Przyjdźcie powitać Kate i Williama – prezydent Gdańska zaprasza mieszkańców

We wtorek, 18 lipca, brytyjska para książęca odwiedzi Gdańsk. To jedyna i niepowtarzalna szansa, by zobaczyć na żywo członków rodziny królewskiej. Od godz. 9.00 będziemy śledzić na żywo podróż Kate i Williama, godz. 14.00 transmisja wideo z Długiego Targu.

Kate i William wizytę w Polsce rozpoczęli w poniedziałek, 17 lipca, o godz. 13.30, lądując w Warszawie. Z lotniska od razu pojechali do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu. W Gdańsku para książęca pojawi się we wtorek, 18 lipca, około godz. 11.00. Pierwszym etapem wizyty tego dnia będzie Muzeum Stutthof w Sztutowie. W naszym mieście Kate i William spodziewani są ponownie około godz. 14.00.

Pierwsze kroki skierują do Dworu Artusa, gdzie w kameralnej atmosferze przywitają ich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Waldemar Ossowski. Około godz. 15.00 Kate i William staną u progu Dworu Artusa, by oficjalnie przywitać się z gdańszczanami.

Dla mieszkańców miasta i turystów przygotowano 6 tys. powitalnych chorągiewek: 3 tys. brytyjskich i 3 tys. gdańskich. Będę rozdawane przez wolontariuszy.

Warto zająć sobie miejsce koło fontanny Neptuna, ponieważ po powitaniu para książęca przespaceruje się właśnie koło Króla Mórz.

Gdansk.pl

 

Related Post