Przed nami wielki finał w Pucku – Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu! Światowa premiera konkurencji Formula Kite Mixed!

W dniach 12 – 15 sierpnia najlepsi kitesurferzy spotkają się na zawodach Ford Fiesta Active Cup, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze. Finałowe zmagania rozegrają się w Pucku, w porcie jachtowym na terenie MOKSiR’u, który po raz drugi w historii pucharu jest gospodarzem ostatnich zawodów sezonu.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite.

Po raz pierwszy w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie także Formula Kite Mixed. Jest to zupełna nowość, w której w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

Punktacja zawodników będzie prowadzona wg regulaminu PZKite, który od lat kształtuje i wpływa na rozwój kiteboardingu w Polsce.

Na zawodach w Pucku pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy. Wszystkim mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Na uczestników rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: firmę motoryzacyjną Ford, firmy Duotone i Ion, produkujące najwyższej jakości sprzęt do kitesurfingu oraz GoPro, producenta wodoodpornych kamer sportowych. Warto będzie powalczyć także o designerskie zegarki z kolekcji Aztorin Sport, idealne dla miłośników wszystkich sportów wodnych. Do grona stałych sponsorów dołączyły również nowe firmy: Pitbull – producent odzieży sportowej i ulicznej, JUMPCITY – Park Trampolin, który ufundował wejściówki dla zwycięzców, a w miasteczku zawodów zamontuje trampolinę, gdzie każdy będzie mógł spróbować nowych tricków pod okiem instruktora. Firma SznurWiór, produkująca stylowe, drewniane dekoracje w surferskim stylu stworzyła dedykowane statuetki dla zwycięzców Pucharu Polski oraz różne gadżety dla najlepszych zawodników.

Energii zawodnikom doda Red Bull, który zadba też o dobry, muzyczny klimat na plaży. Pod szyldem zawodów sportowych działać będzie Vip-owska Szkółka Kitesurfingowa. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów oraz do oglądania zawodów!

Gościem specjalnym zawodów będzie nowy Ford Fiesta Active. Energiczny, dynamiczny, nowoczesny samochód dla aktywnych, którego będzie można lepiej poznać, także za kierownicą.

Nowy Ford Fiesta Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i wielkomiejski, dynamiczny styl życia. Wyróżnia się odważniejszą stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które w łatwy sposób pozwalają przewozić sprzęt sportowy – od deski do kite’a, przez rower, po kajak.

Offroadowe aspiracje Fiesty Active i pierwszorzędne właściwości jezdne pozwalają dotrzeć wszędzie tam gdzie czeka przygoda. Do tego wrażenia akustyczne klasy premium płynące z 10-głośnikowego zestawu audio firmy B&O Play.

Jednym słowem – nowa Fiesta Active została przygotowana, po to by wspierać aktywny styl życia w każdych warunkach.

Więcej informacji znajdziecie na profilu facebookowym zawodów www.facebook.com/fordkitecup oraz na www.fordcup.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/214402995888669/

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram zawodów:

12 sierpnia

8:00 – 9:30    Zapisy do zawodów

9:30                Oficjalne otwarcie regat

10:00              Skippers meeting

10:30              Pierwszy możliwy start

13 sierpnia

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

14 sierpnia

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

15 sierpnia

9:00                 Skippers meeting

15:00               Ostatni możliwy start

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

Related Post