Rozmowy z CEO – Krzysztof Polasik Lipiński, Prezes Zarządu Ekonstal

Mężczyźni na fali – to osoby przedsiębiorcze, CEO, odpowiedzialni liderzy, twórcy możliwości i szans, których jako redakcja dostrzegamy, doceniamy i zapraszamy do naszych „rozmów na fali” wokół sfery zawodowej i osobistej, wielkości codziennej, odpowiedzialnego przywództwa. Niekiedy lekko i z przymrużeniem oka, w innych zaś pytaniach zaglądamy do wnętrza siebie, aby poznać to, co nas inspiruje, napędza, kształtuje.

Aby docenić Państwa postawę, profesjonalizm, konsekwentność w działaniu. Odwagę, otwarty umysł  i co głęboko w nas, jeśli chodzi o wartości i to co ważne w życiu – ponad wszystko i pomimo wszystko.

Oni – zwykli niezwykli, są wśród nas. Redakcja Biznesu na fali dostrzega takie właśnie osoby i zaprasza do rozmów – spojrzeń w siebie, spojrzeń w przyszłość, poszerzania horyzontów myśli i perspektywy.

Naszym gościem jest Krzysztof Polasik Lipiński, Prezes Zarządu Ekonstal


Krzysztof Polasik Lipiński
Prezes Zarządu Ekonstal

Dzień zaczynam od… śniadania.

W drodzę do pracy słucham… wiadomości.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… to plan na dany dzień i przegląd korespondencji. 

Najważniejsz rzecz na moim biurku to… komputer.

Najbardziej w mojej pracy lubię… kreatywność i wymianę pomysłów.

A do moich obowiązków należy… zarządzanie własną firmą produkcyjną, budowanie strategii długo i krótkoterminowej. Ogólne nakreślenie kierunków biznesu.  

Słowa, które najczęściej (nad)używam… nie istnieją.

A śmieję się… kiedy jestem z rodziną i przyjaciółmi.

Jeśli miałbym jedną SUPERMOC… nadludzka pamięć i umysł dzięki którym mógłbym tworzyć wynalazki ułatwiające ludziom życie. 

Stawiam innym plusy za… pracowitość.

Inni o mnie… to już inni muszą się wypowiedzieć.

Robi się gorąco, gdy…  nie mam zleceń w firmie.

A podpaść mi można… jak się jest niesłownym.

Ostatnie minuty w pracy… praca w moim życiu się nie kończy. Będąc właścicielem wracam do domu i myślę daje o pracy.

Moje ulubione smaki… to ostrygi.

Moje podróże… są zazwyczaj zaplanowane. Komfort plus możliwość zwiedzania to mój styl.

Mam słabość do…  dobrych książek.

Kto/ co sprawia że się uśmiecham… moja żona i córka jak się uśmiechają do mnie.

Aktywnie spędzam czas… pływając w basenie.

Ostatnio zaciekawiło mnie… książka Harariego “Sapiens. Od zwierząt do bogów”

SPOJRZENIA, LEKCJE, PRZESŁANIE LIDERA:

Przywództwo przez wartości, jak to rozumiem? Budowanie stabilnego zespołu poprzez budowanie właściwych relacji, gdzie obie strony czują wzajemne poczucie szacunku.

Moje wartości na co dzień i w biznesie…  uczciwość i rzetelność.

Co stanowi dziś o wielkości/ wartości człowieka, a co powinno być? Myślę że o wielkości człowieka stanowi dziś stopień zamożności.

Odwaga w biznesie rozumiem ją tak że… od odwagi wszystko się zaczyna. Odwagi aby zmieniać, odwagi aby sięgać wysoko i aby brnąć dalej do celu mimo przeciwnościom. Bez odwagi nie byłbym dziś przedsiębiorcą.

Partnerstwo w biznesie. Rozumiem to tak, że… mamy wspólny cel, do którego dążymy razem, będąc wobec siebie szczerymi i uzupełniając się.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo “spełnienie” w życiu osobistym / zawodowym? Spełnienie to tworzenie, rozwój ale też dbanie i cieszenie się tym co już mamy.

W biznesie jak i w życiu powinniśmy pamiętać, że… ludzie są najważniejsi, dlatego należy się otaczać pozytywnym, zdolnymi ludźmi, którzy wkładają serce w to co robią. Tak abyśmy mogli nawzajem się uskrzydlać.

Pojawiające szanse/ sytuacje biznesowe traktuje w życiu… z dużą radością. Szansa biznesowa jest zawsze możliwością rozwoju.

Najważniejszym wydarzeniem w tym roku były dla mnie… moje 60te urodziny, w takim momencie człowiek sobie uświadamia, że nie tylko my idziemy do przodu, ale wraz z nami nieubłaganie biegnie czas. To dobre przypomnienie na to jak ważny jest czas.  

To z czego jestem dziś dumny… to komora Normobaric, nowy produkt mojej firmy, który pomaga ludziom poprawiać ich kondycję zdrowotną i poprawia samopoczucie. Nigdy wcześniej nie pracowałem przy produkcie, z racji którego istnienia słyszałbym: “dziękuję, jest mi to naprawdę potrzebne”. Normobaric to przełom w mojej karierze. 

A gdybym dziś nie robił tego co robię to… wykładałbym historię, do której zamiłowanie mam od dziecka.

Gdybym mógł przenieść się w czasie… to powiedziałbym sobie “ciesz się każdą chwilą”, życie jest za krótkie na skupianie się na negatywnych emocjach.

Plan / cel / marzenia – te duże i małe, prywatne/ zawodowe na ten rok… odwiedzenie w końcu mojej córki w Brazylii. Muszę się mentalnie nastawić na ten kilkunastogodzinny lot.

Ponadczasowe myśli które za mną chodzą… źycia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić.

Najważniejsze Post Scriptum, przesłanie, sekret… nikomu nie udało się za pierwszym razem. Sukcesy są najgłośniejsze, ale przeważnie za tymi sukcesami stoi wiele porażek. Traktujmy je jako dobrą lekcję na przyszłość.

Krzysztof Polasik Lipiński, Prezes Zarządu Ekonstal

Biznesnafali.pl – portal informacyjny, społeczność i think tank przedsiębiorczych ludzi biznesu, właścicieli firm, przedstawicieli środowisk nauki i kultury – zaprasza do osobistej rozmowy, wywiadu, spotkania. Od ponad 15 lat tworzymy przestrzeń do wymiany myśli i dialogu, informujemy, patronujemy, inspirujemy, uwrażliwiamy na twarz drugiego i poszerzamy horyzonty myśli w rozwoju osobistym i zawodowym,  w budowaniu „lepszego jutra”, na rzecz partnerstwa, współpracy, porozumienia – nie tylko w biznesie.

Mężczyźni na fali – to osoby przedsiębiorcze, CEO, odpowiedzialni liderzy, twórcy możliwości i szans, których jako redakcja dostrzegamy, doceniamy i zapraszamy do naszych „rozmów na fali” wokół sfery zawodowej i osobistej, wielkości codziennej, odpowiedzialnego przywództwa. Niekiedy lekko i z przymrużeniem oka,  w innych zaś pytaniach zaglądamy do wnętrza siebie, aby poznać to, co nas inspiruje, napędza, kształtuje. Aby docenić Państwa postawę, profesjonalizm, konsekwentność w działaniu. Odwagę, otwarty umysł i co głęboko w nas, jeśli chodzi o wartości i to co ważne w życiu – ponad wszystko i pomimo wszystko.

Oni – zwykli niezwykli, są wśród nas. Redakcja Biznesu na fali dostrzega takie właśnie osoby i zaprasza do rozmów – spojrzeń w siebie, spojrzeń w przyszłość, poszerzania horyzontów myśli i perspektywy.

Dlatego jeśli należysz do takich osób, serdecznie zapraszam do autorskiej, osobistej rozmowy o wielkości codziennej, odpowiedzialnym przywództwie i tym co ważne w życiu. Napisz do nas, przedstaw się: redakcja@biznesnafali.pl

Głęboko wierzę, że jeśli poznamy bliżej wartości, którymi kierujemy się w życiu codziennym, jutro będziemy chcieli razem ze sobą kroczyć, a w kolejnym kroku współpracować. Tego sobie i nam wszystkim – zorientowanym na przyszłość, odpowiedzialnym liderom życzę.  

Z wyrazami szacunku, serdecznie zapraszam do rozmowy.
Jarosław Waśkiewicz
prezes Management Forum
redaktor naczelny Biznesu na fali

Related Post

There are 2 comments

  1. Pingback: Cornhole boards for sale

  2. Pingback: cheap cornhole bags

Comments are closed.