Robert Biedroń włącza DEMOkrację!

Robert Biedroń napisał książkę dla dzieci. Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Włącz DEMOkrację zagwarantuje godziny świetnej zabawy oraz przybliży podstawowe pojęcia związane z państwem i demokracją obywatelską. W polityce nie ma czasu na nudę! Napisał ją, bo każdy z nas chce żyć w nowoczesnym i pełnym różnorodności państwie. Ale nie każdy wie, skąd takie państwa się biorą i jak je tworzyć. A tworzą je ludzie – ci najbliżsi, koledzy, koleżanki, sąsiedzi. Każdy z nas. Premiera książki – 18 kwietnia. Niech moc demokracji będzie z Wami!

Biedron_Wlacz_Demokracje – kliknij aby pobrać fragment książki

Robert Biedroń napisał książkę dla dzieci. Napisał ją, bo wiedza każdego obywatela na temat demokracji – szczególnie obywatela młodszego i najmłodszego – jest dla niego bardzo ważna. Sprawnie funkcjonujące państwa demokratyczne biorą się ze świadomości obywatelskiej budowanej od pierwszych szkolnych lat. Napisał ją w głównej mierze dla dzieci i młodzieży, aby przekazać im najważniejsze pojęcia z dziedziny polityki i przekonać, że los państwa spoczywa w ich rękach, tylko nie zawsze zdają sobie z tego sprawę.

W końcu nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o demokracji ­­– jak stwierdza sam Robert Biedroń. I zrobił to w sposób niezwykły, bo „Włącz DEMOkrację” to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. W polityce nie ma czasu na nudę! „Włącz DEMOkrację” zagwarantuje godziny świetnej zabawy. Czytelnik samodzielnie lub z całą rodziną zbiera elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaje ustroje polityczne, podstawowe pojęcia związane z państwem (dowie się, że to nie są wcale nudne terminy!), zdobywa punkty postawy obywatelskiej i przekonuje się, że na pewno warto chodzić na wybory. Stawia czoła przeciwnościom, broni się, by nie dopuścić do anarchii. Odblokowuje postać świadomego obywatela i ostatecznie buduje społeczeństwo obywatelskie.

Premiera książki – 18 kwietnia.

Demokracja to wspólne dobro, które powinno zjednoczyć nas ponad wszelkimi podziałami, bo wpływa na codzienne życie. Bez względu na wiek włączmy się więc do tej najważniejszej gry. Żebyśmy żyli w jeszcze bardziej obywatelskim kraju. Żebyśmy jako społeczeństwo byli jeszcze bardziej dojrzali. Żebyśmy żyli w szczęśliwych miastach i miasteczkach.

W linku znajdziecie krótkie filmy, w których Robert Biedroń opowiada o książce i czyta jej wybrane fragmenty:
http://bit.ly/zapowiedź-książki-r-biedroń
http://bit.ly/robert-biedron-czyta-fragment

Więcej fragmentów ukaże się wkrótce na oficjalnym profilu:
https://www.facebook.com/RobertBiedron/
#włączDEMO

Robert Biedroń – ukończył nauki polityczne i społeczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konsultant organizacji praw człowieka. Poseł na Sejm w latach 2011– 2014. Obecnie, jako prezydent miasta, buduje demokrację w Słupsku, a kto wie, co będzie potem… Kocha ludzi, zwierzęta i Polskę.

Wydawnictwo Znak Emotikon

 

Related Post