Sukces w naszych rękach – Paweł Kuzik, fashion art & design

Nasi goście, zwykli niezwykli, pochodzą z najróżniejszych polskich miast i miasteczek. Łączy ich jedno. Mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace hand-made, design, sztukę, modę. Coraz częściej zdobywają serca tych, którzy stawiają w życiu na oryginalność i unikatowość. Twórcy hand-made, sztuki, mody, design, wyjątkowe osoby – bo o nich mowa, tworzą coś znacznie ważniejszego niż tylko rzeczy i przedmioty codziennego użytku. To właśnie takie osoby pragniemy przedstawiać wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości. Na Zitolo.com razem tworzymy największą społeczność miłośników sztuki hand-made & design w Polsce, a serwis informacyjny Biznesnafali.pl, Marka jest kobietą i ThinkBIG gorąco Was w tym wspiera. Poznajmy bliżej te wyjątkowe osoby.

http://zitolo.com/pl/pawelkuzik
http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Dlaczego zacząłem robić to, co robię?!

Wszystko wskazuje na to, że ja się po prostu z tym urodziłem… Ponoć na moich pierwszych urodzinach wybrałem igłę spośród innych rzeczy – tak przynajmniej mówią moi rodzice. Jako dziecko pamiętam, że lubiłem bujać się na napędzie kiedy babcia szyła na swojej starej maszynie. Moda cały czas przeplatała się z moim dzieciństwem… Zwracałem uwagę na programy i gazety modowe oraz jak ubrani są ludzie. Jako nastolatek sam uczyłem się szycia metodą prób i błędów. Po liceum miałem jednak iść na ochronę środowiska (bo to też mnie wówczas interesowało) jednak po tym jak się nie dostałem postanowiłem iść w kierunku projektowania… i z sukcesem. Później doszły warsztaty, praktyki w różnych firmach i oto jestem.

Nasz wyróżnik, czyli zdobywam(y) serca klientów m.in. dzięki temu, że?

Wydaje się, że jest to mój własny styl projektowania. Zawsze staram się żeby te ubrania były „takie moje” i klientki to doceniają. Kiedyś jedna z nich powiedziała mi, że jak tylko zobaczyła zdjęcie sukienki to od razu wiedziała, że to moja…

Nasza marka, czyli kto pomagał mi od początku?  

Moja marka została stworzona przeze mnie od samego początku. Musiałem bardzo ciężko zapracować, aby ta firma mogła powstać. Z perspektywy czasu cieszę się, że zrobiłem to zupełnie sam bez niczyjej pomocy.

Kim są, jacy są nasi klienci, co możemy o nich powiedzieć?!

Moje klientki to cały przekrój pań… Od „zwykłych dziewczyn” przez modelki, bizneswoman, aktorki po Pierwszą Damę. Każda z tych kobiet jest inna lecz łączy je wspólna słabość do ubrań mojego autorstwa co bardzo mnie cieszy.

W jakie inicjatywy, akcje, lubimy się angażować, z naszą marką?! Co robimy, aby być „bliżej” naszych sympatyków, fanów, klientów?

Staram się docierać do swoich sympatyków poprzez portale społecznościowe, uczestnictwo w akcjach charytatywnych, sesjach zdjęciowych czy biorąc udział w pokazach mody.

Moje, nasze wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… 

największą wartością w życiu jest dla mnie najbliższa rodzina. W biznesie zawsze kieruję się dokładnym planowaniem przedsięwzięć, dotrzymywaniem słowa i punktualnością.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

robię to co potrafię i robię to konsekwentnie.

W mijającym roku, przekonałem się / utwierdziłem w przekonaniu, że w życiu…?

W mijającym roku przekonałem się, że warto ciężko i uczciwie pracować oraz utwierdziłem się, że warto wierzyć w siebie bo to przynosi owoce.

W pracy, relacjach zawodowych z innymi, nigdy nie powinniśmy zapominać o tym… / Zawsze powinniśmy pamiętać, że…

w pracy przede wszystkim nigdy nie powinniśmy dawać odczucia innym, że jesteśmy od nich lepsi. Powinniśmy natomiast doceniać wiedzę i doświadczenie bo to prowadzi do wspólnego sukcesu.

Kiedy tworzę, największą satysfakcję sprawia mi?

Kiedy tworzę staram się robić to z zamysłem na coś większego i kiedy skończę swój duży projekt to sprawia mi to satysfakcję.

Inspiracje, czyli skąd przychodzą, jak się rodzą, a kiedy ich brakuje?

Inspiracje są wszędzie i czasem można się na nie natknąć przypadkiem… Może to być np. kolor, osoba, muzyka czy trend… To studnia bez dna. Jeśli zdarza się, że weny nie ma to wówczas trzeba odpuścić bo nie można tworzyć na siłę. Musi być przekonanie co do słuszności projektu.

Kluczem do sukcesu „biznesu hand-made”, moim zdaniem, jest?

Kluczem do sukcesu w biznesie hand-made jest pomysł na siebie, na to co chce się robić w życiu. Każda dziedzina może stać się sztuką jeśli znajdzie swojego odbiorcę.

Chciałbym, aby nasze prace, które tworzę(-ymy) i podpisujemy się pod nimi osobiście, stały się / kojarzyły się z / były synonimem?

Chciałbym, aby moje prace kojarzyły się z czymś ładnym dla oka i były synonimem małego luksusu dla każdego.

„Promocja, promocja, promocja? Czyli co by się przydało (poza pieniędzmi), aby nasza marka stała znana i silna?”

Najbardziej przydało by się mojej marce, aby stała się „modna” wśród większej ilości osób publicznych.

Moje, nasze marzenie / cel / plan – te duże i małe, na najbliższe miesiące?

Następny cel to kolejna kolekcja na nowy sezon. Marzenie to butik w stolicy a z czasem w większych miastach Polski.

Słowo dla wszystkich twórców sztuki hand-made & design, rękodzieła?

Szanujmy siebie nawzajem, wspierajmy i kierujmy się patriotyzmem wybierając produkty rodzimych twórców.

A dla naszych aktualnych i przyszłych miłośników, sympatyków? Dlaczego warto postawić na hand-made w ogóle?

Warto postawić pierwszy krok i zacząć robić to co się kocha. Wówczas praca staje się przyjemnością i może zostać życiową pasją.

* * * * * * *

Dziękuję za rozmowę. Dla największej społeczności hand-made w Polsce, Zitolo.com, rozmowę poprowadził redaktor naczelny Biznesu na fali, założyciel ogólnopolskiej społeczności Kobiet na fali, Jarosław Waśkiewicz, prezes Klubu Marka jest kobietą (www.facebook.com/markajestkobieta)

* * * * * * *

Jeśli należysz do twórców sztuki hand-made, mody, rękodzieła, bądź znasz takie osoby, napisz do nas: redakcja@biznesnafali.pl

http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: redakcja@biznesnafali.pl
www.markajestkobieta.pl

 

Related Post