Premiera czytnika ebooków InkBOOK Prime HD – nowa wolność czytania

Bezpieczny dla oczu ekran w rozdzielczości HD dla jeszcze lepszej jakości wyświetlania oraz pamięć, która zmieści tysiące ebooków – to główne zalety nowego czytnika inkBOOK Prime HD, którego właśnie wprowadza na rynek Arta Tech – wrocławski producent urządzeń opartych na technologii e-papieru. inkBOOK Prime HD został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych, mobilnych czytelnikach, ceniących sobie praktyczność e-papieru oraz możliwość posiadania przy sobie wielu książek w urządzeniu o niewielkich wymiarach.

Czytnik został wyposażony w bezpieczny dla oczu dotykowy wyświetlacz E Ink Carta HD o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 300 ppi, 1404 x 1072 pikseli. Parametry te przekładają się na ponadprzeciętnie wyraźny obraz, który pozwala nie tylko na wygodne czytanie, ale również możliwość szczegółowego przeglądania ilustracji. Dodatkową zaletą jest fakt, że czytnik otworzy każdy format ebooka i zapewnia dodatkowe wsparcie dla formatu PDF. Osoby intensywnie podróżujące z pewnością docenią także baterię, która wytrzymuje tygodnie czytania.

InkBOOK Prime HD oferuje użytkownikom również bezpieczne doświetlenie ekranu, które jest skierowane bezpośrednio na tekst, a nie oczy czytającego, jak w przypadku smartfonów czy tabletów. Komfort czytania zapewnia możliwość regulowania natężenia i temperatury światła, dzięki czemu łatwo można dopasować jego jasność i barwę do osobistych preferencji. Urządzenie zostało także wyposażone w programowalne przyciski.

Nowy czytnik, podobnie jak pozostałe produkty Arta Tech, jest kompatybilny z aplikacjami na Androida, co istotne dla wszystkich ceniących sobie możliwość personalizacji urządzenia. Pozwala na korzystanie z szeregu aplikacji stanowiących praktyczne wsparcie dla czytelników, m.in. Wikipedii, Legimi, Dropbox, słowników czy Google Translate.

inkBOOK Prime HD pojawił się w sklepach we wrześniu bieżącego roku.

Więcej informacji: www.inkbook.pl.

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 300 ppi (1404 x 1072 px)

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 168 g

Pamięć wewnętrzna 8 GB, RAM: 512 MB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Quad-core ARM Cortex – A9, max 1.6 GHz

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: Tak

Bluetooth: Tak

Doświetlenie ekranu:  Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Okres gwarancji: 24 miesiące

Related Post