Rusza cykl zawodów o Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu! Pierwsze zawody sezonu ION Kite Challenge już 31.05. – 2.06.2018

Tegoroczne ogólnopolskie zawody w kitesurfingu obejmować będą trzy edycje zawodów, w tym wielki finał w Pucku podczas Ford Fiesta Active Cup. Będzie to największa impreza kitesurfingowa, w trakcie której rozegrany zostanie finał Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski w konkurencjach Freestyle, Foilboarding oraz Twin Tip Racing.

Sponsorami zawodów są marki: ION oraz North Kiteboarding, Aztorin, Ford oraz GoPro. Energii zawodnikom doda jak co roku Red Bull. Patronat obejmie PZKite, który ustalił regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Rywalizacja rozpocznie się od zawodów ION Kite Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca na kempingu Chałupy III. Organizatorzy liczą na dobrą frekwencję i zaangażowanie zawodników, którzy będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności i nowe triki, które ćwiczyli zimą.

Rejestracja zawodników odbędzie się w bazie Bo Sport na kampingu Chałupy III w dniu rozpoczęcia zawodów tj. 31 maja w godz. 8:00 – 9:30. Pierwszy możliwy start zaplanowano na godz. 10:30. Zawody zakończą się w dniu 2 czerwca ostatnim startem o godz. 17:00. Harmonogram zawodów może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe.

Głównymi konkurencjami będą Freestyle, TT Racing oraz Foilboarding oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association).

Drugim przystankiem pucharu będzie Aztorin Kite Challenge, który rozegrany zostanie w Krynicy Morskiej w dniach 23 – 25 czerwca.

Zakończenie zmagań pucharowych oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie zaplanowanego w Pucku w dniach 11 – 15 sierpnia Ford Fiesta Active Cup, najbardziej oczekiwanej imprezy sezonu.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIPowska Szkółka Kitesurfingowa, która, co roku gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Kalendarz zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2018:
31 maj – 2 czerwiec Chałupy ION Kite Challenge
23 – 25 czerwiec Krynica Morska Aztorin Kite Challenge
11 – 15 sierpnia Puck Ford Fiesta Active Cup

PR

Related Post