Pomorski Piknik Zawodowy Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, w Gdańsku

Pomóżmy dzieciakom z domów dziecka znaleźć pracę. Wesprzyj dzieci z domów dziecka, by po opuszczeniu placówki znalazły swoją pierwszą pracę i rozpoczęły samodzielne, swoje szczęśliwe życie. Ruszyła kampania Fundacji Pomocy Pierwsza Praca, przez która zbieramy pieniądze na nasz „Pomorski Piknik Zawodowy”, w którym weźmie udział około 2,5 tyś wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych z całego województwa Pomorskiego!!!!

https://polakpomaga.pl/kampania/pomozmy-dzieciakom-z-domow-dziecka-znalezc-prace.-

Piknik ma na celu integrować wszystkich wychowanków z województwa Pomorskiego oraz pokazać rożne zawodowy !! Prosimy Was o wsparcie !!! Każdy grosz to dla nas ogromne wsparcie !!

Koszty związane z tak dużym p[przedsięwzięciem są ogromne. Koszt infrastruktury wynosi około 27 tyś złoty, nie mamy pieniędzy ponieważ wszystkie Fundusze przeznaczamy na naszych uczestników programu.

Pomóżcie nam !! Razem możemy więcej, nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, który musi poradzić sobie sam z dorosłością. Z góry dziękujemy za każdą 1 złotówkę !!!!

Dobrego dnia dla wszystkich kochani przyjaciele ?

Działamy na rzecz dzieci z pieczy zastępczej czyli dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych i 25 listopada w Gdańsku organizujemy dla nich Piknik Zawodowy, na którym przybliżymy im świat różnych zawodów.

Po co organizujemy Piknik Zawodowy?

Pokażemy dzieciom różne branże zawodowe, które mogą w przyszłości stać się docelowym miejscem pracy;

Zaprezentujemy ofertę edukacyjną różnych szkół średnich, gdzie będzie można porozmawiać o tym, z czym wiąże się nauczenie się danego zawodu

Zintegrujemy środowisko dzieci z pracodawcami, którzy później będą oferować stanowiska pracy dorosłym osobom.

Przybliżymy najmłodszym świat różnych zawodów w formie rozrywki

Dlaczego wsparcie dzieci ma formę pikniku?

Pracując w środowisku dzieci z pieczy zastępczej zaobserwowaliśmy, iż obok tego, co chcemy im zaoferować i że wogóle chcemy pomóc ważne jest w jakiej formie to zrobimy. Dzieciaki, często po wielu kontaktach z profesjonalistami, lekarzami, kadrą nauczycielską i każdą inną profesją jako największą swoją potrzebę wykazują bliskość i zaitneresowanie w luźnej formie – po prostu wspólne spędzanie czasu.

Dla osób, którym rodzice poświęcili czas, nawet jeżeli nie było go dużo, nie odczuwają tak silnej potrzeby, jak dzieci, którymi nikt się nie interesował. Piknik ma formę spotkania rodzinnego z częścią kulinarną włącznie. Pozyskujemy sponsorów, którzy rozdają swoje produkty (np. hamburgery, lody) a także takich, którzy zapewaniją część rozrywkową (konkursy, pokazy).

Obok tego wszystkiego są stoiska z gotowymi udzielić wszelkich informacji profesjonalistami w swoich dziedzinach: np. trener, fryzjer czy bankowiec oraz odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób do tego doszedł. Wybór zawodu to z pewnością jedna z najważniejszych decyzji w życiu i i im więcej wyobrażenia na temat różnych zawodów dzieci będą posiadać, tym wybór będzie bardziej świadomy, a tym samym trafiony.

Kim jesteśmy?

Trzy osoby: Joanna, Karolina i Monika współtworzą Fundację Program Pomocy Pierwsza Praca, w skrócie 4xP założoną przez Joannę Giralt i jej męża, która w całości jest ufundowana z ich prywatnych środków. Obecne środki fundacji wydawane są na bieżące działania fundacji, czyli organizowanie szkoleń i testów psychometrycznych dla dzieci, organizację pierwszego Podlaskiego Pikniku Zawodowego oraz tworzenie programu ogólnopolskiego Serce 4xP.

Naszym celem jest wspieranie dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych w tym, by postawiły pierwsze śmiałe kroki w dorosłym życiu. Etap dojrzewania tych młodych ludzi jest zaburzony poprzez brak wsparcia bliskich osóbi stabilnych warunków życiowych, dlatego częste nie zastanawiają się oni, co będą robić w dorosłym życiu. Jak przychodzi etap dorosłości ścieżek możliwych jest wiele, ale młody człowiek nie wie, na co się zdecydować. Iść do szkoły policealnej, iść na studia, zacząć pracę? A jeżeli tak to jaką? Chcemy pomóc w tych decyzjach, by były one jak najbardziej zbliżone do tego, czym dana osoba się rzeczywiście interesuje i jak siebie widzi w przyszłości.

Co zrobiliśmy do tej pory?

Działamy już 1,5 roku. Przez kilka miesięcy prowadziliśmy grupę wsparcia dla dzieci z domów dziecka pow. 16 roku życia oraz osób, które opuściły placówkę i ją na etapie usamodzielniania się z woj, mazowieckiego w ramach czego organizowaliśmy warsztaty edukacyjne, badania psychometryczne oraz prezentowaliśmy różne zawody.

Zorganizowaliśmy Podlaski Piknik Zawodowy – nasz pierwszy piknik, z którego można zobaczyć zdjęcia.
Oprócz organizacji pikniku na podlasiu opracowaliśmy projekt systemu intenertowego o nazwie Serce 4xP, który łączy domy dziecka, trenerów, mentorów, coachów oraz potencjalnych pracodawców. W tym programie można śledzić rozwój zawodowy i osobisty danej osoby a także wyszukiawać potencjalne propozycje pracodawców w postaci szkoleń, staży, praktyk czy propozycji etatu. Praca programistów trwa już od kwietnia 2017 r. Program obecnie w fazie testowej, jego ukończenie planujemy na wiosnę 2018 r.

Na co dokładnie przeznaczymy zgromadzone środki?

Zbieramy 23.000 zł., których potrzebujemy na wynajem hali, gdzie przyjmiemy 2500 dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych (tylko takie dzieci mają wstęp na Piknik Zawodowy)

Jeżeli osiągniemy ponad 100% wsparcia każdą złotówkę przeznaczymy na prezenty dla dzieci, które będą uczestniczyć w pikniku. Chcielibyśmy, by to był niezapomniany dzień dla nich i by pozostała po nim inspirująca pamiątka.

Dlaczego korzystamy z serwisu PolakPomaga.pl?

Wykorzystujemy wszystkie możliwe ścieżki, działamy szeroko. Chodzimy po firmach dużych, małych, zaczepiamy znajomych. Korzystanie z tego serwisu to chęć dotarcia do osób, których nie znamy osobiście a które, podobnie do nas, chcą wspierać dzieci z pieczy zastępczej.

Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę,
która w 100% zostanie wydana na organizację
tego wydarzenia ;-*

 

 

Related Post