Ponad 17 mln zł na wsparcie małych firm z Pomorza

Pomorski Fundusz Rozwoju – spółka samorządu województwa pomorskiego – podpisze dwie umowy z pośrednikami finansowymi: Pomorskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” z Pasłęka na łączną kwotę wsparcia 17,2 mln zł. Uroczystość z udziałem wicemarszałka województwa pomorskiego Wiesława Byczkowskiego odbyła się na Stadionie Energa Gdańsk.

Powyższe umowy podpisane będą z wykorzystaniem środków finansowych pochodzących z wkładów wniesionych do instrumentów inżynierii finansowej w ramach poprzedniego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, przez Pośredników Finansowych, których wyłącznym dysponentem jest samorząd województwa pomorskiego, angażowanych w celu dalszego wspierania mikro i małych przedsiębiorstw z naszego regionu.

Dzięki podpisanym umowom powstaną i będą rozwijać się mikro i małe przedsiębiorstwa w województwie pomorskim, nastąpi wzrost konkurencyjności tych firm, ich skłonności do inwestycji i wprowadzania innowacji, a także utworzone zostaną nowe miejsca pracy oraz nastąpi rozwój samozatrudnienia (w tym: wśród osób bezrobotnych i absolwentów), a tym samym zmniejszenie poziomu bezrobocia.

UMWP

Related Post