Stowarzyszenie Liderek w Biznesie Ladies First zdradza plany na najbliższy rok

W ostatni dzień lutego Stowarzyszenie Liderek w Biznesie Ladies First zorganizowało spotkanie prasowe, podczas którego przedstawiło główne cele swoich działań oraz plany na bieżący rok. Konferencja odbyła się w nowym miejscu na mapie konferencyjnej Warszawy, jakim jest Office Hub w biurowcu West Station. W spotkaniu wzięły udział ekspertki Stowarzyszenia opowiadając o korzyściach wynikających z zatrudnienia kobiet w różnych gałęziach przemysłu.

Powołane do życia w październiku 2016 roku Stowarzyszenie Liderek w Biznesie Ladies First to pierwsza tego typu platforma networkingowa w Polsce zrzeszająca kobiety zarządzające w przemyśle, logistyce, nieruchomościach i innych kluczowych branżach. Pomimo krótkiej historii działań wśród członkiń jest już ponad 90 osób, przedstawicielek kluczowych firm na rynku, a wśród osób zarządzających działaniami Stowarzyszenia są Katarzyna Pyś-Fabiańczyk (BNP Paribas Real Estate), Dagmara Głowacka (DGAcademy) oraz Marta Kołodziejska (Goodman).

To, co nas wyróżnia, to specyfika naszej stale rosnącej grupy, chęć wzajemnego wsparcia i potrzeba działania kobiet, które w swojej karierze zawodowej osiągnęły wiele i chcą zmieniać zastaną rzeczywistość – powiedziała Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Prezes Stowarzyszenia – Jestem przekonana, że nasze projekty realnie wpłyną zarówno na walkę ze stereotypowym myśleniem, przełamywanie wewnętrznych i zewnętrznych barier, a także na wprowadzenie nowych rozwiązań instytucjonalnych w biznesie.

Oprócz cyklicznych projektów, takich jak otwarte spotkania networkingowe i newsletter Success Stories, o których opowiedziała Marta Kołodziejska, Wiceprezes Zarządu, uwagę zaproszonych zwróciły nowe przedsięwzięcia Stowarzyszenia. Wśród nich wyjątkowe miejsce zajęła Baza Ekspertek oraz plan wdrożenia cyklu szkoleń „Women Leadership-Przywództwa kobiet w biznesie”.

Projekt stworzenia Bazy Ekspertek, kobiet specjalizujących się w zarządzaniu w różnych dziedzinach biznesowych powstał z myślą o wzmocnieniu reprezentacji kobiet w wypowiedziach dla mediów branżowych i ogólnopolskich. Do udziału w nim zostały zaproszone kobiety, których szerokie kompetencje, bogate doświadczenie oraz wiedza, pozwalają na profesjonalne prowadzenie, wystąpień publicznych oraz komentowania rynku. Z kolei szkolenia w zakresie przywództwa w biznesie umożliwią przekazanie wiedzy praktycznej i zapewnią wsparcie dla kobiet w kształtowaniu ich kariery zawodowej oraz zdobywanie i doskonalenie kompetencji.

Zarządzając złożonymi i zróżnicowanymi zespołami, mam możliwość oceny kompetencji w zakresie negocjacji zakupowych, szeroko pojętego planowania, operacji logistycznych oraz obsługi klienta i konsumenta. Te, które szczególnie wyróżniają kobiety, to: skuteczna realizacja projektów pod presją czasu, szybkie przyswajanie wiedzy i nauka obsługi narzędzi wspierających pracę, precyzyjne wykonywanie zadań, sprawna organizacja pracy, umiejętność współpracy, skutecznie zarządzanie zespołem, budowanie zaufania i relacji interpersonalnych, dostrzeganie i analiza złożoności procesów – powiedziała Małgorzata Połeć Włoch, Dyrektor Operacyjny Regionu CSE Europe RedBull, ekspertka Stowarzyszenia Ladies First.

Kobiety stanowią połowę światowej populacji, ale ich wkład w zwiększanie PKB nadal pozostaje na zbyt niskim poziomie. Kobiety są tak samo produktywne jak mężczyźni, mają ambicje, ale nadal ciężko im przebić szklany sufit. Od 6 lat wspieram żeńską część polskiego świata logistyki w ramach Forum Kobiet w Logistyce. Badania, które przeprowadziliśmy na temat zatrudnienia kobiet w roku 2015 wskazują wprost – zbyt mało kobiet zajmuje stanowiska menedżerskie w branży logistycznej (poniżej 30 proc.), a charakteryzuje ich dążenie do usprawniania komunikacji, współpraca a nie rywalizacja, jakość a nie cena, otwarcie na informatyzację i usprawnienia. Pomimo, że większość menedżerek uczestniczy w tworzeniu strategii firmy (70 proc.), to swój wpływ na nią oceniają bardzo nisko: od 5 do 20 proc. Wniosek jest jeden: potrzebne jest im wsparcie i promowanie kobiet, w czym doskonale pomóc może taka organizacja jak Ladies First – dodała Beata Trochymiak, autorka
i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, redaktor naczelna Pracujwlogistyce.pl, ekspertka Stowarzyszenia
.

Głos w dyskusji zabrały również Agata Wydmańska (Marketing & Communications Manager Eastern Europe, Fiege), Małgorzata Fibakiewicz (Office Agency Director, BNP Paribas Real Estate), Joanna Ociepka-Wojciechowska (Leasing Manager, 7R Logistic), Monika Starowieyska (Leasing Manager, SEGRO), które również poruszyły temat korzyści wynikających z zatrudnienia kobiet w poszczególnych branżach.

PR

Related Post