Sukces w moich rękach – Alicja Pudli, handmade, art & design

Zwykli niezwykli, pochodzą z najróżniejszych polskich miast i miasteczek. Łączy ich jedno. Mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace hand-made, design, sztukę, modę. Coraz częściej zdobywają serca tych, którzy stawiają w życiu na oryginalność i unikatowość. Twórcy hand-made, sztuki, mody, design, wyjątkowe kobiety – bo o nich mowa, tworzą coś znacznie ważniejszego niż tylko rzeczy i przedmioty codziennego użytku. To właśnie takie osoby pragniemy przedstawiać wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości. Na Zitolo.com razem tworzymy największą społeczność miłośników sztuki hand-made & design w Polsce, a Klub Marka jest kobietą gorąco Was w tm wspiera. Poznajmy bliżej te wyjątkowe kobiety
http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Alicja Pudlik i Marta Perz, Zespół Crafti We wszystkim co robimy staramy się łagodzić ten surowy i rozpędzony świat. Pracujemy dużo, ale we własnym rytmie, w elastycznych godzinach. Dzięki temu znajdujemy czas na dotlenienie głowy na przykład podczas wiosennego spaceru. Mamy nadzieję, że pozytywna energia, którą wkładamy w pracę odbija się w naszych produktach. Co można u nas znaleźć? Dekoracje ze smakiem – poduszki wyglądające jak ciastka; czapki odblaskowe, wyjątkowe kartki okolicznościowe i artykuły ślubne. Wykonujemy również portrety. Dopasowujemy się do klienta, umożliwiamy zamawianie produktów podobnych do sprzedawanych, indywidualizowanych lub w innym wariancie kolorystycznym.

Do pasjonatów życia, odważnych ludzi świat należy. Dlaczego warto i w którym momencie zacząć pokazać światu swój talent?

Zawsze warto przeznaczać czas na swoje pasje, nawet jeśli nasze główne zajęcie jest z zupełnie innej bajki. A może właśnie zwłaszcza wtedy. A jeśli uznamy, że owoc tej zabawy jest ładny lub ciekawy, to należy go pokazać światu! Może tak się spodoba, że nasze hobby będzie mogło stać się codziennym zajęciem.

Kiedy tworzę, największą satysfakcję sprawia mi?

Niesamowitą satysfakcję sprawia używanie swoich dzieł. Patrzenie na obrazek własnoręcznie narysowany, zakładanie na siebie samodzielnie wykonanej odzieży, podarowanie komuś drobiazgu, który się zrobiło samemu – to daje ogromną radość. Ale tworzy się nie tylko dla tej satysfakcji. Sam moment tworzenia jest piękny, kiedy z kilku wzorzystych kawałków papieru powstaje niepowtarzalna kartka okolicznościowa. I twórczy bałagan, dzięki któremu czasem zupełnie przypadkiem w ręce wpadnie właśnie ten kawałek tasiemki, który dopełni stronę w albumie. No i satysfakcja na koniec, gdy powstało coś pięknego, gdy gotowe dzieło zachwyca.

Inspiracje, czyli skąd przychodzą, jak się rodzą?

Inspiracja jest bardzo indywidualną rzeczą. Czasem jest to pora roku, kolory, które nas otaczają i które chcemy wykorzystać. Czasem początkiem kartki okolicznościowej jest kolorowa tasiemka, czasem ogólny zarys rozkładu elementów czy kształt. Niekiedy zdarzało się, że ktoś prosił o konkretny motyw lub kolor i od tego się zaczynało.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Jesteśmy w tym biznesie we dwie. Dzięki temu jest raźniej, nawzajem się napędzamy, każda wprowadza swoje pomysły i stymuluje twórczo tę drugą. A dogadujemy się dobrze dzięki temu, że kierujemy się podobnymi wartościami. Każda z nas ceni piękno, dokładność, harmonię. Ale przydaje się również chęć rozwijania się, uczciwość, umiejętność znajdowania kompromisów i elastyczność.

Kluczem do sukcesu biznesu hand-made, moim zdaniem, jest?

Najważniejsza jest jakość. Wysokiej klasy materiały i dokładność wykonania. To przepis na produkty wysokogatunkowe i piękne.

Zdobywam serca klientów dzięki temu, że?

Trzeba by o to zapytać klientów. Wydaje nam się, że przyciągamy ciekawymi pomysłami. Na pewno sporo klientów zyskujemy z polecenia. Jeśli ktoś jest zadowolony z zaproszeń, kartek, czy poduszki to poleca nas innym.

Chciałabym, aby moje nazwisko, moje prace, które tworzę i sygnuję swoim nazwiskiem, stały się / kojarzyły się z / były synonimem?

Chciałybyśmy, aby Crafti kojarzyło się z wyjątkowymi produktami, stanowiącymi nietuzinkowe, ręcznie wykonane prezenty.

Moje marzenie / cel / plan – te duże i małe, na ten rok?

Chyba nie planujemy tak daleko. Mamy zadania najdalej na dwa tygodnie w przód. Oczywiście są też pomysły na przyszłość, ale bez konkretnych terminów. Chcemy, aby Crafti się wciąż rozwijało. Aby wciąż przybywało punktów, w których można kupić nasze produkty. A pomysły, które skrzętnie zapisujemy, aby się realizowały jeden po drugim. O to, żeby przybywały nowe nie musimy się martwić.

Słowo dla wszystkich twórców sztuki hand-made & design?

Nie poddawajcie się. Wierzcie w siebie. Nie bójcie się krytyki. Zbierajcie opinie i polepszajcie produkty. Ale najwierniejsi bądźcie swojej intuicji.

A dla miłośników, sympatyków? Dlaczego warto postawić na hand-made?

Hand-made to niesamowity trend. Dzięki niemu twórcy mogą się spełniać a klienci mieć coś niezwykłego, nowego, niepowtarzalnego. Mają też wpływ na dzieło końcowe, bo dzięki możliwości kontaktu z autorem produktu mogą poprosić o dopasowanie.

* * * * * * *

Dziękuję za rozmowę. Dla największej społeczności hand-made w Polsce, Zitolo.com, rozmowę poprowadził redaktor naczelny Biznesu na fali, założyciel ogólnopolskiej społeczności Kobiet na fali, Jarosław Waśkiewicz, prezes Klubu Marka jest kobietą (www.facebook.com/markajestkobieta)

* * * * * * *

Jeśli należysz do twórców sztuki hand-made, mody, rękodzieła, bądź znasz takie osoby, napisz do nas: marketing@zitolo.com

http://zitolo.com/pl
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: redakcja@biznesnafali.pl
www.markajestkobieta.pl

Related Post