Sukces w moich rękach – Piotr Nalepka, handmade, art & design

Zwykli niezwykli, pochodzą z najróżniejszych polskich miast i miasteczek. Łączy ich jedno. Mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace hand-made, design, sztukę, modę. Coraz częściej zdobywają serca tych, którzy stawiają w życiu na oryginalność i unikatowość. To właśnie takie osoby pragniemy przedstawiać wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości. Na Zitolo.com razem tworzymy największą społeczność miłośników sztuki hand-made & design w Polsce, a Biznesnafali i Klub Marka jest kobietą gorąco Was w tm wspiera. Poznajmy bliżej te wyjątkowe kobiety

http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Nazywam się Piotr Nalepka. Z zawodu jestem architektem. Z zamiłowania obsesyjnie wymyślam :). Jestem ojcem i mężem, motocyklistą, żeglarzem. Przyjemność sprawia mi garncarstwo. W dzieciństwie chciałem być stolarzem, tak jak mój dziadek kołodziej, stolarz i modelarz, a potem fascynowało mnie szkutnictwo. Przez ładnych parę lat utrzymywałem się z robienia makiet budynków. Kiedyś wymyśliłem sobie coś w rodzaju lampy, którą chciałem zrobić i powiesić w swojej pracowni architektonicznej. Podobały mi się pomysły na powieszenie w pomieszczeniu fragmentów konstrukcji łodzi lub samolotu. Stąd wziął się pomysł na nowa firmę. Kupiłem frezarkę CNC, nauczyłem się jej obsługi, dopracowałem cały proces produkcji, zaprojektowałem i wykonałem pierwszą lampę. Teraz jestem rzemieślnikiem. Od jakiegoś czasu prowadzę małą manufakturę zajmującą się produkcją i projektowaniem lamp. Jest to firma wspomagana przez najbliższą rodzinę i przyjaciół, za co Im wszystkim dziękuję.

Produkty Piotra Nalepki znajdziecie na stronie www.zitolo.com, http://www.zitolo.com/pl/NASU.

Do pasjonatów życia, odważnych ludzi świat należy. Dlaczego warto i w którym momencie zacząć pokazać światu swój talent?

Zawsze warto, a zacząć trzeba teraz 🙂

Kiedy tworzę, największą satysfakcję sprawia mi?

Dużą przyjemność sprawia mi niezależność w tworzeniu i samodzielny udział w całym procesie powstawania przedmiotu. Wymyślam i projektuje nie tylko przedmiot i to jak będzie działał ale również to jak zostanie wyprodukowany i jak będzie powielany. Lubię kreatywnie myśleć i rysować, ale tak samo albo nawet bardziej lubię fizyczną kreatywną pracę przy robieniu przedmiotów i własnych narzędzi do ich produkcji. Bardzo wzmagające satysfakcję, w tym co obecnie robię, jest krótki czas pomiędzy pomysłem a gotowym przedmiotem. Dla mnie satysfakcja to pomyślne zakończenie każdego kolejnego etapu tworzenia, ale ostatecznie, zadowolenie osoby, która posiada zrobiony prze zemnie przedmiot i oczywiście odzyskanie włożonej w proces energii czyli zasłużona zapłata.

Inspiracje, czyli skąd przychodzą, jak się rodzą?

Inspiruje mnie wszystko co mnie otacza i dzieje się w przestrzeni, a że z zawodu jestem architektem to w szczególności struktury i konstrukcje (A może odwrotnie, może dlatego jestem architektem). Zawsze pociągały mnie kształty konstrukcji łodzi czy samolotów i ich budowanie. Podoba mi się to, że z potrzeby funkcji i z prostych elementów – desek, płyt itp. można stworzyć skomplikowaną a jednocześnie oczywistą przestrzenną bryłę.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Największą wartością i tym co daje mi motywacje jest moja rodzina.

Kluczem do sukcesu biznesu hand-made, moim zdaniem, jest?

Kontakt z klientami i sprzedaż, znalezienie właściwych współpracowników, wsparcie bliskich i przyjaciół, odrobina szczęścia. Według mnie taka jest kolejność. Na sukces składa się wiele czynników i wbrew pozorom zdolności i kreatywność czy determinacja i odwaga, mimo że niezbędne to nie gwarantują sukcesu i w biznesie a są jedynie (a może aż) koniecznym punktem wyjścia.

Zdobywam serca klientów dzięki temu, że?

O to trzeba by zapytać moich klientów :). Chciałbym wiedzieć czym zdobywam serca, to pozwoliło by mi się skupić na właściwych rzeczach. Ale na poważnie to myślę, że chodzi o szczerość w tym co się robi. Wydaje mi się, że klienci wyczuwają intencje twórcy. Kiedy wiedzą, że robię to co lubię i chcę, to chcą w tym uczestniczyć.

Chciałbym, aby moje nazwisko, moje prace, które tworzę i sygnuję swoim nazwiskiem, stały się / kojarzyły się z / były synonimem?

Może synonimem niezależności w myśleniu, prostoty pomysłu, a na pewno dobrej, polskiej marki.

Moje marzenie / cel / plan – te duże i małe, na ten rok?

Łączyć życie, pasję i biznes w jedną spójną całość. To jest moje marzenie, cel i plan – cały czas do osiągnięcia. Ale czy na ten rok ? Zobaczymy.

Słowo dla wszystkich twórców sztuki hand-made & design?

Pasję i talenty już mamy, więc życzę nam wszystkim wiedzy, wiedzy jak przekuć to co mamy w to co chcemy mieć 🙂

A dla miłośników, sympatyków? Dlaczego warto postawić na hand-made?

Wiele razy zastanawiałem się co to jest piękno i jak to się dzieje, że patrzenie na niektóre przedmioty stworzone przez człowieka sprawia nam przyjemność. Najłatwiej jest z muzyką. Dobry i zdolny kompozytor z góry jest w stanie przewidzieć jakie uczucia wywoła u słuchacza a my jako odbiorcy wyczuwamy uczucia twórcy. Dodatkową nieocenioną przyjemność sprawia nam słuchanie muzyki na żywo. Podobnie jest z przedmiotami. Przyjemnie jest nam obcować z przedmiotem, w którym wyczuwamy talenty jego projektanta a jeszcze większą przyjemność sprawia nam świadomość, że został przez niego wykonany.

* * * * * * *

Dziękuję za rozmowę. Dla największej społeczności hand-made w Polsce, Zitolo.com, rozmowę poprowadził redaktor naczelny Biznesu na fali, założyciel ogólnopolskiej społeczności Kobiet na fali, Jarosław Waśkiewicz, redaktor naczelny Biznesnafali, prezes Klubu Marka jest kobietą (www.facebook.com/markajestkobieta)

* * * * * * *

Jeśli należysz do twórców sztuki hand-made, mody, rękodzieła, bądź znasz takie osoby, napisz do nas: marketing@zitolo.com

http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

 

 

 

 

 

Related Post