, firm które mogą nam wesprzeć w jakikolwiek sposób, więc wtedy zamieniam się w panią bizneswoman. Przede wszystkim zawsze jestem sobą. Partnera w biznesie traktuję tak, jak bym sama chciała być traktowana. Powinniśmy pamiętać, że tam po drugiej stronie to też człowiek i może mieć lepszy lub gorszy dzień.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
dom jest podstawowym źródłem, z którego wynosi się wartości życiowe tzw. kręgosłup moralny. System wartości nie jest na całe życie, ale stawiając sobie cele to właśnie wtedy rozważamy wartości. Wartości wyznawane są wyborem każdego z nas. Moje najważniejsze wartości: wolność osobista, rodzina, poczucie szczęścia, rozwój osobisty, niezależność finansowa.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
wiara we własne możliwości i kreatywność. Życie w zgodzie ze samym z sobą, rozwijać się zawodowo i podnosić swoje kwalifikacje. Postawić sobie cel i konsekwentnie go realizować.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Jest we mnie tyle radości, że na co dzień się uśmiecham. A co sprawia, to zatrzymam dla siebie

Jolanta Golianek, Prezes Fundacja Poparzeni

14991882_1263020713771756_8751783102103671326_n

ornament-1

 W biznesie, jak w życiu, nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
najważniejsza jest pasja. Pasja, czyli to, co nas motywuje, inspiruje i sprawia, że wciąż chcemy więcej. Pasja, czyli entuzjazm i ogromna radość z tego, co się robi. Ja mam to szczęście, że moją pasją jest … również moja praca.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
najważniejszy jest człowiek!

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
pomimo przeciwności należy ufać przede wszystkim sobie i postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami, bez względu na panujące trendy, sugestie i wpływy.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Widok mojego trzymiesięcznego synka, wieczór spędzony z mężem, zwykła rozmowa z przyjaciółką, piękna pogoda za oknem, piosenka usłyszana w radiu, która wywołuje pozytywne wspomnienia…

Justyna Gorlicka Kruk, GORLICKA – KRUK Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej

justyna-gorlicka-kruk-gabinet-kosmetologii-i-medycyny-estetycznej

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać
żeby pozostać sobą czy się to komuś podoba czy nie 😉 i żyć w zgodzie ze swoimi wadami, zaletami i  słabościami

Moje wartości – na co dzień i w biznesie
Niezmiennie: szacunek – zaufanie – zrozumienie czyli 3 podstawowe wartości na których buduję trwałe i wartościowe relacje, tak biznesowe, jak i prywatne.

Odwaga w biznesie?
Czyli chyba konsekwentne dążenie do celu i stawianie czoła wyzwaniom, które powodują zwrot o 180 stopni

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Bezsensowne kawały o buldogu i Familiada 😉 choć to już chyba etap płaczu ze śmiechu 😉

Krystyna Hartenberger-Pater, General Manager, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

dsc_5384

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
każdy z nas jest człowiekiem o określonej 'biostrukturze' mózgu, w związku z tym różnimy się jako osobowości. Warto skupić się na zaletach danej biostruktury, tudzież jednostki ludzkiej i zaakceptować drugą osobę taką jaką jest lub będąc świadomym różnic z niej wynikających, w tym ujęciu zwyczajnie nie zaakceptować.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Lojalność jako nr 1. Oznacza to, że jeśli współpracujemy, gramy w otwarte karty i wspólnie trzymamy się zawartej przez nas umowy. Wolność jako nr 2. Jeśli w biznesie czujemy wolność wyboru, wolność samorealizacji, podejmowania decyzji za siebie i podobne, staje się bardziej prawdopodobnym, że w nim zostaniemy. Podczas jednej z niedawno prowadzonych rozmów usłyszałam słowa: „z niewolnika nie ma pracownika” – zgadzam się z nimi. A Wy?

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
boję się, ale działam, świadoma ryzyka i konsekwencji i nie poddaję się w tych najtrudniejszych momentach. Działam na korzyść biznesu i podejmuję działania tak, aby sprawy zakańczać na tyle na ile się da – pozytywnie. Daję z siebie 100%, dzięki temu, jestem z siebie zawsze dumna. Odwagę w biznesie rozumiem również tak, że jeśli coś mi nie służy, nie rozwija mnie, dłużej w tym nie zostaję. Trzeba czasami sporo odwagi i czasu, aby opuścić coś, w co włożyliśmy serce, lecz czujemy, że w wyniku zmian okoliczności dłużej nie daje nam to satysfakcji.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Druga osoba. I prywatnie i w biznesie. Prywatnie mam na myśli partnera, przyjaciół. Biznesowo – klienta. W coachingu zdecydowanie momenty przełomowe, w których klient sam się uśmiecha. W szybkim angielskim – zabawne scenariusze, które wykonujemy z uczestnikami kursu. Podczas szkoleń, momenty, w których przekazuję wiedzę, o której nie wiedziałam, że została w moim umyśle: z doświadczenia, ze szkoleń, z konferencji czy z książek? W brytyjskiej firmie, to pozytywnie załatwione sprawy z tzw. 'trudnymi klientami'. Po każdej rozmowie telefonicznej i znalezieniu ścieżki porozumienia, czuję, że 'fruwam'. Uśmiecham się, kiedy przebywam na łonie natury i ją obserwuję. Kiedy gonię za motylem, któremu próbuję zrobić zdjęcie, również kiedy zdrowo się odżywiam. Uśmiecham się kiedy dostaję prezenty i widzę radość drugiej osoby, z tych otrzymanych ode mnie. Kiedy widzę szczęście innych. Właściwie to zawsze znajdę sobie powód do uśmiechu, bo tak jest fajnie i już ?

Joanna Jakubowska
Trener języka angielskiego, Trener rozwoju osobistego, Coach

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
nie jesteśmy w tym sami… Nasze relacje muszą być zgodne z etyką biznesową i budowaniem zaufania. To podstawa działań każdej organizacji.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
z pewnością odgrywają w naszym życiu bardzo dużą rolę. Tak naprawdę, definiują każdego z nas. W życiu kierujemy się wieloma wartościami, które od urodzenia wpajają nam Rodzice. To, które z nich wybieramy jako te najbardziej wartościowe, zależne jest od kierunku w którym obecnie zmierzamy. Prywatnie – Szczęście Rodzinne, to dla mnie największa wartość, bo tylko Rodzina daje mi bezinteresowną miłość, zapewnia bezpieczeństwo i wsparcie. Praca zawodowa, daje poczucie wartości, pewności i samorealizacji. Wierzę, że to co robię ma sens i zmierza w konkretnym kierunku. W mojej pracy staram się być Profesjonalna, utrzymywać wysoki standard i jakość mojej pracy. Odpowiedzialność, Zaangażowanie i Przedsiębiorczość to podstawy którymi kieruję się w pracy

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
w biznesie trzeba mieć odwagę i dążyć do celu wbrew trudnościom. Warto podejmować ryzyko, nawet wtedy gdy nikt nie wierzy w sukces. Tylko wtedy jesteśmy w stanie wyprzedzić innych. Aby stanowić jakąkolwiek wartość dla współpracowników, musimy być pewni siebie i tego czym się zajmujemy, co robimy. Wiara w siebie, kreatywność i odwaga to podstawa naszego sukcesu…

Co sprawia, że się uśmiecham?
Śmiech moich dzieci, ich sukcesy, moje sukcesy… To spra­wia, że w takiej chwili nic nie jest od tego ważniejsze. Wtedy czuję się spełniona i szczęśliwa.

Dorota Janczukowicz, Hotel Grand Lubicz**** Uzdrowisko Ustka

14955915_1263020937105067_2053030839737053137_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, że…
wszyscy jesteśmy ludźmi. Możliwe są sukcesy zawodowe i porażki, dobre i złe dni. Ale za tym wszystkim stoi człowiek!

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość w relacjach z drugim człowiekiem (przedsiębiorcą czy pracownikiem), lojalność, empatia, pracowitość, szacunek (również wyrażanych przez punktualność), pasja do wykonywanego zawodu.

Odwaga w biznesie…
to niejednokrotnie podejmowanie trudnych, niepopularnych decyzji, według swojej najlepszej wiedzy i umiejętności , oraz ponoszenie za nie odpowiedzialności.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Moja rodzina sprawia, że się uśmiecham. Ponadto zawsze uśmiecham się, kiedy słyszę piosenkę Ace of base „Life is a flower”.

Ewelina Janczylik-Foryś, Zastępca Redaktor naczelnej Polish Market

 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
niezależnie, czy celem jest duży projekt, wygrana w negocjacjach, czy zbudowanie wspaniałego związku – ludzie podążą za Tobą tylko wtedy, gdy będziesz dla nich kimś, za kim podążać warto. Za Markiem Traphagenem mówię, że własna marka to budowanie autorytetu, który sprawia, że ludzie kierują uwagę na Twój przekaz, chcą się nim dzielić i rekomendować go innym. Pamiętaj, by w życiu otaczać się fascynującymi ludźmi i także dla nich być człowiekiem fascynującym.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
każdy człowiek jest wyjątkowy i chce czuć się ważny. Staram się to właśnie ludziom dawać. Nie ma znaczenia, czy jest to firma, z którą pracuję, czy lekarz, od którego zależy moje życie, czy też pani w okienku na poczcie. Wierzę mocno, że to, co dajemy światu – wraca.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
wiele osób sądzi, że odwaga, podobnie, jak poczucie pewności siebie, to stały stan, w którym pozbawieni jesteśmy lęków, tremy i wątpliwości. Otóż takiego stanu „odwagi na zawsze” nie ma i nie ma takich ludzi. Odwaga w biznesie to działanie pomimo lęku, tremy lub wątpliwości. You go girls!

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Ostatnio uśmiecham się na myśl, że w ciągu jednego wieczora w spontanicznej reakcji na moim profilu, wielka ilość ludzi, włączyła się w akcję i za zebrane błyskawicznie pieniądze, wyślemy maratończyka do Florencji na zawody. Maratończyka z porażaniem mózgowym, dla którego sport jest sensem życia i który przebiegnie trasę… o kulach. Właśnie tym marzeniem podzielił się ze mną na promenadzie sopockiej siedząc na wózku z małą, pustą skarbonką.

Uśmiecham się, gdy klientka mówi: „Z tej strony się nie znałam! WOW!”. Uśmiecham się, gdy biegam parkiem i wchodzę do lodowatej wody, bo mózg wie, że jestem wtedy szczęśliwa i utrzymuje ten stan. Uśmiecham się także szeroko do tortu bezowego i filiżanki cappuccino. Do ludzi się uśmiecham. I do siebie samej też 😉

A to, do czego z tego miejsca, chciałabym Was serdecznie zaprosić, to…..
to wielka zmiana, której doświadczą uczestnicy Golden Marketing Conference na największej konferencji nowego marketingu. Wspaniali ludzie, wyjątkowe osobowości, fascynujące marki w jednym miejscu i w jednym czasie. Hasłem tegorocznej edycji jest BE MORE HUMAN, jeśli więc chcesz mieć najlepszą wiedzę, jak sprawiać, by Twój klient czuł się wyróżniony i kierował swoje decyzje w stronę Twojej marki i Twojej oferty – musisz koniecznie tam być. Zobacz na www.goldenmarketing.pl, jak każdy z prelegentów zadbał o unikatowy kontent na scenie. Ja będę mówić o marce własnej. Poznań, 15-16 listopada.

Joanna Janowicz – to strateg marki i ekspert efektywnej komunikacji. Odkrywa osobowości. Przygotowuje personalizowane strategie dla firm i pracuje z osobami indywidualnymi nad ich marką osobistą. Prowadzi autorskie szkolenia z komunikacji, personal brandingu i motywacji. Współpracowała m.in. z TVN, Polsatem, TVP, ZET, RMF. Wystąpiła także w dokumencie dla stacji Discovery, wyjaśniając w nim, na czym polega jej praca. Nominowana do tytułu Człowiek Roku BRIEF 2012, nagrodzona statuetką Złotych Spinaczy i 3 wyróżnieniami ZFPR, w 2014 r. otrzymała statuetkę branżową PRoton TERAZ POLSKA.  Wydała audiobooki „Wizerunek w biznesie. Zarabiasz na nim czy tracisz” oraz „Pewność siebie. Bądź jak diament”. Współpracuje z korporacjami i startupami, jak: BZ WBK, Fundacja SiePomaga, INEA Stadion, Blow Up Hall 5050 Stary Browar, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Siostry Hybiak z TVP The Voice of Poland, czy PUNK.TEAM (desk.works). Nurkuje, biega, jeździ na desce, morsuje i czyta. Mówi: Jeśli już masz myśleć, to THINK BIG! Zarządza joannajanowicz.com i taylorsays.pl

joanna-janowicz

klub-info

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
zawsze należy pamiętać, że obojętnie co robimy to zawsze powinniśmy to robić w zgodzie ze sobą

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
wszyscy którzy mnie znają to wiedzą że moje wartości są niezmienne. Nie ma znaczenia czy dotyczą biznesu czy codzienności przede wszystkim uczciwość i szacunek do drugiego człowieka

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
konsekwencja w dążeniu do obranego celu i wiara we własne możliwości. Bez względu co inni mówią, jeżeli jesteś czegoś pewny/pewna to po prostu to zrób

Co sprawia, że się uśmiecham?
specyficzne żarty w gronie przyjaciółek, z którymi znam się od dziecka. Ktoś słuchając z boku naszego slangu mógłby tych żartów nie zrozumieć lub pomyśleć różne dziwne rzeczy  😛

Aleksandra Jeka, marketing manager Hotel Astor *** Jastrzębia Góra

zdj-ola-biznesnafali

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
każdy z nas musi pamiętać, że najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka i zasada „nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe” – niestety w biznesie często o tym się zapomina. Inne wartości, o których zawsze należy pamiętać, to celebrowanie wspaniałych chwil biznesowych, umiejętność dziękowania partnerom biznesowym za współpracę, pracownikom, rodzinie oraz  lojalność i uczciwość.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
największą moją wartością w biznesie jest szacunek do drugiego człowieka, prawda, uczciwość i tolerancja dla odmienności, a także dobra energia. Uwielbiam pracować wśród ludzi mających pozytywną energię, kreatywnych, którzy kochają życie. W życiu prywatnym jest to Miłość i Przyjaźń. Największym moim szczęściem są moi wspaniali Przyjaciele i Rodzina.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga w biznesie dla mnie to mówienie prawdy, co jest wyjątkowo trudne w świecie, w którym wielu ludzi zakłada biznesowe i prywatne maski, kiedy udajemy  szczęście, zadowolenie, czy zakrywamy naszą odmienność, chowamy problemy, boimy się przyznać do swoich odmiennych poglądów, udajemy swój status społeczny. Maska blokuje przepływ dobrej energii, hamuje kreatywność, czyni nas nieszczęśliwymi, zniekształca nasze twarze i dusze, nie jesteśmy sobą.

Odwaga to ryzykowanie, kiedy wszyscy wokół mówią, to może się nie udać, to zły pomysł, zbyt trudny –    w tym momencie należy posłuchać naszej intuicji biznesowej i spróbować sięgnąć po marzenia. Nie zawsze się uda, ale najważniejsze, jest  przeżyć życie z myślą, że „zrobiłem wszystko, o czym marzyłem, spróbowałem, może nie wszystko wyszło jak chciałem, ale spróbowałem”. Słuchajmy intuicji i realizujmy z odwagą marzenia, wyjdźmy z odwagą ze swojej strefy komfortu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się, gdy inni obdarują mnie uśmiechem, a szczególnie wtedy kiedy ktoś dzięki mnie, mojej pracy czuje się szczęśliwy, gdy komuś mogę pomóc, czy mogę pozytywnie zmienić czyjeś życie.
Uśmiecham się dzięki moim ukochanym Przyjaciołom, Rodzinie, uśmiecham się gdy jest słońce, uśmiecham się do ludzi, z którymi pracuję, gdy usłyszę dobre słowo, otrzymam miły gest, gdy mam udane kontrakty, a najpiękniej się uśmiecham, gdy otrzymuję podziękowanie od osób, z którymi pracuję, a którzy uwielbiają moje towarzystwo, czują się ze mną dobrze i razem realizujemy marzenia, upiększamy rzeczywistość.

Wioletta Kado, doradca biznesowy, który na co dzień zajmuje się systemami motywacyjnymi, audytem strategicznym oraz organizacją kreatywnych eventów.

zdjecie-wiola-kado-do-wywiadu

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, co…
Jest dla Nas najważniejsze, o tym co jest definicją każdego z Nas, co jest naszym DNA . Kiedy podejmujemy decyzje życiowe pamiętajmy co jest naszym celem i jakie są Nasze wartości.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
Uczciwość i Szczerość wobec samego siebie. Uważam że nikt  nie przeżyje Naszego życia za Nas samych. Ilu z Nas żyje życiem jakim nie chce, pracuję w zawodzie którego nie lubi, pozostaje w związku z osobą, za która nie przepada ?  To smutne … fakt. Dlatego szczerość i uczciwość wobec samego siebie jest najważniejsza, dzięki niej żyjemy życiem jakie chcemy i podejmujemy decyzje zgodne z Naszym DNA>

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
Podejmiesz trudne i nie popularne decyzje, które dają zysk w długim okresie czasu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Małe drobne rzeczy powodują że się uśmiecham…. Ponieważ w życiu należy się cieszyć z małych rzeczy….

Karolina Karolczak

14681769_1214109125318140_5187379399350585757_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
w biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, by otaczać się właściwymi ludźmi. Takimi, którzy w nas wierzą, wspierają, mierzą wysoko, motywują i doładowują pozytywną energią. Ludźmi mądrymi, najlepiej mądrzejszymi od nas. Ma to ogromny wpływ na nasze życie zarówno prywatnie jak i zawodowe. Nie wyobrażam sobie otaczać się ludźmi, którzy ciągle narzekają, widzą wszystko w czarnych kolorach, wiecznie są niezadowoleni, wciąż krytykują. Nie ważne czy jest to partner życiowy, pracownik, szef, klient czy kontrahent – nie ma lepszej siły napędowej niż ludzie, którzy każdego dnia mówią nam „głowa do góry, to będzie piękny dzień, przecież kochasz to co robisz i jesteś w tym naprawdę dobry”.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
warto być przyzwoitym człowiekiem, w życiu i biznesie. Tym się kieruję, chcę być właściwą osobą we właściwym miejscu i czasie. Motywuję ludzi, utwierdzam ich w przekonaniu, że są świetni, po prostu ich doceniam. Jestem orędownikiem motywacji pozytywnej, nie wierzę, że niezadowolenie i wieczna krytyka motywują ludzi do działania, rozwoju, czy chęci robienia czegokolwiek więcej czy lepiej. Mam zasadę: Nie krytykuj, nie oceniaj, tylko wskazuj drogę, pomagaj w osiągnięciu celu.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
jestem pewna, że nie ma sukcesu, bez porażek. Kto ich nie przeżywa, ten stoi w miejscu. Na porażkach ciągle się uczymy, poznajemy swoje mocne i słabe strony, z każdej z nich wychodzimy mądrzejsi i silniejsi. Odwaga w biznesie to przezwyciężenie lęku przed porażką i ciągłe wspinanie się na szczyt pomimo wszystkich przeciwności. Wierzę w słowa Winstona Churchilla: „Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.”

Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się z natury, każdego dnia, ale to taniec pod każdą postacią, w szczególności Zumba wyzwala we mnie ogromną ilość endorfin i uśmiechu.

Dagmara Kleczewska, CEO & Founder F1BRAND

dagmara-kleczewskav

ornament-1

 

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że

jesteśmy ludźmi, nie stanowiskami czy tytułami. Szanujmy siebie nawzajem.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Uczciwość i szacunek wobec siebie i partnera zarówno prywatnie, jak i w biznesie.

Odwaga w biznesie?

Rozumiem ją jako odpowiedzialność za podjęte decyzje oraz swój zespół. Dążenie do realizacji planów, mimo występującego ryzyka. Zaufanie do samej siebie i własnej intuicji.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Kto –  mój partner, rodzina, przyjaciele, znajomi. Co – niezliczona ilość otaczających nas rzeczy i nieoczekiwanych zdarzeń, od pięknego słonecznego dnia, po dobrze skrojoną garsonkę 😉

 

Iwona Kmiecik, Dyrektor Hotelu Bayjonn Sopot

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
gdzieś są osoby, które tak jak my kiedyś – dopiero zaczynają kreować swój biznes. Pomagajmy im, tak jak pomagamy osobom potrzebujących w życiu prywatnym.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…  
lojalność, uczciwość, szczerość i pozytywne nastawienie. Z tym każdy biznes się uda!

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
podążam ścieżką, którą nikt nie chodzi. Na jej końcu nie ma kolejki do klienta 😉 Jestem zawsze pierwsza.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Poczucie szczęścia z prezentów, które daje mi los, albo te, które czekają na mnie na końcu mojej ścieżki 🙂

Daria Kostera, Redaktor Naczelna portalu branżowego www.scanner.com.pl

daria-kostera

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać….
o drugim człowieku, o jego inności i niezależności. Powinniśmy umieć przekuwać wady ludzi na zalety. Poznając drugiego człowieka dajemy mu czystą kartę i budujemy z nim relację jak z kimś ważnym, wyjątkowym. Ale także powinniśmy pamiętać o sobie. Trzeba kochać to co się robi, bo inaczej człowiek się szybko wypali.

Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
nic nie jest nam dane na zawsze. Zdrowie, życie, pamięć… Każdy dzień powinniśmy rozpoczynać tak, jakby to był najważniejszy dzień w naszym życiu.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…  
moją wartością jest uczciwość, szacunek do drugiego człowieka i pokora, której uczę się każdego dnia; szacunek do autorytetów i nauczycieli. Wartości w życiu codziennym zawsze przekładają się na wartości w biznesie, w pracy. Co dziennie uczę się czegoś nowego i wciąż wiem, że tyle jeszcze przede mną. Moją siłą jest kreatywność i pasja uczenia się.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwagą jest pozostanie sobą w najtrudniejszych sytuacjach. Odwagą jest kroczenie własną drogą, a nie po śladach innych. Ja rozumiem to jako zgodę z samym sobą. Nie musimy iść krok w krok za drugim człowiekiem, przerażeni, że jeżeli zejdziemy z jego śladów, to on nam ucieknie, że przestanie być…naszym sprzymierzeńcem. Możemy iść równolegle z nim, ale swoją drogą. I jeżeli zrozumiemy, że nasza droga jest dobra, słuszna i potrzebna, to zaakceptujemy jego drogę… Będziemy mieli wspólne przystanki na odpoczynek, na opowieści o tym co nas spotkało, na podzielenie się radością i nowym. Nie staniemy się dla siebie ciężarem. Każdy ma swój cień i swoją drogę… Odwagą jest akceptowanie wyborów innych ludzi

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się jak widzę uśmiech mojej rodziny; moich synów i kobiet, które wybrali, mojego ukochanego męża, i moich przyjaciół. Uśmiecham się gdy dla nich gotuję i gdy siadamy do wspólnego posiłku. Gdy widzę radość na ich buziach. Gdy słyszę rozmowy jeden przez drugiego i opowieści z ich życia. Ale uśmiecham się też gdy jestem wśród moich studentów, gdy widzę ogień w ich oczach, tę radość, gdy chłoną nową wiedzę i doświadczenie. Wiem, że część tego ognia ja w nich zapaliłam. Moją największą radością jest spełniony dzień.

Marta Kotomska, specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie

marta-kotomska

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
najpiękniejszą rzeczą jaką możemy dać innym jest serce i czas.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
szczerość i uczciwość, otwartość na ludzi i sytuacje, współpraca, umiejętność słuchania innych.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
to podróż wyznaczoną drogą bez względu na opinie innych, to umiejętność popełniania i przyznania się do błędu, to docenianie wszystkich małych i dużych sukcesów a przede wszystkim, zaproszenie do tych sukcesów ludzi wokół.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Ludzie, których spotykam, miłość wokół, uśmiech mojego dziecka, czas spędzony z moją cudowną babcią, chwile, którymi się rozkoszuje, moje małe i duże sukcesy, szczerość i sukcesy innych ludzi.

Magdalena Koźmala, redaktor naczelna luksusowego portalu dla kobiet biznesu „Business & Prestige”, ekspert mowy ciała i wykrywania kłamstwa w biznesie

magda1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
kiedyś przeczytałam takie zdanie: „weekend jest nagrodą za cały tydzień pracy”. Zrozumiałam, że może być zupełnie inaczej w momencie, gdy zaczęłam robić to, co kocham. Odważyłam się i stworzyłam swoja firmę. Od tego momentu praca nie jest karą a weekend nagrodą. Dla kariery, pieniędzy, często rezygnujemy z siebie. Nie wierzymy, że sami jesteśmy w stanie wymyśleć coś dobrego i na tym zarabiać. Dziś jednak wiem, że całe życie może być wspaniałe, ciekawe i pełne pasji. Trzeba się jedynie odważyć.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
dla mnie istotna jest równowaga. Nie mam planu, aby przez najbliższe kilka lat jedynie pracować a potem odcinać kupony. Życie toczy się teraz i chcę je dobrze wykorzystać. Muszę mieć w jednym czasie wszystko. Czyli realizację zawodową po której codziennie poświęcam czas dla rodziny. Wspólne zabawy z moją córeczką, wygłupy i rozmowy są dla mnie priorytetem. Bo to ona jest dla mnie najważniejsza. Te wartości są bardzo silne. Gdy je zaniedbuję, zaczynam chorować i natychmiast wracam na właściwą drogę.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odważyć się i uwierzyć w siebie. To jest dopiero sukces. Myślę, że decyzja o stworzeniu własnej firmy, to była jedna z najodważniejszych decyzji w moim życiu. Zawsze pracowałam dla kogoś. Nawet wtedy, gdy nie lubiłam swojej pracy, potrafiłam zacisnąć zęby i czekać na koniec tygodnia. Teraz jednak już wiem, co to znaczy, postawić na siebie i odważyć się żyć życiem, na jakie zasługuję.

Kiedyś myślałam, że będę szczęśliwa jak cokolwiek sprzedam, gdy komuś dobrze doradzę. Abym jedynie nie musiała wracać do korporacji potrafiłam poświęcić dużo i cieszyć się z drobnych sukcesów i niewielkich zarobków. Musiałam nauczyć się biznesu i stawiania ambitnych planów. Nie spodziewałam się jednak, że moje szkolenia dla stylistów, zostaną okrzyknięte najlepszymi w Polsce. Nie myślałam, że moje klientki będą do mnie wracać i polecać mnie innym. Nie sądziłam, że mogę być w tym taka dobra.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Mam plany i marzenia na przyszłość. Jednak to dzień dzisiejszy liczy się najbardziej. Cieszę się, że odnalazłam szczęście w życiu. To świadomość i umiejętność docenienia tego, kim jestem i co mam życiu. Nie hamuje mnie to jednak przed ogromnymi marzeniami i planami, które stawiają w osłupienie wszystkich dookoła. Mnie również 😉

Justyna Krawczyk, Jakbycszczesliwakobieta.pl, Style Coach

9s3a8944

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…
nie ma czegoś takiego jak „jedyna życiowa szansa”. Warto zawsze być aktywnym i otwartym, ponieważ wtedy mamy mnóstwo „życiowych szans”, „okazji” i „wyjątkowych pomysłów”. Nawet, jeśli czasem coś odpuścimy, albo nam nie wyjdzie, to wkrótce pojawi się następna okazja. Wystarczy mieć otwarty umysł i być wciąż ciekawym świata.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie.
Osobiście kieruję się bardziej wewnętrznym głosem, czyli intuicją, ponieważ dzięki temu działam w zgodzie z sobą. Jeśli chodzi o wartości, to ważne dla mnie są swoboda działania, spokój,  podejmowanie wyzwań i przede wszystkim nieustanny postęp w dążeniu w celu. Choć spokój i wyzwania wydają się sobie przeczyć, jednak podejmowanie wyzwań oznacza pełne wykorzystywanie swoich talentów, a to z kolei daje poczucie spokoju.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
w podejmowaniu decyzji, działań i planowaniu przedsięwzięć słucham przede wszystkim siebie. Zaufanie do własnych decyzji wymaga wewnętrznej odwagi, ponieważ oznacza realizowanie działań często wbrew „dobrym radom” otoczenia. Np. to, że wszyscy mówią, że trzeba codziennie publikować posty na Facebooku, bo tak się dziś robi biznes.  Ja wiem, że moi klienci wolą czytać e-maile, więc odwaga polega na robieniu inaczej niż „wszyscy”.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Z natury jestem bardzo pogodną osobą, więc mnóstwo spraw, rzeczy i wydarzeń są dla mnie powodem do uśmiechu. Najbardziej jednak lubię uśmiechać się z samego rana, kiedy czuję, że wszystko idzie w dobrym kierunku.  W biznesie uśmiecham się zawsze, gdy uczestnicy szkoleń albo konsultacji doznają efektu „wow” – opisują mi zmiany jakie wprowadzili po szkoleniu albo konsultacji i jak wiele zmieniło się w ich pracy czy życiu dzięki naszej wspólnej pracy.

Izabela Krejca – Pawski, IKP Szkolenia

14962653_1263020540438440_5254154663004378979_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
najważniejsze są relacje z ludźmi. Otaczajmy się ludźmi, którzy w nas wierzą i wspierają nas, róbmy to samo dla innych. Śmiało rezygnujmy z toksycznych relacji. Aby odnosić sukcesy trzeba działać, być wytrwałym, a do tego mieć świadomość swoich mocnych stron, rozwijać je i na nich budować przyszłość, a błędy traktować, jako lekcje. Praca nad sobą, swoim rozwojem nigdy się nie kończy.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
prawda, uczciwość, wytrwałość i empatia. Cieszę się z tego, co mam  i doceniam to. Mamy jedno życie, więc warto robić to, co się kocha, realizować swoje pasje, dążyć do spełnienia marzeń. Można robić wszystko, co się chce, jeżeli nie krzywdzi się innych.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
opiera się na prawdzie, a także robieniu i dążeniu do tego, czego się faktycznie pragnie. Odwaga to również nie uleganie presji.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Bardzo dużo się uśmiecham, na szczęście nie potrzebuję szczególnych do tego powodów. Dostrzegam i cieszę się z małych rzeczy. Prawdziwy uśmiech jest wtedy, kiedy śmieją się też oczy. Jest to najpiękniejsza ozdoba człowieka.

Joanna Krzywkowska, założycielka i właścicielka Centrum Rozwoju Profesjonalny Tutoring

joanna-krzywkowska

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

to co dajemy innym, wraca do nas z pomnożoną siłą. Jeśli przekazujemy innym dobre wartości, udzielamy pomocy technicznej, merytorycznej czy duchowej – bądźmy pewni, że my również tą pomoc otrzymamy, kiedy będzie jej potrzebowali.

M.in. dlatego tak bardzo warto pracować nad swoimi niedoskonałościami, negatywnymi myślami, emocjami. Przelewając je na innych… tracimy. Karma powróci.

Jest to prawo życia, którego nie zmienimy, ale możemy zmieniać siebie! Na coraz lepszego i bardziej wartościowego człowieka.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…

…pomagają w podejmowaniu dobrych decyzji, kiedy jesteśmy na rozdrożu. To one decydują, którą drogą pójdziemy. Postępując w zgodzie ze swoim wartościami, w nawet najbardziej trudnej sytuacji, będziemy czuć się pewnie. Moje wartości: rodzina, przyjaźń, wolność, wiara.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że …

Być odważam, znaczy działać! Wdrażać nowe pomysły, robić rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy. Działanie jest aktem odwagi.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Świadomość, że wiem po co żyję, jaką mam misję do spełnienia. Świadomość, że każdy mój dzień niesie wiele dobrego. Uśmiech dziecka, pocałunek męża, wartościowa rozmowa z bliskimi i współpracownikami, każda nowo poznana, miła osoba. I to uczucie wdzięczności za wspaniałe życie.

Sara Kucharczuk

sara-kucharczyk1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

życie i biznes kiedyś miną i warto być przyzwoitym. Wiem, to nie jest oryginalne, ale chyba nie musi, a nawet nie powinno być. Z tego samego względu nie należy tych dwóch rzeczy (życia i biznesu) traktować zbyt poważnie. To może brzmieć kontrowersyjnie, ale takie podejście daje duży spokój i komfort. To niestety trudne i za często o tym zapominam.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Po pierwsze – nie szkodzić, po drugie – pomagać. Mam to szczęście, że mogę sobie pozwolić na tworzenie narzędzi edukacyjnych, które sam sprawdziłem i o których wiem, że są dobre. W końcu – sam je wymyślam… 😉

Uwielbiam rzetelność, słowność, szczerość. Chyba każdy, kto prowadzi biznes, przyzna, że łatwiej się pracuje i tworzy, gdy nie trzeba się cały czas ze strachu oglądać za siebie (chyba że na nie do końca przewidywalny urząd skarbowy…). Zbudowanie relacji partnerskich to proces. To również inwestycja, która zwraca się w dłuższym terminie.

Jestem też zagorzałym przeciwnikiem nadgorliwości. Uważam, że jest gorsza od takiego ustroju, co to pół Europy w pył obrócił. Zbytnia perfekcja – jeśli perfekcję można w ogóle stopniować – to według mnie spowalniacz biznesu (uwaga – są branże wyjątki!).

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

w ogóle zakłada się działalność gospodarczą. Serio. Zakładałem firmę od razu po studiach, kiedy zauważyłem w Polsce brak dobrych narzędzi edukacyjnych. Nie wiedziałem, na co się porywam, i nie jestem pewien, czy zdecydowałbym się jeszcze raz na ten krok…

Chyba największą odwagą jest powiedzieć sobie „dość”. Czekam, aż gwiazdy piłkarskie przestaną reklamować niezdrowe napoje, aż przestaniemy produkować rzeczy-śmieci, które po kilku użyciach zanieczyszczają środowisko, aż przestaniemy chcieć mieć więcej, bo „oni” mają więcej. Znowu mi się idealizm włączył…

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Każda chwila, w której wraca do mnie świadomość, że zapętliłem się w myślach. Kiedy na chwilę przystaję i mój wewnętrzny chomik przestaje biec. Wtedy wszystko widzę inaczej i uśmiecham się…

Sławomir Kuchta
WYDAWNICTWO CZTERY GŁOWY
www.czteryglowy.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym

W życiu 10% tego co się wydarza to przypadek, 90% to sposób, w jaki reagujemy. Zmiana to jedyna rzecz, której możemy być pewni i nie należy się tego bać. Liczy się nastawienie, decyzje, które podejmujemy i sposób, w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Po pierwsze i najważniejsze – ludzie. W życiu rodzina i przyjaciele, w biznesie współpracownicy. Ludzie są siłą każdego biznesu. To ludzie tworzą biznes i odgrywają decydującą role w jego sukcesie!

Po drugie transparentność, czyli nic innego jak uczciwość. Szacunek, zaufanie, cierpliwość…

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Jedynym sposobem na odniesienie sukcesu jest wiara we własne możliwości, umiejętność podjęcia ryzyka, zaakceptowanie faktu popełniania błędów i wyciąganie z nich jak najwięcej lekcji.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Mąż – cytując po raz milionowy te same teksty z kabaretów. Chrześniak, jak tylko spojrzy na mnie swoimi pięknymi niebieskimi oczami. Uśmiecham się, przywołując dobre wspomnienia, gdy uświadamiam sobie jak wiele dobrego mnie w życiu spotkało, jak wielu wspaniałych ludzi poznałam na swojej drodze i ile dobrego wciąż jestem w stanie zrobić nie tylko dla siebie, ale też dla innych.


Natalia Laskowska, AirHelp, VP of Operations

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
…że biznes to dalej nasze życie, że to kim jesteśmy na płaszczyźnie zawodowej, powinno odzwierciedlać to kim jesteśmy na  co dzień. Oczywiście, są pewne konwenanse, pewne zasady, pewne standardy, do których trzeba się dostosować i według których należy w biznesie postępować. Nie zwalnia to nas natomiast w dalszym ciągu z bycia człowiekiem, w szerokim tego słowa znaczeniu, w kontekście relacji z innymi, o tym powinniśmy pamiętać. W tym duchu należy elastycznie tworzyć nasze życie, którego biznes jest częścią, a nie odwrotnie. W dzisiejszych, mocno rozpędzonych czasach, często o tym zapominamy, a nie powinniśmy. To jest sztuka, której uczymy się przez całe życie.

Moje wartości w życiu, na co dzień i w biznesie?
Trudno je rozdzielić, więc najlepiej na tym wychodzę kiedy są wspólne dla obu tych sfer. Kiedy mam mówić o wartościach, które są moje, to zacząłbym od uczciwości przed sobą samym. Z tej perspektywy wszystko co później się dzieje przysparza o wiele mniej kłopotów, a często daje poczucie spełnienia, dobrze wykonanej pracy, zadania, czy tworzenia dobrych relacji z najbliższymi. Często też taka postawa pozwala uniknąć pewnych rozczarowań. Trzeba być prawdziwym. W życiu i w biznesie. Nie udawać. Bo prędzej czy później to i tak się na nas odbije. Pomaga przy tym zrozumienie i wsparcie. Dzięki temu możemy ze sobą żyć, działać, tworzyć nowe.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
bez odwagi nie ma biznesu. To ona determinuje jakość naszego biznesu. Zarówno w podejmowaniu kroku w przód, ale też w tył. Trzeba też być odważnym, żeby się wycofać, zrobić czasem krok w tył…, ale po to, by nabrać większego dystansu, rozpędu i działać, być może wtedy już na innym torze, ale zawsze z dobrym planem i pozytywnym nastawieniem.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Często uśmiecham się bez wyraźnego powodu. Wtedy wszystko inne zaczyna uśmiechać  się do mnie. I to w tym wszystkim jest najlepsze

Daniel Lempek – Manager Działu Sportu i Rekreacji w Hotelu Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że….

warto podejmować odważne decyzje, bo czasu nie cofniemy, warto spełniać swoje marzenia bo jeśli tylko bardzo chcesz wszystko jest możliwe, warto być wśród najlepszych, ale tylko zdrowo konkurując, największą konkurencją jesteś ty sama, bądź z każdym, dniem lepsza od samej siebie i rób to co kochasz bo tylko wtedy ma to sens. I ……”Nie czyń bliźniemu co tobie niemiłe”,

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
to uczciwość bez, której nie ma związku ani biznesu. To też empatia  i wrażliwość na innych, wytrwałość i chęć uczenia się nowych rzeczy. Wartości ,które posiadamy odgrywają znaczącą rolę, bo to wartości umożliwiają rozwój człowieka i pozwalają osiągnąć satysfakcję w życiu i w pracy, kształtują osobowość ,ale decydują też o wyjątkowości naszej firmy. Mówią jakim jesteśmy człowiekiem.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
to najważniejszy sprzymierzeniec biznesu ,ale też najtrudniejszy by postawić ten pierwszy ważny krok. Często wiąże się z podejmowaniem ryzykownych decyzji, jednak według mnie to odwaga jest niezbędna by osiągnąć sukces w biznesie. Trzeba jednak posiąść kilka cech i spełniać kilka warunków by ten krok postawić. Według mnie to poczucie własnej wartości, mieć świadomość swoich celów, być wytrwałą i zdecydowaną. Bo jak brzmi powiedzenie „Do odważnych świat należy”

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiech na twarzy drugiego człowieka…

Renata Majewska, Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej

received_1267796346564013-2

ornament-1

W biznesie, jak w życiu…
liczy się przyjemność. Bez niej życie traci smak, a praca staje się przymusem. Pracując z przyjemnością nie czuję wysiłku ani presji wyników – i to jest mój przepis na sukces 😉

Moje wartości – na co dzień i w biznesie?
Wiem że to brzmi jak banał, ale tu nie chodzi o oryginalność. Najwyższą wartością jest dla mnie Człowiek.

Odwaga w biznesie?
Nie mam pojęcia, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. A powinnam?… 😉 A tak serio – jak już się zastanowię – myślę że odwagą jest nie bać się porażek – rozumieć że są one naturalnym elementem drogi do celu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Ludzie którzy mają podobne do mojego poczucie humoru. Którzy dodają wdzięku i lekkości do otaczającej nas ciężkiej społeczno – politycznej rzeczywistości. Śmiech jest lekiem na całe zło. W przenośni, i dosłownie – w sensie psychosomatycznym. Z uśmiechem dziękuję za uwagę.

Mana Manowska, WellU

mm

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, że:

– najważniejszy jest człowiek i budowanie relacji,

– kontrola pozwala na osiąganie zamierzonych celów i realizację planów,

– by osiągnąć sukces i stale się rozwijać należy wyjść poza swoją strefę komfortu.

I wbrew pozorom żaden z powyższych punktów się nie wyklucza.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Zaangażowanie, chęć niesienia pomocy, rzetelne i odpowiedzialne podejście do wszystkich spraw, empatia, zaufanie. Stosuję je nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnie.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak że …

Nie boję się prowadzenia trudnych i problematycznych spraw. Podejmuję wyzwania i dbam o swoich klientów, reprezentując ich interesy najrzetelniej jak jest to możliwe.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Rodzina i przyjaciele oraz czas spędzany z nimi. Może zabrzmi to banalnie, ale nic nie cieszy mnie bardziej, niż szczęście rodziny i bliskich osób, a w życiu zawodowym zadowoleni klienci, wdzięczni za udzieloną im pomoc i wsparcie.

 

adwokat Agnieszka Marciniak, właścicielka i założycielka Kancelarii Adwokackiej

www.acadwokat.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Zawsze powinniśmy pamiętać, że w pracy spędzamy ponad połowę życia dlatego trzeba ją sobie tak zorganizować, żeby było przyjemnie. Dobrzy ludzie, fajna atmosfera, dobre warunki itp. Po prostu musi mnie to cieszyć.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Walka i poświęcenie… Przede wszystkim w sporcie jest to potrzebne, ale jak mam taki nawyk w mocnych i długotrwałych treningach to automatycznie ten nawyk zostaje na co dzień w życiu i w biznesie. Dzięki temu można osiągać sukcesy na każdej płaszczyźnie

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Trzeba wykonywać wiele działań, projektów, tworzyć wiele firm i inicjatyw. Jest to ryzykowne, ale się opłaca bo nawet jeśli tylko kilkanaście procent projektów odniesie sukces to i tak będzie to sukces. Dlatego trzeba działać dynamicznie, mądrze, odważnie a czasami innowacyjnie i nawet nieracjonalnie.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Jak widzę jak moja rodzina, znajomi i pracownicy się uśmiechają, żartują itp. to to mi wystarczy. Jak widzę jak moi podopieczni (na treningach spinningowych, które prowadzę) dają z siebie wszystko i widzę jak potrafię ich zmotywować.

 

 

Przemysław Marciniak – Prezes zarządu Grupa M40 sp. z o.o. oraz właściciel Agencji M40 (www.grupam40.pl, www.m40.pl)

 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
szacunek do drugiego człowieka to podstawa! Traktuj innych tak, jak Ty byś chciał być traktowany… Obserwuję, że wiele osób, szczególnie w biznesie jest skoncentrowanych na sobie, na karierze, wynikach w pracy i pieniądzach. Żyjemy w czasach zwariowanych, gdzie często media kreują sposób bycia i życia, a ludzie gubią swoją osobowość i co najgorsze – wartości takie jak zaufanie, życzliwość, wrażliwość. Przez to krzywdzą innych, współpracowników, a nawet tych, których kochają. A przecież życie jest zaskakujące i nie wiadomo kogo na swojej drodze znowu spotkamy, z kim będziemy robić interesy, kto nam kiedyś pomoże… Lepiej nie palić za sobą mostów, tylko budować pozytywne relacje, które zaowocują w przyszłości.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
pozytywne nastawienie do życia, empatia, cierpliwość i dotrzymywanie słowa. Realizowanie marzeń i pasji, bo one dodają energii i upiększają życie. Bardzo ważne jest również rozwijanie siebie na płaszczyźnie biznesowej i duchowej, tak, aby czuć zadowolenie z tego, kim jestem i czym zajmuję się zawodowo.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
warto być sobą i żyć zgodnie z własnymi wartościami. Nie zawsze jest to proste, ale na pewno wpływa na wewnętrzny spokój, zdrowie i efektywność. Współpracowałam z osobami, które przez wiele lat zakładały “maski”, dostosowywały się do innych ludzi czy okoliczności, tylko po to, żeby być bardziej lubianym, akceptowanym czy atrakcyjnym społecznie. Nabawiły się nerwicy, kompleksów i były bardzo nieszczęśliwe. Każdy człowiek jest inny, ma swoje indywidualne piękno, więc jeśli ktoś nami manipuluje lub chce zmienić na siłę, to warto zastanowić się, czy ta znajomość ma sens…

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Wierzę w moc pozytywnej energii. Wiem, że to co wysyłamy z serca w świat, to do nas wraca… Uśmiecham się, kiedy podziwiam przyrodę, kiedy z przyjaciółką rozmawiam o babskich sprawach, kiedy czuję dotyk słońca na skórze, kiedy widzę, starszych ludzi, którzy trzymają się za rękę i z szacunkiem ze sobą rozmawiają. Myślę, że warto uśmiechać się każdego dnia, bo to najlepszy kosmetyk dla ciała i duszy.

Aleksandra Matuszak, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku

3150m

 ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…
po drugiej stronie jest zawsze człowiek. Fair play i szacunek wzajemny niezależnie od rangi gracza stojącego naprzeciw…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
ciężka praca, bo bez niej nie ma kołaczy, ale też wiara, że jak zbłądzę, to Ktoś na górze złapie mnie za rękę…

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
należy podejmować ryzyko, jeśli jest się przekonanym o swojej racji. Konkretny Biznes plan nieodzowny, ale też odrobina szaleństwa, nowatorstwa, odwagi zawsze jest niezbędna…

Co sprawia, że się uśmiecham?
Radosne buźki moich dzieci, piękne okoliczności przyrody, moment, kiedy wyruszam w podróż, niezależnie, czy to wielka wyprawa za ocean, czy krótki wypad nad rzekę za miastem…

Aleksandra  Matysiak, President of the MB/ Prezes Zarządu MELLI CARE

14910428_1263021053771722_5215348639730829734_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
staram się zawsze pamiętać o zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, chociaż nie jest to łatwe. Ciągle sama sobie o tym przypominam.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
bądź sobą i bądź szczery. Jedną z najistotniejszych cech jakie możesz posiadać jest bycie godnym zaufania.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga to trzymanie się własnych zasad, szczególnie, gdy inni próbują Cię zdyskredytować.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Moje dzieci. Kiedy jestem wykończona i wszystko mnie przytłacza, uśmiech moich dzieci ładuje moje baterie.

Natascha Mauthner, AREA DIRECTOR OF SALES & MARKETING POLAND, Starwood Hotels & Resorts

natasche-mauthner

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
jeżeli swoją pracę traktujemy jak Misje i jest ona Naszą Pasją, tym samym staje się naszym życiem powinniśmy pamiętać o ZASADACH, które powinny na co dzień funkcjonować w życiu osobistym i w pracy. „Zasady” powinny stać się wyznacznikiem naszej drogi która prowadzi Nas do CELU. Każdy z nas ma własny „Mount Everest” który zdobywa, lecz należy pamiętać że żadnego szczytu nie zdobywa się samemu więc i sukces który osiągamy jest sukcesem zespołu… Nie zapominajmy o zespole który pomógł nam dobyć Nasz SZCZYT…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…  
każdego dnia pamiętam o zespole bowiem to ZESPÓŁ stanowi dla mnie największą WARTOŚĆ bez ludzi którzy wspomagają moje działania nigdy nie osiągnęłabym Celu który wyznaczyłam…

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
ryzyko jakie podejmujemy w Naszych działaniach wymaga dużej odwagi i najważniejsze jest to aby nie mylić ODWAGI z BRAKIEM ROZWAGI …  każdego dnia staram się pamiętać o tym co nie jest łatwe i wymaga ciągłej pracy nad sobą

Co sprawia, że się uśmiecham?
Każdy dzień przezywam inaczej, a los każdego dnia zsyła mi niespodzianki, te bardzo mnie ale tez bardzo trudne chwile mnie dotykają. Dlatego WITAMINĄ która mnie wzmacnia jest umiejętność cieszenia się małymi rzeczami… Wielką radością jest więc bycie Ambasadorem Marki Kobiecej to daje siłę i determinację, inspiracje….

Marzena Mielczarek, GenetyczneCV

dsc_0423

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
Jesteśmy tylko i aż Ludźmi. Jedno i drugie zobowiązuje.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
Uczciwość, lojalność. Otwarcie na drugiego człowieka. Wrażliwość. Szczerość wobec siebie. Kreatywność, a co a tym idzie wiara w siebie i własne możliwości. Asertywność.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
Odwagę w biznesie rozumiem tak samo jak odwagę w życiu. Nie bać się popełniania błędów, popełniać ich jak najwięcej po to by zdobywać nowe doświadczenie. Umieć traktować błędy jako niezbędny – kreatywny element drogi do osiągnięcia własnego celu…

Co sprawia, że się uśmiecham?
Zapach słońca. Moje marzenia. Uśmiech drugiego człowieka. Dobre pomysły. Poczucie, że sprawiam komuś radość. Wreszcie: moje zwierzaki.

Beata Nowacka-Kardzis, Biżuteria Beaty

6ab

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o autentyczności. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że życie i praca w zgodzie z własnymi wartościami przynoszą nam dużą dawkę energii i satysfakcji.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
to rzetelność i zaufanie – szanuję i wspieram moich bliskich, współpracowników i kontrahentów.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
jest to pewnego rodzaju charyzma – to dla mnie nie tylko wytrwałość lecz także pewność siebie, świadomość swoich celów i marzeń.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się, gdy mam dookoła siebie ludzi, gdy jestem tam, gdzie toczy się życie.

Katarzyna Ogonowska, doradca komunikacji, coach

14925538_1263020563771771_9112195050974908961_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że… 

Zawsze powinniśmy pamiętać po prostu o drugim człowieku, zarówno w kontekście życia jak i biznesu. Właściwi ludzie powinni otaczać nas w kręgach bliskich przyjaciół, jak i relacji biznesowych, ponieważ dobre i wspierające kontakty z innymi ludźmi sprawiają, że nasze życie staje się bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe. Ponadto, jeśli mowa o samym biznesie, musimy mieć świadomość tego, że współpraca z odpowiednimi ludźmi jest fundamentem sukcesu. Wiedza, umiejętności i doświadczenie współpracownika są bardzo kluczowe, tak jak jego osobowość, która musi współgrać z ideą firmy.  Zaś jeśli chodzi o relacje z bliskimi, to

dobre więzi z partnerem, dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi sprawiają, że nasze życie jest harmonijne i pełne. Żadne pieniądze tego świata, najlepsza praca, ani wszelkie dobra materialne nigdy nie będą dla nas wiele znaczyły, jeśli nie będziemy mieli z kim ich dzielić.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie? 

Uczciwość, profesjonalizm, oryginalność oraz odpowiedzialność – to wartości, którymi się kieruje i które dają moim Klientom pełne zaufanie oraz satysfakcję. Partnerstwo, szacunek – zarówno w komunikacji z otoczeniem, jak i we współpracy z pracownikami. Te wartości umożliwiają rozwój firmy i zadowolenie w życiu. Konsekwencja, pracowitość oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji, edukacja i rozwój, które dają dużo możliwości oraz otwierają wiele drzwi. Ważna jest również etyczność, autentyczność i uprzejmość, zrozumienie klientów oraz osób, z którymi współpracujemy. Często dopiero po latach się to docenia.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

To specyficzny rodzaj podejmowania skalkulowanego ryzyka. Jest to  ponadprzeciętna gotowość do wykonywania śmiałych kroków, które zwiększają  szanse na sukces — ale tym samym unikanie zawodowego samobójstwa — dzięki dokładnemu namysłowi i przygotowaniom. Lubię wyzwania i mam duże wymagania, również wobec siebie. Odwaga w biznesie to także swego rodzaju ambicja – chęć tworzenia czegoś więcej, nie godzenie się na przeciętność. To również odwaga do robienia rzeczy wielkich, wiara w siebie i dobre nastawienie. „Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj co czyni Cię pełnym życia i rób to! Ponieważ tym czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia” . Myślę, że zawsze i wszędzie, każdy z nas powinien aspirować do bycia najlepszym w tym, co robi. Wykonywanie czegokolwiek nigdy nie wydaje się pracą, gdy robi się coś, co jest dla Ciebie bardzo ważne.  Określenie i zrozumienie tego, co chcesz osiągnąć i podążanie za tym ze wszystkich sił to klucz do sukcesu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham? 

Może wyda się to banalne, stereotypowe, ale dla mnie w życiu zawsze była, jest i będzie najważniejsza Rodzina. I to dzięki niej chodzę uśmiechnięta, mam siłę i chęć do walki o więcej, jest pierwszeństwem nad wszystkim cokolwiek i kiedykolwiek robię. Moi bliscy to moja siła napędowa. To dla nich wiem, że warto się doskonalić i przezwyciężać swoje słabości. Rodzina jest moją największą motywacją! Dlatego tak łatwo u mnie o uśmiech każdego dnia, a co za tym idzie dysponuję ogromnymi pokładami energii i zapału do działania!

Magdalena Pasik-Zagalska, Prezes/CEO

www.lenmar.net.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
pamiętać o tym, aby nie czynić bliźniemu co nam niemiłe. Jest to podstawowa zasada zarówno w życiu prywatnym jak w zawodowym. Tak jak my będziemy się odnosili do innych, tak oni nas zapamiętają i na pewno zawsze do nas będą wracać.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
podstawową wartością, którą staram się kierować na co dzień jest uczciwość.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
potrafię podejmować decyzje, które nie zawsze wydają się innym odpowiednie, są ryzykowne. Ale właśnie na tym polega życie – na podejmowaniu trudnych i odważnych decyzji w życiu i w pracy. decyzji takich, które są zgodne i z sercem i z rozumem. –

Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się zawsze. Jestem wdzięczna za każdy dzień, doceniam każdy moment i każdą chwilę. Uśmiecham się na widok mojego kochanego wnuczka, który wypełnia każdą moją wolną chwilę! Jestem osobą spełnioną i szczęśliwą! 😉

Grażyna Pieczka, Dyrektor Generalny Hotel Meta****

002

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, że…
kłopoty to okazje do samodoskonalenia się i rozwoju

Moje wartości – na co dzień i w biznesie….
dawać ludziom więcej niż oczekują i robić  to z radością

Odwaga w biznesie…
to przywództwo. Pamiętajmy ,że tylko pierwszy pies w zaprzęgu ma dobry widok 😉

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Mój uśmiech to szczęście a  szczęście to moja córka Karolina .

Loretta Neufeldt, Area General Manager West Region Poland, General Manager Novotel Poznań Centrum

 capture

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
ciężka praca naprawdę popłaca, im więcej z siebie dasz, tym więcej otrzymujesz – sprawdzone! 😉

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
trzymać się swoich zasad, nie zbaczać ze ścieżki wcześniej sobie wytyczonej. Planowanie to dobra rzecz.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
łamie stereotypy.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Kiedy ktoś mnie poleci, moje usługi. A także kiedy ktoś doceni moją pracę. Wtedy promienieję.

Jadwiga Nowakowska, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

 img_3826-small

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
najważniejsze jest zaufanie i szacunek do partnera. Relacje z drugim człowiekiem nie tylko budują sukces, ale i nasz wizerunek. Szacunek należy się partnerom biznesowym, pracownikom, szefom, klientom. Szacunek okazany innym wcześniej czy później do nas wróci. Jak karma.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Cokolwiek robisz rób tak, aby spokojnie móc spojrzeć w lustro.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
Próbuję, eksperymentuję, szukam nowych trendów.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Przyjaciele i rodzina.

Małgorzata Ochab
S.I.W. Znak Sp. z o.o.
Znak Literanova

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, że…
liczą się długotrwałe relacje oparte na zaufaniu i uczciwości.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie
mówić mniej, dawać więcej, dotrzymywać słowa.

Odwaga w biznesie…
to podejmowanie wyzwań, które wyprowadzają nas ze strefy komfortu, które dla innych są obarczone zbyt dużą niepewnością powodzenia.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Wspomnienie swoich nieroztropnych zachowań i myśl o kolejnych które popełnię ;).

Serafina Ogończyk-Mąkowska, Redaktor Naczelna |  Magazyn Business&Beauty

14908176_1263021000438394_777394146899049637_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o równowadze, która jest podstawą w codziennej pracy i obowiązkach. Jeśli pracujemy. Intensywnie, prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu i życiu prywatnym…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
być w porządku wobec siebie tak samo jak wobec innych osób.

Odwaga w biznesie.
To odpowiedzialność za swoje decyzje jak również bronienie swoich racji zwłaszcza wtedy gdy inni się nie zgadzają z naszym zdaniem.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Przede wszystkim mój „mały książę” jak również duża dawka świetnej muzyki 😉

Joanna Ostrowska, Hotel Kossak, Hotel Senacki

14963184_1263020860438408_9189859928908506960_n

 ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym…
że jak mawiał Winston Churchil mawiał „Sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”. Entuzjazm wkładany w prace, jak i we wszystko co robimy, przybliża nas do osiągnięcia sukcesu. Entuzjazm musi być wewnątrz Nas, a nie tylko na zewnątrz. 

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Uczciwość i zaufanie. Są to dla mnie dwie najważniejsze wartości, które towarzyszą mi w życiu prywatnym, jak i w pracy zawodowej. Uczciwość to życie w prawdzie. Prawdzie wewnętrznej oraz zewnętrznej. To działanie zgodnie z przyjętymi normami, naszym katalogiem wartości. Będąc uczciwym, budujemy zaufanie. Zaufanie u naszych najbliższych, czy też partnerów biznesowych. Przez wiele lat pracy w Korporacji, przekonałam się, iż budowanie długotrwałych relacji, polega na zaufaniu. Raz utracone zaufanie, niejednokrotnie jest już nie do odzyskania.

 Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… podejmuję działania. Nie boję się porażek, gdyż są one nie do uniknięcia. Każda porażka wzmacnia nie tylko mnie, ale mój Biznes. Jak mówi Jose Samarago „dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem”.

 Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. To oni sprawiają, że jestem szczęśliwa. Napędzają mnie do działania i realizowania moich marzeń.

Marta Ozga – Prawnik, Bankowiec, Kobieta przedsiębiorcza, Właścicielka firmy doradczej OZGA Consulting Company. Wpieramy firmy w pozyskiwaniu finansowania, rozmowach z Bankami oraz świadczymy usługi prawne dla Przedsiębiorstw.

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
jesteśmy tylko i aż ludźmi. I że to zobowiązuje do współpracowania ze sobą w taki sposób, żeby wspólnie osiągać, rzeczy które wydawałyby się niemożliwe, ale w sposób inny niż zwierzęcy 😉

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
na pierwszym miejscu stawiam obiektywizm i poufność. Gdy wspieram menedżerów czy pracowników w ich rozwoju to ich poczucie bezpieczeństwa i zaufania do mnie jest najważniejsze. Staram się też dbać o zespołowość, nikogo nie faworyzować, bo uważam, że żadna firma nie ma szans na odniesienie długotrwałego sukcesu bez zespołowego działania. Uważam, że praca sama w sobie jest wartością, możliwość działania, tworzenia, budowania czegoś wspólnie i osiąganie przy tym licznych momentów flow, to coś z czego trudno byłoby mi zrezygnować i stan, którego chciałabym więcej we wszystkich miejscach pracy.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
jako specjalista HR uważam, że w moim fachu, tak jak i w roli szefa, potrzeba dużej odwagi w trzymaniu w garści standardów (także etycznych) współpracy i komunikacji w zespole. Stoimy niejako na ich straży i często musimy poświęcać swój osobisty interes, wybierając dobro i ochronę zespołu Czasem ryzykując nawet zakończenie współpracy z danym pracodawcą. Umiejętność podejmowania odważnych decyzji jest warunkiem wykonywania tej pracy dobrze. Dopóki rynek pracy nie zmieni się w bardziej konstruktywnym kierunku, zarówno HR-owiec jak i menedżer, będą nadal zawodami wysokiego osobistego ryzyka.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Cieszę się obserwując małe i duże kroki stawiane na drodze dalszego rozwoju menedżerskiego i specjalistycznego przez osoby, z którymi współpracuję. Cieszą mnie także wszelkie przejawy mądrej, efektywnej i prowadzonej z humorem współpracy.

Marta Pawlikowska-Olszta, www.jakzarzadzacpoludzku.pl

14910410_1263020390438455_4076535195206641141_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
spory, złe inwestycje, porażki, konsekwencje błędnych decyzji – to wszystko minie, odejdzie w zapomnienie. Najważniejsze, żebyśmy mogli, kiedy już kurz opadnie, bez wstydu, spokojnie i z uśmiechem spoglądać w lustro i na innych ludzi. I żebyśmy po tym wszystkim nadal potrafili rozmawiać, choćby o pogodzie 🙂

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
nieustająco: kończyć dzień z miłym westchnieniem, że zrobiło się wszystko co było zaplanowane, najlepiej albo i jeszcze lepiej niż można się było spodziewać. Dawać i brać na równych zasadach. Nie ranić, nie poniżać, nie ośmieszać. Traktować ludzi z takim szacunkiem, dla nich i ich pracy, z jakim sama chciałabym być traktowana. Każdy jest wyjątkowy i każdy na to zasługuje. Być odważną w każdym aspekcie życia i jednocześnie mieć tę dziecięcą ciekawość świata i brać odpowiedzialność za swoje szczęście.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
podejmowanie decyzji. Dobrych, czasem gorszych, czasem całkiem złych, czasem ich zmiana. Ale podejmowanie i stawianie czoła ich konsekwencjom. Uważam, że zawsze więcej odwagi wymaga podjęcie decyzji, niż bezczynne czekanie i wróżenie z fusów, mając nadzieję, że samo się wydarzy lub załatwi.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Ludzie, którzy się cieszą. Wszyscy: i zakochane pary i Ci, którzy rozpakowali prezenty, Ci którym się coś udało – coś, na czym im bardzo zależało, Ci którzy się spotkali i mogą poplotkować, i Ci, którym coś bardzo się podoba. I dzieci: ich beztroski, szczery śmiech. To działa nawet na największych smutasów! 🙂

Katarzyna Pawłowska-Zub, Dyrektor Zarządzający, Happy&Rich

11220851_914407475299750_811171911276834014_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…
uśmiechnięty i zadowolony klient to największą wartość

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
profesjonalizm, elastyczność,  otwartość,  wyrozumiałość,  empatia, odwaga, rozwój, miłość

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
podejmuję działanie,  mimo strachu, że coś pójdzie inaczej niż planowałam. Słucham swojego serca, a nie czarnowidzów (tych z mojego otoczenia oraz tych co szepcza „nie da się” w mojej głowie)

Co sprawia, że się uśmiecham?
Drobiazgi: słońce na niebie, widok ze szczytu zdobytej góry, księżyc w pełni,  bilet lotniczy i plan podróży,  „dziękuję” od zadowolonego klienta, uśmiech dziecka, któremu moglam pomóc, bliskość przyjaciela

Beata Pawlusiewicz, Apartament Krakowski

14980588_1263019860438508_5448044847815289613_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
tworzymy go wraz z ludźmi i dla ludzi. Jestem wdzięczna za moich współpracowników, do których ma pełne zaufanie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
sumienność, uczciwość i rzetelność towarzyszą mi na co dzień w pracy. Dziękuję Bogu za każdego współpracownika i podatnika.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
codziennie walczymy z ‘przeciwnościami losu’. Różni ludzie stają na naszej drodze. Jednak, jeśli mamy przekonanie w sercu, że to co robię jest dobre i właściwie.. – działam dalej. Rozwijam się, dokształcam i dzięki temu pomagam innym.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Na pewno uśmiech mojej córki, gdy budzi się bez bólu. Słońce, które świeci za oknem, muzyka, którą delektuję się w każdej chwili, widok fal morskich i szum wiatru. To wyzwala we mnie wdzięczność do STWÓRCY. Uśmiech innych ludzi, gdy mogę się włączyć w akcje charytatywne.

Anita Podgórska, Kancelaria Rachunkowa Anita Podgórska

15036278_1264557196951441_8448645783709965463_n

 ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
biznes tworzą ludzie i to Oni są najważniejsi. Jeżeli tworzy się prawdziwe i szczere relacje i to w cale nie oznacza że z wszystkimi ma nam się dobrze układać . Najważniejsze to być szczerym wobec siebie i innych i wierzyć w to co sie robi. Mój zawód jest moja pasją więc ja nie mówię że pracuję ja spełniam swoje marzenia

Moje wartości – na co dzień i w biznesie
szczerość, uczynność bezinteresowność

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
od 15 lat prowadzę  działalność w naszym kraju. Odwaga i ryzyko wpisane jest w moja działalność. Jak ktoś nie odważy się wyjść poza schematy to niczego nie osiągnie. Należy spoglądać wyżej, szerzej

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
W życiu prywatnym – to obserwacja moich samodzielnych już dzieci ich działania oraz realizacja swoich pasji których z każdym rokiem mam coraz więcej. W biznesie – szczery uścisk i uśmiech zadowolonych gości którzy wracają do mojego mojego hotelu. Tak nie wiele

Elżbieta Pohl-Duczmal, Hotel Wieniawa SPA

14915271_1263019333771894_736450000304551561_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
kryzys to normalna część gry. Dobry manager to taki, który nie poddaje się, potrafi z kryzysu wybrnąć i dobrnąć aż do.. następnego!

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
dobro, piękno, rozwój i wewnętrzna harmonia. We wszystkim, co  robię. Bo życie jest za krótkie, żeby iść na kompromisy ze sobą.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

człowiek odważny kwestionuje to, co zastaje. Nawet jeśli wszyscy inni przed nim poszli w tą  samą stronę, on/ona ma odwagę rozważyć inny kierunek.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Małe rzeczy: poranna kawa, zapach jesiennych liści, spojrzenie psa, uśmiech dziecka, chwila dla siebie, weekend z rodziną.

Aleksandra Porębska, członek zarządu i współwłaścicielka w FORDATA Sp. z o.o.

aleksandra-porebska

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
najważniejsze są relacje, budowane na zaufaniu. Gdy zaufanie zostanie raz naruszone, bardzo trudno będzie je odbudować. A bez takich relacji, ciężko na co dzień funkcjonować i się rozwijać…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość, szczerość i lojalność – a to buduje zaufanie, o którym wspominałam wyżej, a które w moim przekonaniu jest niezbędne dla zbudowania i utrzymania wartościowych relacji – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym..

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
podejmuję decyzję mimo że nie mam gwarancji sukcesu, ale mam przekonanie, że warto spróbować.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Moi najbliżsi i czas z nimi spędzany, a gdy do tego mogę realizować swoje pasje, to jest już pełnia szczęścia

Magdalena Raniszewska, Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Raniszewska

magdalena-raniszewska-332-lekki

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
mając zgrany, wyszkolony, ufający sobie zespół jesteśmy w stanie zmierzyć się z wszelkimi przeciwnościami.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
szacunek, zaangażowanie, partnerstwo i zaufanie, satysfakcja pacjenta,

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
wykorzystywanie okazji, których boją się bądź wahają się wykorzystać inni.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Moje największe szczęścia – żona Magdalena i obecnie nowo narodzona córka Paulinka, a na drugim miejscu pozytywnie nastawieni do życia ludzie.

Jacek Raniszewski, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

 cid_2620dc28-907b-4f13-80d9-c4bc1928d527

ornament-1

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
wolność. Wolność bycia sobą i postępowania zgodnie z własnym kompasem moralnym.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
nie boimy sie przekraczania granic, które najczęściej generuje nasz własny umysł. Odwaga to adaptacja do nowych warunków, struktur i środowisk. W swoim życiu często słyszałam, ze byłam odważna, bo w młodym wieku wyjechałam za granice i to jeszcze do krajów arabskich. Po wielu latach rezydentury na Bliskim Wschodzie i własnych doświadczeniach widzę, że powrót do Polski, zmierzenie się z powrotnym szokiem kulturowym to jest dopiero akt odwagi.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Bilet lotniczy. Uwielbiam latać, lot im dłuższy tym lepszy 🙂  Przez 10 lat byłam związana z lotnictwem, pomimo, iż to wymagające środowisko to różnorodność, wielokulturowość, możliwość odkrywania świata sprawiają, że kocham je bezgranicznie.

Katarzyna Richter, Founder, Deal With Culture

14938260_1263020523771775_1675500327167160763_n ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o zachowaniu równowagi. Powinniśmy być wszyscy świadomi, że zaburzenie granic między pracą a czasem prywatnym często prowadzi do przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i rodzinnych, a także wypalenia zawodowego.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
szacunek dla innych, szukanie kompromisów, dobra zabawa.  Zasada win-win jest fundamentem efektywnych relacji w biznesie, a odrobina dystansu i humoru pozwala na budowanie długotrwałych relacji.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
nie boję się podjąć nawet najbardziej szalonych decyzji, by sprawdzić nowe rozwiązania. Do odważnych świat należy, a niepodjęcie decyzji jest gorsze niż zła decyzja.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Moje dwie urocze córki 😉

Magdalena Rybicka, Dyrektor Sprzedaży w Zdrojowa Hotels

magdalena_rybicka

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
dobro zawsze wraca, a nieuczciwe postępowanie sprawdza się tylko na krótkim dystansie. Że ludzie to nie automaty – mają swoje życie osobiste, problemy i troski. Czasem warto zadać pytanie – jak się czujesz? co u ciebie? czy jakoś mogę ci pomóc?

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość, wzajemność (rozumiana też jak rekomendacje i polecenia), wdzięczność, szacunek, poczucie humoru, odpoczynek

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
…czasem podejmuję działania w teorii skazane na porażkę, choćby po to żeby przekonać się o tym w praktyce, a doświadczenie zdobyte na porażce jest nawet ważniejsze ponieważ uczy ostrożności, która po pewnym czasie minimalizuje ryzyko do niezbędnego minimum.

Odwaga to czasem też po prostu chęć do działania – odwrotność bierności i zamykania się w bezpiecznej strefie dotychczasowego sukcesu i dokonań. Wtedy – jak to powiedział mój kolega z branży finansowej – człowiek się nie rozwija tylko zwija 🙂

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Obserwowanie rozwoju własnego dziecka. Patrzenie jak ludzie, którzy mają rodziny i prace potrafią znajdować czas (i chęć!) na swoje pasje, rozwój osobisty.

Tomasz Rzadkosz, Hotel Bania**** Thermal & Ski

14938331_1263020147105146_6779243483829649017_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
nigdy nie zapominam, że po drugiej stronie jest człowiek, który postrzega pewne kwestie ze swojej perspektywy – innej niż moja, i stąd tak ważna jest rozmowa zanim przystąpi się do działania. Dlatego istotnym elementem w życiu i w biznesie jest dla mnie komunikacja oparta na wzajemnym szacunku. Rozpoczynanie współpracy z nowym klientem, partnerem biznesowym, pracownikiem czy inną organizacją poprzedzam dobrym przygotowaniem się do rozmowy, a także zachęcam do tego drugą stronę. Taki zabieg zmniejsza ryzyko stracenia czasu na nietrafione inwestycje i związane z tym ewentualne rozczarowanie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
szacunek, uczciwość i dobro. To dla mnie podstawowe wartości, niestety wiem już, że nie dla wszystkich. Dlatego musiałam niedawno zweryfikować swoje podejście do życia i nauczyć się asertywności oraz stawiania granic. Gdy ktoś z założenia widzi dobro w ludziach, często pada ofiarą tych, którym konflikt i zamieszanie dają radość czy satysfakcję. Od dziecka nie mogłam zrozumieć skąd u rówieśników potrzeba skłócania czy robienia innym przykrości. Po 18 latach pracy zawodowej z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że niektórzy ludzie żywią się konfliktami i po prostu trzeba to zaakceptować. A także nauczyć się rozpoznawać, a następnie unikać takich ludzi w życiu i w biznesie.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
ma się ją lub nie. Bez odwagi i ryzyka trudno przebić się z najlepszym nawet pomysłem w gąszczu start-upów, nie zapominając o gigantach. Każda zmiana wiąże się z dużym nakładem emocjonalnym, dlatego trzeba mieć odwagę aby otwierać się na nowe możliwości. Często szczęście i zadowolenie z biznesu poprzedza bolesna lekcja życia, ale warto ją odbyć. Nie podejmując prób, nie przekonamy się na ile nas stać.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Moje cudowne dzieci – na Ich widok od razu buzia mi się cieszy, choć nie zawsze jest kolorowo – jak w życiu i w biznesie. Budujemy z maluchami swoją relację, czasem popełniamy błędy, ale zawsze staramy się je wspólnie rozwiązywać, radzić sobie z problemami dzięki rozmowie i okazywaniu szacunku. Satysfakcja z macierzyństwa bardzo pozytywnie wpływa na moją efektywność w pracy. Uśmiecham się też na myśl o każdym nowym projekcie, bo to wyzwanie, szansa na kolejny sukces, a przede wszystkim na rozwój. Ostatnio uśmiecham się też na treningach z samoobrony GCG, na które zaczęłam chodzić wraz z grupą świetnych kobiet. Byłam „zielona” gdy przyszłam w wakacje na pierwsze zajęcia, ale okazane wsparcie i zaangażowanie innych w mój rozwój dały mi mnóstwo siły. Dlatego już w drodze na trening mam banana na twarzy 😉 Na wiele lat zrezygnowałam z aktywności fizycznej, teraz już wiem, że to był duży błąd. Porządny wysiłek i satysfakcja z pokonywania słabości przywróciły uśmiech na mojej twarzy, który rzadko z niej teraz schodzi.

Anna Rogowiecka – business development & pr director, agencja Plej

ania_rogowiecka

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
to o czym myślimy, może się spełnić 🙂 Spełnione, nie zawsze okazuje się tym o co nam chodziło… i nic się nie stało, plan zawsze można skorygować. Niekiedy nie jest to może łatwe, wymaga przestawienia całego życia, poproszenia o pomoc, przyznania tego głośno – ale warto!!

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Uwielbiam ludzi, przebywać z nimi, rozmawiać. Jednak do swojej równowagi potrzebuję kontaktu z naturą, ciszę i spokój. Staram się dbać o to na bieżąco, bez względu na okoliczności życia. Łatwo zapomnieć o tym co nas ładuje, gdy tracimy perspektywę. Na szczęście „Helenki” w VariaVaria dają mi możliwość niezapominania o tej chwili zatrzymania się … i spojrzenia z pozycji czterolistnej koniczynki 😉

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga to dla mnie ” pójście ” za myślą, która sprawia, że nasza dusza się cieszy. Myślę, że często mamy myśli gdzie nasze serce, dusza i umysł mówią ” tak ” czujemy to całym sobą. Należy wtedy podjąć ryzyko 🙂 Dać się poprowadzić intuicji. I tego Wam i sobie życzę. Odważmy się spełniać nasze sny!! Bo kiedy jak nie teraz ?

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Moja córka oczywiście, sprawia, że się uśmiecham 🙂 Jest również moim nauczycielem, zwraca mi uwagę na sprawy, które są ważne – jak radość, czas na zabawę, ciekawość… oraz te nie zawsze łatwe – jak śmierć, tęsknota, niespełnienie, poczucie odrzucenia. „Helenki” w VariaVaria, również są dla mnie wielką radością!! – obserwowanie zmiany człowieka, wzrostu jego odwagi, karmienia marzeń i celów – to jest po prostu wzruszające, że taka maleńka niepozorna „Helenka” zmienia myślenie.

Magdalena Rzeźniczek-Czapnik
VariaVaria 

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
nie powinniśmy zapominać o tym, że tu gdzie jesteśmy i to kim jesteśmy zawdzięczamy sobie samym ale też innym ludziom. To oni nas ukształtowali, pomagali i inspirowali. Czasem jedno małe słowo, być może krytyka a czasem czyjaś historia sprawiły że poszliśmy o krok dalej. Postanowiliśmy coś zmienić. Wzięliśmy się za siebie. Nie poddaliśmy. Powinniśmy być za to wdzięczni.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
relacje z ludźmi, pamięć o nich, nawet wtedy gdy jesteśmy zmęczeni i jesteśmy daleko. Wartością też samą w sobie jest umiejętność powiedzenia sobie i innym stop, nie nie chcę, nie podejmę się tego, nie potrafię albo nie mogę. Tylko tyle i aż tyle.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
potrafię odpuszczać i nie zniżam się do pewnego poziomu. Im bardziej ktoś chce atakować tym bardziej być ponad tym. Wierzę, że walka w biznesie i w życiu przynosi jedynie spustoszenie i nigdy nie daje satysfakcji. Prawdziwa ulga przychodzi kiedy się przebaczy i będzie ponad tym. To moja oznaka odwagi.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Najukochańsze osoby w moim życiu wokół mnie, mój pies, wspólne śpiewanie z rodziną i dobrze spędzony dzień.

Milena Sakowicz

milena-sakowicz1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, nigdy nie powinniśmy…
zapominać o tym, że w każdej relacji powinniśmy starać się być partnerami, umacniać zaufanie do siebie i nie bać się podejmować nowych wyzwań. Nie wolno ulegać schematom, one ograniczają.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie….
każdego dnia staram się być lepszym człowiekiem niż byłam wczoraj. Przyzwoitość, współpraca i jasne formułowanie stanowisk, oczekiwań, celów oraz konsekwencja i skuteczność w ich realizacji.

Odwaga w biznesie….
rozumiem ją jako zdolność podejmowania ryzyka, przekraczanie granic i ponadprzeciętność w wyznaczaniu celów. Odwaga to też odpowiedzialność.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Należę do kobiet, które lubią się uśmiechać, ale niekiedy jest to też uśmiech ironiczny. Widok dzieci sprawia, że zawsze się uśmiecham.

Aneta Sieradzka PH.D, lawyer
www.prawowtransplantacji.pl

aneta-sieradzka1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
w sztuce, biznesie i w życiu zawsze na pierwszym miejscu stawiam człowieka. Każdą osobę, ale i potencjalnego klienta, traktuję w taki sposób, w jaki sama chciałabym być potraktowana, a więc z pełną uważnością i uczciwością. Takie zasady wpoili mi niegdyś moi mistrzowie od muzyki i malarstwa, a na przestrzeni lat sprawdziły się. Mijają lata, pokolenia, a uczciwość i uważność nadal pozostają w cenie.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Zasada priorytetowa, którą kieruję się w pracy i życiu jest prosta: agape – miłość uniwersalna i bezwarunkowa. Pozwolę sobie przytoczyć tu słowa jednego z moich ulubionych filozofów – Augustyna z Hippony: „O zmierzchu życia sądzeni będziemy z miłości”. W tej maksymie i filozofii ziemskiej wędrówki mieszczą się również moje pozostałe wartości, jak: pulchrum, verum, bonum (piękno, prawda, dobro). Choć wyodrębniono je w dobie Antyku w stosunku do sztuk pięknych, to ja stosuję je w życiu, gdyż dla mnie moje własne życie jest sztuką najpiękniejszą.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga w biznesie, a więc i w życiu, to pozostawanie sobą, bez względu na panujące trendy. To także bycie w zgodzie z własnym sercem, bo ono jest najszczersze i najmądrzejsze. To wreszcie nie wpasowywanie się do nie swoich norm. Nie istnieje bowiem większe oszustwo od okłamywania samego siebie.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Oczywiście ludzie i ich historyjki. Z racji twórczości prozatorskiej kolekcjonuję zabawne opowieści osób bliżej mi znanych i tych mniej znanych, a następnie spisuję je i układam w przesycone humorem rozdziały w powieściach przygodowych. Niektórzy czytelnicy książki mojego autorstwa określają jako „śmiecho-terapeutyczne”. I mają rację! Przecież piszę z myślą o tym, by nie tylko samej się pośmiać, ale by przyprawić o ból mięśni brzucha nawet pesymistów-malkontentów. Śmiejmy się i zarażajmy innych śmiechem!

Aneta Skarżyński
Dyrektor ds. Kultury i Sztuki
Fundacji  Polonia Union  

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o tym, że, każdy człowiek, którego spotykamy ma swoją historię. Jego decyzje bywają inne niż oczekujemy i należy je uszanować.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
szacunek do ludzi, dokładność i punktualność.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odkrywamy nowe, ponieważ chcemy i w to wierzymy, a nie że powinniśmy.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Ludzie i lody kokosowe.

Anna Słomkowska, dietetyk medyczny i sportowy

ania-s

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że …
z
wykło się mówić o tym, że sukces ma wielu ojców (wiele matek). W życiu i w biznesie dokładnie tak jest. Za sukcesem stoi zawsze grupa ludzi i nie wolno o tym zapominać.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie:
Najważniejsza jest pokora i szacunek dla drugiego człowieka. Całe życie się tego uczę. Nic nie jest dane raz na zawsze, ciągle trzeba nad sobą pracować. Nie wolno też przenosić swoich emocji na wszystkich. Lider ma bardzo duży wpływ na zespół, trzeba o tym pamiętać. Dlatego czasem trzeba być samotnikiem i radzić sobie ze swoimi problemami w domowym zaciszu a nie w gabinecie w biurze.

Odwaga w biznesie?
To wychodzenie poza strefę komfortu. Ta jak mówi piosenka „najtrudniejszy pierwszy krok”. Memy na fejsie pt. poza strefa komfortu dzieją się cuda nie wzięły się przecież z przypadku! (śmiech).

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Mnóstwo rzeczy: słońce za oknem, wygrany przetarg, duma z syna, moje zwierzaki, sukcesy bliskich. A ostatnio co dzień rano świadomość, że zostaliśmy agencją eventową roku

Agnieszka Sołtysiak, Endorfina Events

Copyright: www.RafalNowak.com 0048 601408155 raffoto@wp.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Ale ważne by na tych błędach i porażkach budować doświadczenie, umiejętnie wyciągać wnioski. By potrafić zbilansować zyski i straty. Mówi się, że w biznesie nie ma sentymentów więc „ biznesowo i etycznie jak w życiu„ to jest dopiero wyzwanie…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
rodzina – która bez względu na wszystko wspiera duchowo, Rozsądek – który nie pozwala zginąć wśród ludzi, Szczęście – tak bardzo potrzebne by odnieść sukces, Prawda która uzdrawia, wskrzesza i daje energię do działania i honor. W biznesie główne wartości to przede wszystkim odpowiedzialność, uczciwość, rzetelność, szacunek, jakość i profesjonalizm.

Odwaga w biznesie…
odwaga w biznesie to wielki sprzymierzeniec- wiara we własne możliwości i siły, tak istotna i niezbędna by ruszyć z miejsca. Przekonanie i poczucie, że tworzymy biznes pozwalający odnieść nam sukces. Odwaga to podejmowanie wyzwań pomimo lęku i towarzyszących obaw oraz pokonywanie barier, które wyznaczamy sobie sami bądź rynek!

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Ponoć, im kobieta bardziej spełniona tym piękniej i częściej się śmieje… Więc chyba co raz częściej i ja się śmieje. Uśmiecham się na widok filiżanki kawy, którą w weekendowy poranek mogę bez pośpiechu wypić i wieczorem, zasypiając z myślą „ Udało się! Dobra robota”. Uśmiech na mej twarzy wywołują wielkie i błyszczące oczy moich dzieci, gdy na środku salonu budujemy wigwam. Uśmiech ofiarowują mi szczęśliwi najbliżsi ludzie i Ci całkiem obcy, których los postawił na mojej drodze, a których ja zdołałam uszczęśliwić, pokazując, że warto walczyć o swoje marzenia.

Idalia Stochla, Imperium Sukcesu

idalia-stochla

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać ….
żeby być sobą 😉 jest to, źródło, z którego możemy czerpać zawsze i wszędzie nie zależnie od tego co, dzieje się w naszym życiu. To, dzięki naszej wewnętrznej sile, każdy nasze cel, założenie, marzenie może być zrealizowane. Jeśli znam siebie to, też wiem co, jest dla mnie ważne teraz 😉

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
moją główną wartością, która przyświeca mi już od dawna to, doświadczania życia w każdej jego postaci 😉 Dzięki temu to, wszystko, co mnie spotyka jest momentem, z którego mogę czerpać te elementy, które są dla mnie ważne. Co zatem jeszcze otrzymuje będąc w zgodzie ze swoją wartością:

 • widzę, co się dzieje we mnie;
 • jak wygląda moja rzeczywistość – jaka ona dla mnie jest – wspierająca czy też nie;
 • wzbogacam się o umiejętność słuchania siebie w obszarze myśli, emocji, ciała;
 • daję sobie uważność na siebie i innych;
 • żyję w zgodzie ze sobą;
 • jestem autentyczna w każdej sytuacji;
 • doświadczam życia w każdej jego postaci 😉

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwaga w biznesie według mnie polega na umiejętności zaufania sobie oraz podążania za tym wszystkim czego chcę dla siebie. Ważne jest też to, w jaki sposób chcę kreować swój biznes. Mam tu na myśli fakt, że jestem wierna sobie i swoim wartościom, a nie jak trzcina na wietrze lecę w tę stronę gdzie silniej zawieje. Umiem, też przyznać się do błędu oraz tego, że czasami po prostu czegoś nie wiem. Mam wrażenie, że czasami patrzymy na biznes jako na coś „nieosiągalnego”, a fakty są takie, że to ludzie tworzą biznesy i każdy ma szansę na sukces. Warto obserwować innych, czerpać od nich inspirację i ciągle odpowiadać sobie na te pytania:

 • czego chcę dla siebie teraz?
 • co jest dla mnie ważne?
 • w jaki sposób chcę kreować swój biznes?
 • czy to, co robię jest w zgodzie ze mną?
 • co się dzieje we mnie teraz?

Co sprawia, że się uśmiecham?

Kawa, słońce, dobra książka, niebieskie niebo, szumiący wiatr w liściach, czekolada 😉  i to, wszystko co, płynie prosto z serca 😉

Agnieszka Szczepaniak – Zen Coach, terapeuta TSR, praktyk Soul Body Fusion, twórca terazcoach.pl. Moją pasją są podróże oraz ciągłe doświadczanie życia w każdej jego postaci 🙂 Jedno z moich mott przewodnich to: N.D. Walsch „Jedyne co w życiu pewne, to ciągła zmiana”. Więcej informacji na mój temat znajdziesz tu: www.terazcoach.pl oraz na Facebooku: terazcoach.pl

14915146_1263021133771714_1645110958411325542_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

zawsze po „drugiej stronie” jest człowiek – traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. Pracuję z ludźmi i wiem, że to ludzie tworzą zespół, dlatego zaufanie i pozytywne relacje są bardzo ważne. Praca ma dawać nam poczucie spełnienia, samorealizacji, sprawiać przyjemność a jest to możliwe tylko w atmosferze wzajemnego szacunku i poczucia bezpieczeństwa.  W pracy nastawieni jesteśmy na sukces i osiąganie założonych celów …ale wiem, że nie za wszelką cenę …dlatego zawsze podejmuję decyzje i działania w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami, którymi się kieruję w życiu.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Zarówno w życiu prywatnym i zawodowym stawiam na stuprocentową uczciwość, szczerość, życzliwość i sprawiedliwość. Życie w zgodzie z własnym sumieniem ma dla mnie najwyższą wartość, gdyż daje mi niczym nieograniczony spokój wewnętrzny.

Odwaga w biznesie….

Odwaga w biznesie to dla mnie gotowość do świadomego podejmowania trudnych i ważnych decyzji a także ponoszenia ich konsekwencji. W biznesie kluczem do sukcesu jest podejmowanie ryzyka i zdobywanie przez to nowych doświadczeń-  kto nie ryzykuje ten nie traci, ale też nie zyskuje. ….ja zyskałam wielokrotnie i  wielokrotnie straciłam ale dzięki tym doświadczeniom wiem że bycie biernym niczego nie wnosi, niczego nie daje, nie rozwija … trzeba z odwagą iść do przodu, próbować tego co nowe by to, co wszystkim  na starcie wydaje się niemożliwe, stało się możliwe.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Moją największą radością są moje dzieci..…dla nich „góry przenoszę”…to oni sprawiają, że na mojej twarzy nawet po najcięższym dniu zagościć potrafi uśmiech. W życiu zawodowym jestem szczęśliwa i uśmiechnięta wówczas, kiedy poprzez moją pracę i to co robię sprawiam, że na twarzy drugiego człowieka pojawia się szczery uśmiech i zadowolenie.

Iwona Szczepanowska
Studio Fryzur Iwona

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
jako pracownik, szef, partner w biznesie jesteśmy przede wszystkim ludźmi i najważniejsze są relacje. Dobre relacje…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
to uczciwość i szacunek. Zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy ważna jest rzetelność i sumienność. Stosowanie nieuczciwych praktyk i oszustwa to oznaka słabości i uważam, że mają rację bytu tylko na krótką chwilę.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwagę w biznesie rozumiem, jako umiejętność mówienia tego, co myślę, otaczania się ludźmi mądrymi i wartościowymi, od których wiele można się nauczyć. Ważne dla mnie jest rozwijanie i inwestowanie w pracowników.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Staram się uśmiechać tak po prostu. Wiem, że to banał, ale uśmiech otwiera wiele drzwi. Zapominamy o tym na co dzień, a o ile byłoby łatwiej, gdybyśmy się trochę więcej uśmiechali

Agnieszka Szmit, F&D Manager, Radisson Blu Hotel, Gdańsk

agneszka1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o naszych wartościach.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
miłość, niezależność, zdrowie, odpowiedzialność, rozwój, konsekwencja, lojalność, efektywność, relacje.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…        
robię swoje, szanując innych.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Miłość. Miłość szeroko pojęta – rodzina, partner, przyjaciele, świat, pasja…. Bliskość innych i samotność, taniec i wędrówki po górach, słońce, czerwone szpilki, gorąca herbata i lody, książka, muzyka, kwiaty…

Katarzyna Szulim, Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay i Managing Director Quercus SPA Pobierowo.

net-zlec-kasiaszulim_061b

ornament-1

W biznesie jak w życiu, powinniśmy pamiętać o tym, że…
trzeba myśleć perspektywicznie, mobilizować swoją fantazję, kreować wyjątkowość miejsca w którym pracujemy, utrzymywać dobre relacje międzyludzkie, dbać o dobrą opinię oraz swój rozwój czerpiąc jednocześnie z mądrości osób bardziej od nas doświadczonych.

Moje wartości na co dzień i w biznesie…
to przede wszystkim kompetencje, etyka, odpowiedzialność, życzliwość, uczciwy sposób działania, zadowolenie bliskich i pacjentów.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
należy działać zdecydowanie nie zapominając o ryzyku ,koncentrować się na działaniach, rozwoju, poszerzać zakres usług pamiętając, że własny biznes to nie praca na etacie.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Widok pracujących ze mną córek, zadowolenie i szczęście na ich twarzach, obecność wnuczki oraz miłość i aprobata w oczach mojego męża mimo 30 lat małżeństwa…. Uśmiecham się do moich wspaniałych pacjentów a przede wszystkim wtedy kiedy uwalniam ich od cierpienia .Czerpię radość z pięknych widoków kiedy przebywam w plenerze i mogę obcować z naturą. Wreszcie uśmiecham się też do wspomnień z dzieciństwa, kariery sportowej czy podróży, gdy myślę o swoich dokonaniach oaz tym ,że mam szczęście bo robię to lubię i co jest moją pasją.

Katarzyna Szymoniak, Rehabilitacja FIZJO-SPORT

2016-10-14-15-37-53-675-1

ornament-1

Moje wartości – na co dzień i w biznesie:
są identyczne ponieważ i życie i biznes zazębiają się na bardzo wielu płaszczyznach. Decyzyjność, odwaga, chęć nauki, pracowitość. Jednak życie i biznes pokazują, że największą wartością jest człowiek – to on jest źródłem inspiracji, motywacji, pokory, chęci zmiany i pracy. Jest największą lekcją, na której mamy szansę nauczyć się wybierać mądrze.

Odwaga w biznesie?
Rozumiem ją dwojako. Z jednej strony chętnie wchodzę na nieznany mi teren, interesują mnie innowacyjne rozwiązania i tworzenie czegoś nowego. Z drugiej strony odwaga w biznesie to także odpowiedzialność. Za ludzi, którzy zdecydowali się towarzyszyć mi w mojej biznesowej podróży i zaufali mi budując na tym swoją finansową podstawę. Odwaga to dla mnie także brak egoizmu i zachowanie stabilności nawet kosztem rezygnacji z własnej ambicji.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Rodzina jest dla mnie zawsze punktem oparcia, największym motywatorem i najszczerszym krytykiem. Niewielkie grono sprawdzonych przyjaciół źródłem inspiracji. I uśmiechu. Długi spacer z psem w jesiennym, słonecznym parku kiedy mogę spokojnie pozbierać myśli i odpocząć jest od zawsze moim sposobem na radosny reset.

Alicja Waldau, SimuCar

alicja-zima

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
Zarówno w biznesie jak i w życiu nie powinniśmy zapominać o szeroko rozumianej etyce i byciu fair. Biznes – to ludzie, dlatego zawsze podkreślam, aby drugiego człowieka , traktować tak, jak sama chciałabym być traktowana. Biznes to nic innego jak relacje i  powiązania  , nie tworzą go jedynie liczby, tabelki czy wskaźniki, lecz my – ludzie. Sukces w każdym przedsiębiorstwie oparty jest na  czynniku ludzkim, dlatego warto pamiętać, że to fundament.  Sukcesy warto dzielić z innymi i warto dzielić się z innymi

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
żyć tak aby żyć w zgodzie ze sobą a jednocześnie być uczciwym wobec życia i innych ludzi.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
słucham intuicji i podejmuje konkretne działania.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Od drobnostek po dobre żarty poprzez codzienne sytuacje w biurze i prywatnym życiu jak i potrafię się śmiać sama z siebie

Lidia Wandas, 5 Events Architekci ślubów marzeń

14907612_1263020510438443_5745763410847924137_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, aby być sobą.

Brzmi banalnie i prosto. Często jednak takie proste nie jest, bo żyjemy w świecie schematów kulturowych, oczekiwań i absurdalnej „doskonałości”. Warto spróbować, bo gdy odważysz się być sobą, prędzej, czy później przyciągniesz to, co z Tobą rezonuje, współpracuje, uzupełnia Cię. Tworzy się piękna synergia. I zaczynasz oddychać inaczej, jakby z ulgą i radością. Żyjesz…po prostu i aż żyjesz… doświadczasz…

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie

Moim zdaniem wartości są ważne, bo są drogowskazem na danym etapie życia. Indywidualne wybory i decyzje warto filtrować przez swoje wartości,  by w naturalny sposób być przez nie zasilanym. Dzisiaj są dla mnie ważne: zdrowie i miłość rozumiane wielowymiarowo, autentyczne relacje międzyludzkie i radość, cudowna radość.

Odwaga w biznesie…

łączy się w mojej ocenie z pozwoleniem sobie na bycie sobą i w związku z tym często wykraczanie poza utarte schematy. 25 lat temu młoda kobieta w środowisku biznesowym, międzynarodowym według wielu ekspertów mogła przeżyć tylko wtedy, gdy założyła „spodnie”. Do dzisiaj spotykam jeszcze takie opinie. Znam wiele Pań, które posłuchały ekspertów i szybko kończyły życie zawodowe z powodu wypalenia. Znam kilka, które zaufały swojej naturze i do dzisiaj odnajdują satysfakcję z wykonywanych działań.. Podobnie jest z przestrzenią prywatną. Natury nie zmienimy i tylko tam, gdzie będą harmonijnie współpracowały energie: męska i żeńska możemy liczyć na „happy end”…

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?

Uwielbiam się śmiać i wręcz aktywnie szukam powodów do spontanicznego śmiechu. To mało popularne w biznesie, a szkoda, bo śmiech to jeden z najlepszych sposobów na zredukowanie poziomu stresu, podniesienie jasności umysłu, lepsze relacje i lepsze życie. Często uśmiecham się  do ludzi, bo zwyczajnie ich lubię i podziwiam. Zdarza mi się też coraz częściej uśmiechać do siebie…. zamiast poganiać bacikiem… Zaczynam być z tego powodu z siebie dumna! 😉

Katarzyna Warelis

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Uważam, że najważniejsze jest zdrowe, czyli racjonalne nastawienie do życia, choć nie zawsze takie podejście jest komfortowe, zazwyczaj wiąże się z przejmowaniem odpowiedzialności za wszystko co się wokół nas dzieje. Warto na bieżąco pracować nad sobą, nad swoim podejściem i przekonaniami przez pryzmat których odbieramy rzeczywistość. Racjonalne, pozytywne i twórcze podejście pozwala na rozwój w każdej sferze życia, inaczej sami niepotrzebnie się hamujemy i ograniczamy, dobrowolnie rezygnując z odczuwania pełni życia (zawodowego i prywatnego).

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…

Ludzie. Na każdy sukces składa się zawsze wspólny wysiłek, czy pomysły więcej niż jednej osoby. Każdy ma swoją szczególną rolę do odegrania w całej machinie. Współpraca. Z doświadczenia wiem, że każdy konflikt można rozwiązać przekierowując negatywną energię zespołu czy osoby w lepszą kooperację. Wbrew pozorom porażka. Nie ma rzeczy niemożliwych, a porażki są tylko po to by nas wzmocnić w dążeniu do celu.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Odwaga to kalkulacja ryzyka, czyli planowanie i analiza, a także szybkość podejmowania decyzji w odpowiednim czasie, bo jak powiedział Desmond Tutu o wyczuciu czasu trzeba wiedzieć „…kiedy pójść na ustępstwa, kiedy na kompromis, kiedy zastosować sztukę przegrywania bitwy, aby wygrać wojnę”. Moim zdaniem nie należy też obawiać się błędów, ich nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. Każdy spotyka na drodze Mount Everest, i każdy powinien się wykazać odwagą na tyle, aby tę swoją górę przynajmniej próbować zdobyć. Odwaga dla mnie to również otwartość na zmiany, czy to w biznesie, czy w życiu prywatnym.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?

W dobry nastrój zawsze wprowadza mnie możliwość obcowania z naturą, może to być zwyczajne, statyczne podziwianie przyrody (zachód słońca na pomoście nad jeziorem), czy też ruch na świeżym powietrzu, bez względu na to czy są to łyżwy czy zwykły spacer. Muszę wspomnieć również o dwóch kotach, brytyjczyku i dachowcu, których trudna relacja dostarcza wiele radości domownikom.

Małgorzata Węgierek, CEO Havas Media Group

hmg_malgorzata-wegierek

ornament-1

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 
jestem osobą, która lubi ludzi, dlatego w oparciu o nich tworzę swoje prywatne i zawodowe środowisko. Staram się otaczać osobami, które mnie inspirują i motywują do działania. W biznesie cenią lojalność, zaangażowanie oraz kreatywność.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
odwagę w biznesie rozumiem jako gotowość do podejmowania ryzykownych decyzji, które może wydają się irracjonalne, ale jednak jesteśmy gotowi by podjąć wyzwanie. Biznes z natury jest ryzykowny, ale nie ma w nim miejsca na stanie w miejscu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się, gdy widzę szczęście i radość moich bliskich. Skłamałabym gdybym nie powiedziała, że realizacja zawodowego projektu, jego sukces, sprawiają, że uśmiecham się…..

Małgorzata Winiarska, Dyrektor Generalna Hotel Dolina Charlotty

001_malgorzata_winiarska

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że…
karma wraca! Co siejesz to zbierasz, co dajesz – odbierasz. To, jakim jesteś partnerem biznesowym czy szefem, sprawia, że podobnych ludzi będziesz do siebie przyciągać. Oczywiście należy umieć rozróżniać dobroć od naiwności, a chamstwo od asertywności.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość, opanowanie i ciągłe doskonalenie siebie. „Każdego dnia bądź najlepszą wersją siebie!”

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
czasem trzeba podjąć ryzyko, w myśl zasady „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!” 🙂

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Głównie to moja córka, kiedy mi odpowiada „Fakima, też Cię kokam mamusiu!” 😀

Fatima Wojcieszenko VIP EVENT

fatima_ws

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że
…prawdziwy sukces osiągniemy tylko wtedy, gdy nie będziemy działać wbrew sobie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
wiara w drugiego człowieka. Nadzieja na dobrą przyszłość. Miłość do tego, co robię.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją
jako realizowanie swoich marzeń zawodowych pomimo doświadczanych porażek i niesprzyjającego otoczenia.

Co sprawia, że się uśmiecham?
Uśmiecham się ze wzruszeniem, gdy widzę, jak ludzie są wobec siebie bezinteresownie życzliwi. Uśmiecham się z poczuciem spełnienia, gdy słyszę, że pomogłam komuś wprowadzić skuteczne zmiany w życie. Uśmiecham się z radością, gdy doświadczam flow

Beata Wolfigiel Psycholog, trener, coach ACC. “Entuzja” Szkolenia i doradztwo

beata-1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
nic nie jest nam dane na zawsze. W moim przypadku to doświadczenia życiowe wniosły do mojego życia świadomość, że należy nieustannie pracować nad sobą, nad związkiem, nad relacjami w biznesie. Te sfery się ze sobą łączą, wzajemnie uzupełniają i napędzają do działania.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość to podstawa wszelkich działań. Opierając na niej nasz biznes czy związek mamy szanse na powodzenie i długoletnie dobre relacje. Uczciwość taka szeroko rozumiana, także w aspekcie bycia prawdziwym w tym co robimy, w co się angażujemy.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
moją największą dotychczas odwagą w biznesie było to, że posłuchałam swojej intuicji. Zaufałam sobie i nie traciłam wiary we własne siły. Bez względu na wszystko zaangażowałam co było cenne by dopiąć swego. Było warto. Cieszę się, że tę odwagę znalazłam w sobie. Ważne jest by nie zamykać się na nowe możliwości i podejmować nowe wyzwania.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Z natury jestem osobą pogodną. Kto mnie zna, wie, że nie jest trudno sprawić bym się uśmiechała. Idzie za tym też szeroko rozumiane, choć wyszukane, poczucie humoru, które sprawia, że wciąż potrafię śmiać się tak, że brakuje mi tchu. To niezatracona, mimo wielu przeciwności losu, pogoda ducha, spowodowała, że mój uśmiech to nie tylko wyraz twarzy. Za tym idzie prawdziwa radość życia.

Dorota Wollenszleger-Gałuszka, Prezes Zarządu All4Her, Kobieta i Rozwód Gdańsk

12799046_935789753207637_4495800485176786265_n

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać, że….
najważniejszy jest człowiek. Nie powinniśmy stosować zasady, że cel uświęca środki. Dobro drugiego człowieka powinno być wartością nadrzędna zarówno w życiu jak i biznesie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
uczciwość, odpowiedzialność i rzetelność.

Odwaga w biznesie?
Jak powiedział Platon „Odwaga to wiedza o tym, czego się bać a czego nie”. Uważam, że to zdanie doskonale wpisuje się w prowadzenie biznesu.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Wszyscy, którzy się do mnie uśmiechają.

Krystyna Woźniak-Trzosek, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelna anglojęzycznego miesięcznika ekonomicznego Polish Market

kwt_rgb

ornament-1

W biznesie zawsze powinniśmy pamiętać, że…
najważniejsze jest niesienie wartości i pomocy drugiemu człowiekowi. Wszystko inne, także pieniądze, przychodzą potem wtórnie.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
cytuję za Mary Kay: Wiara, Rodzina, Kariera.

Odwagą w biznesie jest…
bycie liderem, szczególnie wtedy, gdy nikt nie wierzy w to, co Ty.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Żarty mojego męża. Wspaniale jest mieć przy swoim boku takiego partnera.

Marta Woźny-Tomczak, PERSONIA

marta1

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Nie żyjemy w pustce, otaczają nas ludzie i nasze decyzje nie powinny ich krzywdzić choć czasami nasze sukcesy są ich porażkami…

Moje wartości – na co dzień i w biznesie… 

Uczciwość, uczciwość i jeszcze raz uczciwość…w stosunku do rodziny, partnerów biznesowych, konkurentów i przede wszystkim siebie…

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Trzeba być zdolnym do podejmowania odważnych choć czasami trudnych decyzji, umieć przewidzieć ich skutki, stawić czoło przeciwnościom, nie zrażać się małymi porażkami gdyż celem jest zwycięstwo. Potrafić stanąć przeciw wszystkim, samemu wytyczać kierunki rozwoju, być prekursorem, odkrywać…

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?

😉 wiele osób, oczywiście mąż, który mnie zawsze wspiera w moich działaniach, moje dzieci, moje wnuczęta, które potrafią znienacka wpaść na „przegryzkę” u babci, moja kotka, która mnie rano budzi, moi znajomi którzy potrafią zadzwonić tylko po to, aby zapytać co słychać…ale też ekspedientka w sklepie, która się uśmiecha, pan na stacji benzynowej, czasem policjant, który tylko pouczy…

Magdalena Wójcicka

magdalena-wojcicka

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
przez wiele lat uczono mnie, że aby być skutecznym w sprzedaży trzeba wiedzieć co sprzedajesz i komu. Komu w rozumieniu potencjalnego klienta. Sprzedaję moje produkty dla klientów biznesowych, więc pod pojęciem „komu” kryje się firma, która będzie moim potencjalnym klientem. Nauczyłam się określać profil docelowego klienta. Wiem jakie firmy są w tej grupie, wiem, też kto nie jest moim klientem i dla kogo moja oferta jest niewłaściwa….Tyle tylko, że to wszystko to jest dopiero połowa układanki. Dlaczego? Dlatego, że biznes nie robimy z firma, biznes robimy z ludźmi. To nie firma od nas kupuje tylko konkretny człowiek, który kupuje tylko wówczas jeśli nas polubi. W biznesie tak jak i w życiu powinniśmy pamiętać o tym, że z drugiej strony jest człowiek, który ma swoje radości, sukcesy, troski i porażki. Stoi człowiek, który być może w wielu obszarach jest od nas mądrzejszy, a być może jest coś czego może się od nas nauczyć.  Pamiętam zawsze o tym, że wspólnie możemy zbudować coś tylko wówczas, jeśli będziemy z drugim człowiek potrafili zbudować relacje, a zbudujemy wówczas jeśli ta druga osoba nam na to pozwoli bo nas polubiła.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
wartościami dla mnie najważniejszymi jest rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo, odpowiedzialność, uczciwość.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
rozumiem ją jako podejmowanie wyzwań i podążanie swoją drogą do realizacji celów. Odwaga w biznesie to umieć marzyć, tak bardzo marzyć, że te marzenia stają się celami. Dzięki determinacji, jesteśmy na tyle szaleni, że zaczynamy te cele realizować, mimo, że słyszymy często „to bez sensu”, „nie da się”. Odwaga w biznesie, to też czasem niezgadzanie się na pewne rozwiązania, propozycje i warunki. To umiejętność powiedzenia nie, to umiejętność zadawania pytań, w rodzaju, „dlaczego?”, „a może tak to zróbmy”, to umiejętność „wtykania nosa w nie swoje sprawy”, dlatego, że taka postawa powoduje dyskusje, które często doprowadzają do nowych i lepszych rozwiązań. Bądźcie odważnymi marzycielami zadającymi właściwe pytania 😉

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Bardzo wiele rzeczy powoduje moją radość. Stale uczę się cieszyć z tych najdrobniejszych, które tak po prostu przepływają obok mnie….. Cieszy mnie radość moich dzieci, wspólny rodzinny czas. Uśmiecham się kiedy świeci słońce, bo jakoś więcej pozytywnych myśli i pomysłów. Uśmiecham się kiedy pada deszcz, bo wiem, że to czas konstruktywnej pracy. Kiedy się uśmiecham inni też się śmieją. Uśmiecham się kiedy ktoś się do mnie uśmiecha, kiedy mogę pomóc i otrzymuję pomoc. Kiedy ludzie są zadowoleni i szczęśliwi są zdecydowanie lepszymi kompanami do wspólnego działania, kreowania i realizowania działań tych osobistych i biznesowych.

Kamila Wrocińska, Milado Centrum Rozwoju Personalnego

kamila_wrocinska_2w

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
Świat jest bardzo mały, jesteśmy globalną wioską. Każdego dnia mam w głowie, żeby możliwie najlepiej traktować innych, szanować ich, szczególnie jeśli mamy trudne sprawy do rozwiązania. Codziennie spoglądam sobie w twarz i wiem, że idę właściwą drogą życiową i biznesową.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?
Lubię i szanuję ludzi, ponieważ to ludzie mnie inspirują, nakręcają do działania, bez nich jestem jak ryba bez wody. Z drugiej strony ważne jest dla mnie poczucie tego, że żyję tak jak tego ja chcę, a nie jak inni oczekują. Jeśli nie rozumieją – trudno, to jest moje życie.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
popełniając błędy, potrafić się do nich przyznać, wyciągnąć wnioski i unikać ich na przyszłość. Odwaga to działanie każdego dnia dając z siebie wszystko, pomimo tego, że nigdy nie wiemy jaki będzie rezultat. Każdego dnia szukam nowych rozwiązań, jak sprawić, byśmy jako zespół wypłynęli na jeszcze szersze wody, realizowali coraz większe projekty. Nie wszystkie działania przynoszą pożądany efekt, ale kto nie próbuje – ten z pewnością nie ma.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Na pierwszym miejscu są osoby, które są dla mnie ważne – rodzina, partnerka, przyjaciele. W życiu zawodowym lubię swoich Klientów, rozwiązywać ich bolączki i jak wszystko udaje się. Uśmiecham się też, kiedy innym się udaje – cieszy mnie to, ponieważ wiem, że można i ja też mogę. Uśmiecham się, kiedy widzę uśmiech na innej twarzy, po prostu zarażam się tym.

Wojciech Wrociński
Prezes Zarządu, ReklamowyGadzet.pl

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać…
o tych którzy nas wpierali zwłaszcza na początku naszej drogi. O tych, bez których wsparcia nie bylibyśmy w miejscu w którym jesteśmy. Zawsze pamiętajmy nasze porażki przez pryzmat nabytego doświadczenia. Pamiętajmy o zasadach. Można mieć różne. Nie trzeba być od razu świętym aby przejść przez życie z podniesioną głową. Bez wstydu. Bez przysłowiowego sukcesu po trupach.

Powinniśmy pamiętać o swoich najbliższych. Sukces, nawet największy nie smakuje dobrze w samotności. Na szczęście nic o tym nie wiem, bo staram się każdy celebrować z rodziną i przyjaciółmi. Musimy pamiętać, że każdy z nas ma realny wpływ na swoje życie. Dlatego nie spoczywajmy na laurach. Cały czas starajmy się rozwijać. Iść do przodu.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
Przede wszystkim lojalność i szczerość. Staram się opierać biznes na partnerstwie bo wtedy współpraca jest przyjemniejsza. Oczywiście czasami druga strona chce wykorzystać taką relację ale szybko powinno się to ukrócić. Skoro jesteśmy partnerami, to powinniśmy współpracować na partnerskich warunkach, z korzyścią dla każdej ze stron. Ogólnie lojalność jest cechą na wymarciu. Choć wszyscy marzą o lojalności, to słowo jest już tak bardzo eksploatowane (np. przez programy „lojalnościowe”), że zaczyna tracić na wartości. Pomimo pozornej pewności siebie mam dużo pokory. Nie jestem specjalistą we wszystkich dziedzinach. Nawet nie staram się być bo się zwyczajnie nie da. Dlatego śmieszy mnie tylu fejsbókowych specjalistów od polityki, piłki nożnej i spraw gospodarczych.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. A tak już całkiem na poważnie uważam, że nie należy się bać podejmowania decyzji. Każdy powinien poczuć smak porażki. Nawet małej. Nikomu tego nie życzę ale uczy pokory, której tak bardzo teraz wielu młodym ludziom brakuje.

Ja mam na swoim koncie spektakularną porażką – pierwsze organizowane targi, jakie położył mi panujący w 2008 r. kryzys. Dużo mnie to nauczyło. Z jednej strony niby ostrożności ale właśnie dużej odwagi w podejmowaniu decyzji. Odwaga w biznesie powinna być połączona właśnie z pokorą. Skoro z rynku zniknęła taka globalna marka jak Nokia, to czy ktoś z nas może pluć sobie w brodę z powodu mniejszych porażek. Wyciągajmy wnioski. Nie popełniajmy tych samych błędów. Wiem – frazesy wręcz podręcznikowe ale nadal o nich zapominamy.

Kto/Co sprawia, że się uśmiecham?
Małe, drobne rzeczy. Oczywiście sukcesy w pracy i dobre referencje od Klientów cieszą bardzo. Dużo radości sprawiają mi dobre wiadomości. Nie koniecznie bezpośrednio związane z moim życiem. Jestem może dziwny ale naprawdę cieszą mnie sukcesy innych. Przełomowe odkrycia, fakt, że ktoś wygrał z chorobą, pobite rekordy, odnalezieni po latach brat z siostrą. Najwięcej – spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Oderwania się od wirtualnego świata i takiego namacalnego spędzania czasu. Nie lajki, ilość znajomych, ale właśnie realne przeżycia sprawiają, że się uśmiecham. Choć tak naprawdę czy ktoś mnie widział smutnego dłużej niż 5 minut? No może 15? Stawiam dobrą butelkę jak przypomni mi taką sytuację. Jestem niepoprawnym optymistą czego wszystkim życzę.

Robert Załupski, OOH magazine

d60a37j76-2

ornament-1

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
jesteśmy ludźmi. Czasem mam wrażenie, że moglibyśmy się dużo nauczyć od naszych braci mniejszych.

Moje wartości – na co dzień i w biznesie…
Uśmiech, empatia wobec ludzi, należyta staranność, że użyję terminu prawniczego.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…
mam odwagę bronić własnych poglądów. Nawet jeśli są niepopularne i wbrew hierarchii. Lubię mieć… odwagę, by nie rzec potocznie, aby powiedzieć „przykro mi, ale w tym przypadku wiem lepiej”.

Co/Kto sprawia, że się uśmiecham?
Wszyscy moi bliscy z potomkiem na czele. Muzyka, którą kocham. Dopiero potem sukcesy i nagrody, jeśli je osiągnę.

Damian Ziąber, doświadczony PR’owiec, prowadzący własną działalność gospodarczą w obszarze komunikacji w biznesie.

fbr_4480v

ornament-1

Podziel się z nami swoimi wartościami – w biznesie, tak w życiu. Napisz do nas: redakcja@biznesnafali.pl

klub-info

 

Related Post