”Przekrocz granice 2017” – inauguracja II międzynarodowego programu mentorskiego

9 maja w hotelu Sadova odbyło się oficjalne otwarcie 2 edycji międzynarodowego programu mentorskiego „Przekrocz Granice“. Gości powitał i wieczór poprowadził Jarosław Waśkiewicz, prezes Prezes Klubu Marka Jest Kobietą, Redaktor naczelny Biznesnafali.pl. Niesamowity człowiek z pasją i charyzmą.

Efekty pierwszej edycji Przekrocz Granice zaprezentowała zeszłoroczna finalistka, Aleksandra Dejewska, która rozwija swoją działalność dietetyka i trenera zaburzeń odżywiania w odważny i unikalny sposób, promując zdrowy wizerunek ciała poprzez serię wydarzeń pod nazwą “ Aż sobie zazdroszczę”.

Partner projektu, Hotel Sadova powitał gości w swoich nowoczesnych i przytulnych wnętrzach a dyrektor hotelu Małgorzata Kołnierzak opowiedziała o tym jak wybudowała ten obiekt, udowadniając, że piękna kobieta może więcej, gdy jest kompetetna i otacza się właściwym zespołem. Stylistyka hotelu nawiązuje do sadów owocowych, które niegdyś mieściły się w tym miejscu. Restauracja Papieroovka reprezentowana przez Panią Aleksandrę Basendowską zaprezentowała się oferując przybyłym gościom szeroki wybór wybornych przekąsek, takich jak polędwica z dzika z konfiturą z czerwonej cebuli, gruszki i miodu, kaczka pieczona z puree z batatów ze szczawikiem zajęczym czy krewetka marynowana z szyjkami rakowymi, ryżem i kompresowanym ogórkiem.

Wieczór uświetnił występ gościa specjalnego, Anisha Sarafa, młodego i ambitnego przedsiębiorcy, właściciela jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się startupów w Trójmieście- Let’s Deliver, który przewozi wszystko, oprócz ludzi. Anish opowiedział o przeszkodach jakie pokonał, o szoku kulturowym, o zderzeniu z polską mentalnością, biurokracją i kulturą picia wódki nie tylko po pracy.

Zostali przedstawieni wszyscy mentorzy projektu. Spośród 8 mentorów osobiście zaprezentowali się  Agnieszka Klimczak (www.iddeni.com ), Wojciech Widzicki (www.widzicki.com), Rob Dombrowski (Smart Quality Solutions ), Kuba Kadłubowski (www.zuchwali.com) oraz Katarzyna Richter. Pozostali mentorzy przesłali video pozdrowienia z różnych stron świata: Mirella Brzoza z Włoch  (www.Letstalk.pro), Jake Smolarek z Londynu
(www.jakesmolarek.com) oraz Piotr Motyl (www.biznesponadgranicami.pl)  z Bangkoku

Katarzyna Richter – pomysłodawczyni projektu opowiedziała czym jest kompetencja międzykulturowa, jak budować relacje z przedstawicielami innych kultur i dlaczego tak ważna jest umiejętność picia herbaty w relacjach biznesowych na Bliskim Wschodzie. Podziękowaliśmy wszystkim obecnym partnerom projektu, w tym firmie  „aeXea” – twórcy innowacyjnego pakietu podatkowego dla polskich firm BezpiecznaFirma.Tax

Idealne połączenie edukacji i czerpania przyjemności ze wspólnie spędzanego czasu zaprezentował Przemysław Gwardzik założyciel marki Red Wine & Whisky. Jego szalenie interaktywny wykład przybliżył szlachetne trunki i wprowadził wytrawną atmosferę sprzyjającą rozmowom, które wypełniły resztę wieczoru.


Wkrótce ruszają zapisy do programu mentorskiego Przekrocz Granice, zapraszamy  do śledzenia projektu na  www.facebook.com/przekrocz/

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedsiębiorcy z różnych branż, osoby zainteresowane tematyką komunikacji międzykulturowej w biznesie. Oto niektóre z licznych podziękowań , które otrzymali organizatorzy:

“Jeszcze raz serdecznie dziękuje za zaproszenie i wspaniały wieczór , bogaty w wyjątkowo merytoryczne i profesjonalne przemówienia, jak również w otoczenie niebiznesowe czyli spotkanie z sommelierem i wyjątkowo dobry catering. „Przekrocz Granice ” to wspaniała inicjatywa, ważne aby o niej głośno mówić i promować .

dr Żaneta Geryk przewodnicząca Komisji Edukacji Rada Miasta Gdańska

„Cześć Kasiu, dziękuje serdecznie za możliwość uczestnictwa.Twoje spotkanie było dla mnie dużą inspiracją, w jaki sposób można realizować swoje pasje i cele biznesowe, jednocześnie wspierając rozwój polskiego międzynarodowego biznesu. Pozdrawiam Cię serdecznie.”

Monika Chutnik Managing Director Etta Global Leadership Consulting

Fotografia: Damian Dorosz Photography

Related Post