Wakacje 2017 – gdzie wypoczywaliśmy z dziećmi? Zdecydowanie Polska!

Turystyczna moda na Polskę trwa w najlepsze. Wśród wszystkich osób wybierających się na wakacje,  w Polsce wypoczywało w ostatnim roku 54 proc. osób, a za granicą 31 proc.  W sposób szczególny widać znaczący wzrost zainteresowania ofertami dla rodzin z dziećmi.

Jak donosi najpopularniejszy portal o rodzinnych podróżach Dzieckowpodrozy.pl, tylko w szczycie sezonu wakacyjnego w 2017 r. o blisko  20 % częściej poszukiwaliśmy atrakcji dla dzieci w najpopularniejszej wyszukiwarce, niż w analogicznym okresie 2016 r. (źródło: Google Trends). Tendencję tą potwierdzają wyniki najważniejszych atrakcji w kraju np. typowo rodzinną atrakcję jaką jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni w lipcu 2016 r. odwiedziły 33 392 osoby, w 2017 r. już  36 070 osób – to o prawie 10 % więcej.  Z kolei Kopalnię Soli w Wieliczce tylko w lipcu odwiedziło 213 tysięcy turystów, to o ponad 15 % więcej niż w lipcu 2016.

– Ten rok jest dla nas nie tylko czasem dobrych wyników, ale także wielu wyzwań, które stopniowo i konsekwentnie realizujemy. Są one związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa, usprawnianiem logistyki ruchu turystycznego, udogodnieniami dla poszczególnych segmentów zwiedzających – mówi Damian Konieczny Prezes „Trasy Turystycznej”.

Rosnące zainteresowanie turystyką rodzinną w Polsce potwierdzają też statystki portalu www.dzieckowporozy.pl, który w 2016 r. odwiedziło niemal milion rodziców, a w 2017 r. już ponad 2 miliony poszukujących inspiracji na rodzinne weekendy czy wakacje. Okazuje się, że czytelnicy najchętniej czytają informacje o atrakcjach czy miejscach na spędzenie rodzinnych wakacji w Polsce.

– Nic w tym dziwnego, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać by cieszyć się cudownymi wakacjami z rodziną. Bałtyk, Mazury, Tatry i Bieszczady…to tylko początek długiej listy turystycznych hitów. Do nich co roku dołączają kolejne, dotąd mniej znane miejsca, a bardzo atrakcyjne na rodzinny urlop. – Magdalena Ragus – Dyrektor Departamentu  e-Informacji w Polskiej Organizacji Turystycznej

Spędziliście wakacje w Polsce? 1500 pln czeka…

Nie ma lepszych ekspertów od podróży z dziećmi od rodziców. To właśnie dlatego już po raz kolejny portal www.dzieckowpodrozy.pl ogłasza konkurs na relację z wakacji, w którym do wygrania atrakcyjne nagrody oraz 1500 pln w gotówce. Tym razem tematem konkursu jest „Polska z dzieckiem”, a Partnerem akcji została Polska Organizacją Turystyczna.

– Każdy z naszych czytelników w jednej chwili może stać się redaktorem, a swoim wspomnieniem z wakacji z dziećmi inspirować kolejne rodziny do ciekawego spędzenia wakacji w Polsce przy okazji wygrywając atrakcyjne nagrody – komentuje Wojciech Kreft z Dzieckowpodrozy.pl

Na portalu już teraz znajdziecie wiele inspiracji, bardziej i mniej oczywistych pomysłów na wakacje. Bratanie z naturą na Podlasiu, z niemowlakiem w Tatry, 1000 km dookoła północno-wschodniej Polski, tropem krzyżackich twierdz czy zaszyfrowane wskazówki wrocławskich krasnali – tylko początek długiej listy pomysłów na rodzinne wycieczki.  Na Wasze wspomnienia z wakacji w Polsce organizatorzy czekają do  do 11 września. Szczegóły konkursu na www.dzieckowpodrozy.pl oraz www.polska.travel.

Related Post