„Rozewska”. Nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdyni

Wielorodzinny budynek z 74 mieszkaniami, w tym ogródki na parterze o powierzchni do 200 mkw. i apartamenty z tarasami widokowymi. Ponadto strefa fitness oraz odpoczynku, a także plac zabaw dla dzieci – wszystko w bliskim sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To główne cechy inwestycji Rozewska powstającej w Gdyni Chyloni, której deweloperem jest mLocum. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Mieszkaj i odpoczywaj

Działka, na której realizowana jest inwestycja położona jest bezpośrednio przy ul. Rozewskiej 9-11 w gdyńskiej dzielnicy Chylonia. Budynek posiadać będzie 10 kondygnacji naziemnych, na których rozlokowane będą 74 mieszkania, w większości 2- i 3-pokojowe, ale także 4-pokojowe oraz apartamenty o większym metrażu.

– Zależało nam na dostarczeniu w ramach inwestycji Rozewska ciekawej oferty, zarówno pod kątem różnorodności mieszkań, jak również dodatkowych funkcji dedykowanych mieszkańcom. W przestrzeni ogólnodostępnej zaplanowaliśmy strefy umożliwiające dzieciom zabawę, a dorosłym odpoczynek lub aktywność fizyczną. Niewątpliwym atutem jest także sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co wpływa nie tylko na okoliczny krajobraz, ale też stwarza dodatkowe możliwości atrakcyjnego spędzania czasu – mówi Krzysztof Daroszewski, Dyrektor Oddziału mLocum w Gdyni, będącej deweloperem inwestycji.

Mieszkania na dwóch najwyższych kondygnacjach posiadać będą tarasy, z których rozciągać się będzie doskonały widok na dzielnicę, a także krajobraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z kolei już od 6 kondygnacji widoczne też będą baseny portowe. Do mieszkań położonych na parterze od strony południowej przylegać będą ogródki przydomowe o powierzchni od 12 do nawet 200 mkw. z prawem do wyłącznego korzystania przez ich właścicieli. Od strony południowej w ramach inwestycji powstaną strefy zabaw i odpoczynku.

Z dala od centrum, a wszystko w zasięgu

Działka, na której powstaje inwestycja położona jest 4,7 km od centrum Gdyni (dworzec PKP Gdynia Główna), z łatwym dojazdem do ul. Morskiej będącej częścią głównej arterii Trójmiasta. Inwestycja jest dobrze skomunikowana – w promieniu 250 m, przy ul. Morskiej znajdują się przystanki trolejbusowe (3 linie) i autobusowe (kilka linii zwykłych i pospiesznych, w tym połączenie z Sopotem), a w odległości 750 m. przystanek SKM Gdynia Leszczynki. Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie obszarów leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (jego części – Las

ów Chylońskich), które znajdują się w odległości zaledwie 150 m., z kolei 500 m jest do Parku Kilońskiego. Najbliższe centrum handlowe („Chylonia”) znajduje się w odległości 750 m.

Sprzedażowe rekordy

Ubiegły rok zakończył się rekordową sprzedażą mieszkań w Gdyni (także w całym Trójmieście). Według analizy Emmerson Evaluation, w Gdyni sprzedaż mieszkań małych (35-50 mkw.) i średnich (50-70 mkw.) na rynku pierwotnym była dość zbliżona i wynosiła odpowiednio 33% oraz 35% ogółu transakcji. Z kolei duże mieszkania (70-100 mkw.) stanowiły 25%, a apartamenty (powyżej 100 mkw.) ok. 6 procent rynku sprzedaży. Rosnąca liczba inwestycji, jak również ogromny popyt wskazują, że w najbliższej przyszłości padać mogą kolejne rekordy. Jednocześnie eksperci wskazują, że ceny mieszkań w Gdyni powinny utrzymywać się na względnie stabilnym poziomie.

– Sprzedaż mieszkań w inwestycji Rozewska rozpoczęliśmy kilka tygodni temu i mimo wakacyjnego okresu cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele wskazuje na to, że do końca roku spora część z nich może być już sprzedana, ale też ofert z rynku pierwotnego nie ma obecnie w tej dzielnicy zbyt wiele – dodaje Krzysztof Daroszewski z mLocum.

INWESTYCJA ROZEWSKA W LICZBACH:

  • Liczba mieszkań: 74
  • Struktura mieszkań: 32 mieszkania 2-pokojowe (od 49 mkw. do 51 mkw.), 34 mieszkania 3-pokojowe (od 62 mkw. do 70 mkw.), 6 mieszkań 4-pokojowych (od 75 mkw. do 82 mkw.) oraz 2 apartamenty o większej powierzchni (107 mkw.) z możliwością zaaranżowania nawet 5-pokojowego lokum.
  • Liczba miejsc parkingowych: 89
  • Liczba komórek lokatorskich: 68
  • Odległość do lasu (Trójmiejski Park Krajobrazowy): 150 m
  • Odległość do parku (Park Kiloński): 500 m
  • Odległość do przystanków autobusowych/trolejbusowych: 250 m
  • Odległość do przystanku SKM (Gdynia Leszczynki): 750 m
  • Odległość do centrum handlowego (CH Chylonia): 750 m
  • Odległość do centrum (Dworzec PKP Gdynia Główna): 4,7 km

Around Brand Consulting

Related Post