Radisson Blu Resort ***** został otwarty w Świnoujściu

Radisson Blu, uznana na świecie marka z branży hotelarskiej, ma przyjemność ogłosić otwarcie nowego hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Wyjątkowy obiekt, położony zaledwie kilkadziesiąt metrów od jednej z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, będzie pierwszym i jedynym tak ekskluzywnym hotelem w Świnoujściu. Koszt inwestycji to 250 mln PLN.

Zbudowany zgodnie z certyfikacją ekologiczną LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), Radisson Blu Resort w Świnoujściu będzie pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Polsce zaprojektowanym spełnić oczekiwania wymagających gości przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

“Obiekt w Świnoujściu będzie świetnym dodatkiem do naszego istniejącego już portfolio. Pokazuje ono jak duże ambicje ma Carlson Rezidor co do ekspansji w Polsce. Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy sprowadzić naszą kluczową markę do Świnoujścia i otworzyć nowe możliwości wypoczynku przed turystami z całego świata” – powiedział Yimal Yidirmlac, Dyrektor Zagospodarowania Przestrzennego The Rezidor Hotel Group C&CE.

Radisson Blu Resort Świnoujście ma 317 stylowych pokoi, inspirowanych morskim ekosystemem, 22 eleganckie apartamenty oraz apartament prezydencki o powierzchni 100 m2, znajdujący się na 12. piętrze. Goście z okien swoich pokoi mogą oglądać przepiękny widok na Morze Bałtyckie. W obiekcie można także skorzystać z SPA&Wellness, aquaparku, klubu fitness, ścianki wspinaczkowej, klubu muzycznego z torami do gry w kręgle i stołami do bilarda. Będzie można również delektować się wyśmienitą kawą w kawiarni na 13. piętrze z widokiem całe wybrzeże. Budynek będzie najwyższym w Świnoujściu, a na jego dachu znajdzie się basen z widokiem na bezkresny horyzont. Jest to największy hotel nad polskim morzem, a zarządza nim niezależny operator Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

Strefa konferencyjna o powierzchni 1000 m2 została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt konferencyjny. Przylegające foyer – dodatkowe 500 m2 – jest idealnym miejscem do aranżacji przerw kawowych oraz może służyć jako przestrzeń wystawiennicza.

– Globalna marka legendarnego hotelu Radisson Blu, znana jest ze swojego dużego doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości przestrzeni SPA&Wellness. Jesteśmy przekonani, że Radisson Blu Resort, świetnie pasuje do Świnoujścia. Nasi goście z pewnością będą zachwyceni i zapragną wracać do tego wyjątkowego miejsca nad polskim morzem – powiedział Jan Wróblewski, właściciel hotelu. Mamy wspaniałą pogodę na soft opening i teraz będziemy pracowali nad jakością. Pomimo trudnego rynku pracy na granicy zbudowaliśmy bardzo dobry zespół, a chętni mogą się jeszcze zgłaszać – dodaje.

Świnoujście powszechnie znane jest z przepięknego środowiska naturalnego oraz z organizowanych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Koncerty, wystawy, festiwale odbywają się tu przez cały rok. Do miasta można dotrzeć pociągiem, promem lub samolotem (lądują na lotnisku Heringsdorf Regional Airport). W trakcie budowy jest również tunel łączący wyspę z lądem, którego ukończenie planowane jest na 2020 rok.

PR

Related Post