Taste of Polonia – zapraszamy na największy polonijny festiwal w Stanach Zjednoczonych

W tym roku już po raz 39 spotykać się będziemy w Copernicus Center podczas „Taste of Polonia”. Jest to największy polonijny festiwal w Stanach Zjednoczonych i niewątpliwy powód do dumy dla naszych rodaków. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali coś dla ucha i dla podniebienia.

Tegoroczny program festiwalu jest wyjątkowo zróżnicowany. Zobaczyć i usłyszeć będzie można zarówno lokalnych artystów, jak i zespoły z Polski. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że po raz pierwszy w wieloletniej historii festiwalu organizatorzy zaprosili aż pięciu różnych wykonawców.  O szczegółach obiecali powiadomić nas już wkrótce – zaznaczyli jednak, że każde pokolenie słuchaczy znajdzie coś dla siebie.

„Taste of Polonia” to festiwal dla całych rodzin. W programie, na scenie dziecięcej, przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych. Konkursy, przedstawienia, gry, zabawy, dyskoteka, wesołe miasteczko czy też ścianka do wspinaczki – to tylko niektóre z nich.

Warto odwiedzić także gmach Copernicus Center – nie tylko po to, by schronić się przed nieubłagalnym słońcem, ale także, by zobaczyć jeden z wielu prezentowanych podczas festiwalu filmów. W programie przewidziana jest między innymi projekcja wielokrotnie nagradzanego dokumentu „Czwarta Dzielnica” autorstwa Adriana Prawicy oraz Rafała Muskały.

Na scenie wewnętrznej zaprezentuje się także wielu utalentowanych tancerzy, aktorów i piosenkarzy. Na deskach teatru chicagowska Polonia brać będzie mogła udział w lekcji śpiewania zorganizowanej przez Akademie Muzyki PaSO, podziwiać wiele lokalnych talentów, jak na przykład kanadyjski zespół ludowy POLANIE, czy też oryginalnego i niezwykle utalentowanego artystę z Teksasu – Alejandro Rowinsky.

Organizatorzy zadbali również o miłośników historii i sztuki. To dla nich przewidziane są aż trzy wystawy o różnej tematyce.

Po raz drugi odbędzie się także Festiwal Polskiej Piosenki organizowany przez Agatę Paleczny oraz Warsztaty Teatralne Little Stars przy współpracy z Fundacją Kopernikowską. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie bardzo prosimy o kontakt: festival@copernicuscenter.org

Jak co roku na Taste of Polonia nie zabraknie zimnego polskiego piwa, tradycyjnych rodzimych przysmaków, specjałów kuchni amerykańskiej, a nawet bliskowschodniej oraz kasyna.

Co roku Taste of Polonia odwiedza ponad 35 tysięcy ludzi, zatem jest to wspaniała okazja dla właścicieli biznesów oraz organizacji polonijnych, aby zaprezentować swoje usługi i produkty przed szerszą publicznością. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją Kopernikowską drogą telefoniczną (773-313-9157) lub emailową (festival@copernicuscenter.org).

Wszystkie dochody z festiwalu przekazane zostaną Fundacji Kopernikowskiej – organizacji charytatywnej, która od wielu lat dumnie wspiera kulturę polską. Co roku przeznacza ona ponad 200 tysięcy dolarów na ten szczytny cel.

Zapraszamy na festiwal „Taste of Polonia”, gdzie bawiąc się, wspierać będą Państwo równocześnie Copernicus Foundation, a za jej pośrednictwem polskich artystów.

Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.TOPchicago.org

Related Post