„Scenariuszowe planowanie strategiczne w czasach niepewności”. Zapraszamy na bezpłatny webinar z ekspertem, Markiem Staniszewskim, Heuristica

„Scenariuszowe planowanie strategiczne w czasach niepewności” bezpłatny webinar z ekspertem Markiem Staniszewskim odbędzie się już w na najbliższy czwartek (19.03) w godz. 9.30-11.30

W trakcie spotkania rozmawiać będziemy na temat tego jak uchronić własny biznes przed skutkami koronawirusa korzystając z metody planowania scenariuszowego (scenario planning). Poza wiedzą na temat samej metody otrzymasz też pakiet konkretnych narzędzi, które możesz od razu wdrożyć w swojej firmie lub zastosować do prowadzonej działalności.

Zamykane instytucje, odwoływane imprezy masowe, obawy i niepewność klientów, gwałtowne reakcje giełdy, wymuszona koniecznością praca zdalna i związany z tym stres wielu pracowników itp. – wszystko to już teraz uderza w wielu przedsiębiorców, a kluczowym pytaniem staje się: „co będzie dalej?”.

Lęk przed przyszłością i ciągła niepewność na pewno nie służą prowadzeniu działalności biznesowej.

Przyszłości rzecz jasna nie da się przewidzieć. Nikt tego nie potrafi. I nie ma się co łudzić, że w tak złożonym układzie, jakim jest obecny kontekst rynkowy cokolwiek możemy prognozować.

Warto jednak dokonywać refleksji na temat odporności naszej firmy / instytucji na to, co niespodziewane.  Przewidywania tego, co nieprzewidywalne brzmi co prawda jak paradoks, ale właśnie tolerancja na wieloznaczność jest jedną z cech pozwalających osiągać podmiotom to, co Nassim Taleb określił jako „antykruchość” (o jego koncepcji także będziemy rozmawiać podczas spotkania).

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chcesz dołączyć do spotkania (Ilość miejsc jest graniczona), prosimy o kontakt bezpośredni z Markiem Staniszewskim:

https://www.facebook.com/marek.staniszewski

https://www.linkedin.com/in/staniszewskimarek/

Bycie przygotowanym na nieoczekiwane można zamienić w nawyk, o czym doskonale wiedzą skauci i harcerze:-) Dlatego pozdrawiam tradycyjnym Czuwaj! Be prepared!:-)

Marek Staniszewski
Heuristica, członek Rady Ekspertów Biznesnafali.pl

http://biznesnafali.pl/rada-ekspertow/marek-staniszewski/

Founder HEURISTICA. Twórca i Trener metody rozwojowej: „Improwizacja – Znaczenie – Prowokacja”. Pasjonat strategii komunikacji. 20 letnie doświadczenie w budowaniu marek i badaniach ich kondycji, zdobywał w międzynarodowych agencjach komunikacji marketingowej, gdzie pełnił m. in. funkcję wiceprezesa i szefa oddziału badań i doradztwa strategicznego. Wykładowca i trener; prowadził zajęcia m. in. w: ICAN Institute – HBP, WSKiM im. J. Giedroycia, SMR przy Akademii L. Koźmińskiego czy Akademii Questus. Współtworzył formułę i program oraz jest wieloletnim wykładowcą branżowej Szkoły Strategii Marki przy SKM/SAR. Jako juror oceniał prace w takich konkursach jak Effie, Superbrands, IAB Creative Showcase, Innovation Award, Ad Venture. Członek Rady Ekspertów THINKTANK. Autor kilkudziesięciu publikacji na temat komunikacji i strategii. Jest również autorem książek: „Atlas strategiczny” i „Strategiczny podstęp„, „Tak na marginesie strategii” oraz współautorem książki „Portret klienta„.

Należy do grona założycieli Stowarzyszenia „Marketing 4 Business”. Pomysłodawca i współorganizator projektu Farma Inwencji. Założyciel i Prezes Fundacji Homo Inquietus.

www.linkedin.com/in/staniszewskimarek

Related Post