Przekrocz granice – biznes międzykulturowy, vol.2

Skąd wziął się pomysł na program mentorski Przekrocz Granice – Biznes Międzykulturowy? Ile osób dzieli każdego z nas od Kevina Bacon’a? Dlaczego słońce czasem nie świeci? – tego dowiedzieli sie goście wieczoru zorganizowanego przez Deal With Culture. Wieczór prowadziła Katarzyna Richter, pomysłodawczyni i organizator programu mentorskiego Przekrocz Granice – Biznes Międzykulturowy.

Wieczór uświetniła obecność wie lu gości, którzy przyjechali m.in z Londynu, Cambridge, Leeds, Berlina, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Bob Spence – międzynarodowy ekspert od negocjacji i rozwoju biznesu pokazał w swoim interaktywnym wykładzie w czym tkwi siła budowania kontaktów biznesowych i jak dotrzeć do wybranej osoby na całym świecie, wiedząc, że dzieli ją od nas zaledwie 5 osób.

Jake Smolarek podzielił się swoim sposobem na zdobywanie medali i osiąganie sukcesów prowadząc firmy poza granicami kraju.

Gala zakończenia 2 edycji programu mentorskiego odbyła się 26.06 w Hotelu Sadova**** w Gdańsku – partnera programu Przekrocz Granice- Biznes Międzykulturowy. Hotel Sadova**** jest unikalnym miejscem,sprzyjającym rozwojowi biznesu i kontaktów międzynarodowych. Wydarzenie zgromadziło osoby zainteresowane rozwojem osobistym i zawodowym na skalę międzynarodową. Uczestnicy programu: Weronika Tabor, Urszula Kamińska i Jarosław Waśkiewicz podzielili się korzyściami jakie wynieśli z udziału w programie Przekrocz Granice.

„ Program dał mi masę praktycznej wiedzy, nauczyłam się jak działać na rynkach międzynarodowych, gdzie szukać partnerów biznesowych i jak rozwijać swoja markę za granicą by osiągnąć sukces.“- powiedziała Weronika Tabor, najmłodsza uczestniczka programu , która na co dzień współpracuje z obcokrajowcami w ramach programu europejskiego Erasmus plus.

Katarzyna Richter powiedziała dlaczego mentoring jest tak ważnym elementem rozwoju, uchyliła kulisy pracy w ramach autorskiego programu i zapowiedziała wydanie e-booka, który będzie zawierał esencję wiedzy, wynikającej z konsultacji z mentorami. W ramach 2 edycji zrealizowaliśmy mentoring rówieśniczy, pokazując jak może służyć nam do wypracowywania pożądanych nawyków, a cross mentoring umożliwił wymianę doświadczeń, wiedzy i zacieśnił relacje.

Katarzyna Richter podziękowała wszystkim partnerom, którzy byli częścią  projektu. W gronie partnerów znalazła się firma Aexea wspierająca polskich przedsiębiorców poprzez rejestrację spółek w Wielkiej Brytanii i pełną obsługę księgową oraz Akademia Nauk Społecznych , największa niepubliczna uczelnia w Polsce, posiadająca swój oddział również w Londynie. Goście wieczoru mieli okazję zdobyć przydatną wiedzę dotyczącą etykiety picia wina. Przemysław Gwardzik założyciel Akademii Red Wine & Whisky uświetnił wieczór zdradzając sekrety szlachetnych trunków.

Networking i rozmowy o przekraczaniu granic, rozwoju biznesu i o życiu poprzedziło losowanie nagród, które zapewnili partnerzy programu: Firma Clochee, Wydawnictwo Cztery Głowy – Fiszki.pl, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz restauracja Papieroovka.

Related Post