Rozmowa z Joanną Rupp, prezes Germanicus LanguageBox

O Kuźni Maturalnej, lekcjach pokazowych i nowych projektach w roku 2017/2018 rozmawiamy z Joanną Rupp, prezes Germanicus LanguageBox

Co nowego w Germanicus LanguageBox w roku szkolnym 2017/2018?

U nas jak zwykle dzieje się dużo. Powiększamy nasz zespół – szkolimy nowych dołączających w tym sezonie do zespołu lektorów, a także nowe koleżanki do biura obsługi klienta. Przygotowujemy nowe materiały, przeprowadzamy lekcje pokazowe dla naszych najmłodszych klientów.

Najmłodszych, to znaczy?

Od ubiegłego roku jesteśmy akredytowanym centrum metody Teddy Eddie, wspaniałego programu nauczania języka angielskiego dla dzieci od lat 2 do 7. Metoda jest bardzo przyjazna dzieciom i rodzicom. Przewodnikiem po lekcjach i maskotką jest miś Teddy Eddie, którego dzieci kochają i nie mogą się doczekać, kiedy miś wpadnie do nich na lekcje.

A starsze dzieci?

Mamy znakomite wyniki w pracy także ze starszymi dziećmi. Od 7-latków do matury – zarówno język angielski, jak i niemiecki. Dzieci i młodzież osiągają sukcesy, bo uczmy je mówić. A dziecko i nastolatek widzi wtedy sens uczenia się języka, jeżeli do czegoś mu się ten język przydaje. A więc na przykład do kontaktu z przyjaciółmi na Fb, na zagranicznych wakacjach, w grach komputerowych i tak dalej.

Maturzyści – dla nich Germanicus LanguageBox ma podobno coś specjalnego?

Tak. Mamy nowy projekt dedykowany wyłącznie maturzystom. Nazywa się KUŹNIA MATURALNA.

W naszej szkole w Rumi stworzyliśmy dla maturzystów miejsce, gdzie mogą pod okiem znakomitych nauczycieli przygotować się do matury ze wszystkich przedmiotów. A więc nie tylko do egzaminu maturalnego z języka obcego, ale także z matematyki, historii, biologii, chemii.

A co było motywacją do stworzenia takiego centrum?

To bardzo proste – większość młodzieży przygotowującej się do matury musiała do tej pory jeździć do Gdyni na takie kursy. W roku maturalnym, gdzie uczniowie obciążeni są ogromną ilością nauki, cenna jest każda godzina, której nie trzeba spędzać w autobusie czy SKMce. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać nasze kontakty ze świetnymi nauczycielami licealnymi, mającymi doświadczenie, pozytywną energię i zapał do pracy z młodzieżą. Uruchamiamy razem z nimi miejsce, gdzie maturzyści będą mogli w weekendy i piątkowe popołudnia w dobrych warunkach przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Co oferujecie? Jakie przedmioty?

Oczywiście wszystkie maturalne. Zależy nam na tym, aby uczniowie nie musieli nigdzie jeździć, czy szukać dodatkowych lekcji.  Chcemy dać rumskim maturzystom możliwość nauki „koło domu”, w najbliższej okolicy. A więc przedmioty podstawowe, oraz zestawy przedmiotów rozszerzonych mat-fiz, bio-chem i human.

Ile godzin trwa taki kurs?

Godzin jest sporo, ale i materiału do szlifowania bardzo dużo. Dla każdego przedmiotu przewidzieliśmy 23 spotkania po 4 godziny lekcyjne, a więc razem 92 godziny.

Zależy nam, aby młodzież osiągała bardzo dobre wyniki. Od nich zależą przecież szanse na miejsce na wybranym, często wymarzonym kierunku studiów.

Jestem pewna, że nasze 17-letnie doświadczenie w organizowaniu kursów i szkoleń oraz nasze dążenie do oferowania kursów wysokiej jakości są najlepszą rekomendacją dla Kuźni Maturalnej.

Czyli wasza oferta na rok szkolny 2017/2018 jest gotowa?

Tak, zapisy trwają. W szkole w Orłowie i w szkole w Rumi już jest duży ruch. Nasi mali i nieco starsi klienci, bo jak wiadomo uczymy także bardzo wielu dorosłych, już teraz rezerwują miejsca w grupach albo umawiają się na lekcje indywidualne.  Bo i po co zwlekać?

Tel. 58 669 22 99

https://www.facebook.com/kuzniamaturalnarumia/

https://www.facebook.com/GermanicusLanguageBox/

https://www.facebook.com/TeddyEddieRumia/

 

 

 

Related Post