Sopocki hotel Bayjonn coraz bliżej końca rozbudowy. Oddanie do użytku jego nowej części ma nastąpić w ciągu kilku tygodni

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od oddania do użytku nowej części rozbudowanego hotelu Bayjonn w Sopocie. Jego gospodarze zapowiadają kolejne udogodnienia, zaś uroczyste otwarcie planowane jest na jesień tego roku. W butikowym hotelu Bayjonn położonym w samym centrum Sopotu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, dobiega powoli końca rozbudowa czwartego piętra. Spółka będąca właścicielem  hotelu zaplanowała dobudowę jednej kondygnacji, tak aby hotel w nowej odsłonie dysponował sześcioma  kondygnacjami, na których do dyspozycji gości będzie dwadzieścia osiem pokoi i jeden  apartament.

Do rozbudowy – zgodnie z filozofią właściciela hotelu – użyto materiałów gwarantujących wytrzymałość i niezawodność przez długi czas. Wymieniono wszystkie tapety i okładziny w pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz w sali konferencyjnej. Odświeżeniu uległ również hol przy recepcji hotelu, zaś część pokoi w części nie podlegającej rozbudowie wzbogacono o tarasy dla gości. Przy okazji rozbudowy poprawiono również użyteczność parkingu dla gości. Iwona Kmiecik, dyrektor zarządzająca hotelu, podkreśla, że prace wykonywane są z możliwie najmniejszą uciążliwością dla gości. Jak twierdzi Kmiecik, nie widać spadku liczby odwiedzin hotelu, zwłaszcza, że wielu gości jest w hotelu już kolejny raz. Z myślą o rekompensacie dla gości przebywających w hotelu obsługa przygotowała specjalne podarunki i niespodzianki. Rozbudowie towarzyszyć będzie również wymiana hotelowej windy na nową, znacznie cichszą i nowocześniejszą. To skomplikowana operacja, ponieważ odbędzie się w trakcie pracy hotelu i pobytu osób, które muszą korzystać z windy, jak starsi, czy niepełnosprawni.

Nowo nadbudowana kondygnacja zostanie utrzymana w tym samym stylu, co pozostałe, ale w nieco innej kolorystyce. Do jej obudowy zostanie użyta, podobnie jak w przypadku pozostałych kondygnacji, żywica prasowana i blacha tytanowo-cynkowa, jednak tym razem w kolorze antracytu podobnie jak dach, co ma dodać elewacji niepowtarzalnego charakteru. Andrzej Grzechnik,  prezes spółki będącej właścicielem hotelu, mówi, że taki wygląd elewacji był zamierzony od samego początku i stanowi element identyfikacji wizualnej całego hotelu oraz ma podkreślać jego butikowy charakter. Goście mieszkający w pokojach i apartamencie na nowej kondygnacji będą mogli cieszyć się niezapomnianym widokiem na sopockie molo i morze. Uroczyste otwarcie nowej kondygnacji i imprezę dla gości zaplanowano na jesień tego roku.

*****
Bayjonn Hotel Sopot to miejsce, w którym historia i tradycja spotykają się z nowoczesnością. W chwili, gdy nasi goście słyszą słowo „Bayjonn” przypominają sobie hotel blisko morza, szum fal, relaks, rozrywkę… To nietuzinkowy hotel przy sopockim molo, którego misją jest aby pobyt w Sopocie był niezapomnianym przeżyciem. Oryginalna kuchnia tajska, nowocześnie urządzone, klimatyzowane pokoje – dostępne w czterech rożnych kategoriach, stanowią doskonałe miejsce pobytu w Sopocie, zarówno podczas urlopu, pobytu biznesowego czy krótkiego przyjazdu na weekend. Butikowy Bayjonn Hotel dzieli niespełna 300 metrów  od piaszczystej plaży oraz sopockiego molo. Centralne położenie hotelu z widokiem na Plac Przyjaciół Sopotu i wyjściem z hotelu bezpośrednio na słynny deptak „Monte Cassino” zapewnia możliwość spędzenia wolnego czasu na wiele sposobów. Dzięki temu, że hotel zlokalizowany jest w centrum Sopotu, przy ul. Bohaterów Monte Cassino w promieniu kilkuset metrów można znaleźć restauracje serwujące różnorodne dania z całego Świata, puby, kina, teatr, kluby nocne i dyskoteki, a także przepiękne ścieżki rowerowe i lecznicze fontanny z solankami inhalacyjnymi.

Kameralna atmosfera oraz nietuzinkowy charakter wnętrza, nowoczesność i przyciągająca wzrok fasada to synonimy stylu butikowego, o który zadbał architekt naszego hotelu. Hotel Bayjonn został otwarty w 2009 r. i w tym samym roku otrzymał nagrodę za najlepszą inwestycję w Sopocie.

Więcej na: www.bayjonnhotel.pl
Opinie gości hotelu w serwisie Trip Advisor: http://bit.ly/2oFO1rJ

Related Post