Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym? Joanna Karpeta

  • Czy na myśl o poniedziałku zaczyna cię boleć brzuch?
  • Czy już w niedzielne popołudnie pogarsza ci się nastrój?
  • Czy tylko w weekendy czujesz, że żyjesz?
  • Czy inni zauważają u ciebie spadek energii i zmiany w zachowaniu?

Jeśli tak, to szybko zacznij działać, ponieważ najprawdopodobniej masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego. Na szczęście na wczesnym etapie tego procesu możesz zrobić naprawdę wiele, aby go powstrzymać i uniknąć dalszych negatywnych konsekwencji. Pamiętaj: wypalenie zawodowe jest jak grypa – może dotknąć każdego. Warto zatem wiedzieć, jak się przed nim chronić.

Joanna Karpeta – coach, trener biznesu, ekspertka w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych – sama doświadczyła wypalenia zawodowego, dlatego postanowiła pomóc innym uniknąć tego przykrego stanu. Udało jej się w sposób niezwykle zrozumiały i zarazem interesujący połączyć teorię z praktyką oraz fikcję literacką ze specjalistyczną wiedzą.

Poznaj historie ludzi takich jak ty: aktywnych zawodowo, będących w (szczęśliwych bądź nie) związkach, mających dzieci i bezdzietnych, lepiej lub gorzej sytuowanych, mających marzenia i ambicje, problemy i rozterki, różne potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się, na przykładzie losów pielęgniarki, handlowca, menedżera, nauczycielki, urzędnika i przedsiębiorcy, na czym polega wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać, jakie ćwiczenia wykonywać oraz jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Skorzystaj z tej skarbnicy wiedzy, rad i wskazówek, aby praca nigdy nie stała się dla ciebie jedynie źródłem frustracji.

Joanna Karpeta jest założycielką Motivado — firmy konsultingowej dostarczającej kompleksowych rozwiązań edukacyjnych dla biznesu w obszarze tworzenia optymalnego środowiska pracy, wolnego od czynników przyczyniających się do wypalenia zawodowego.

Jako trenerka od lat angażuje się w rozwijanie kompetencji społecznych menedżerów wysokiego i średniego szczebla zatrudnionych w firmach prywatnych i administracji rządowej oraz w instytucjach nauki i wymiaru sprawiedliwości. Dużo uwagi poświęca też klientom indywidualnym, z którymi pracuje w nurcie coachingu holistycznego.  Jej szklanka jest zawsze do połowy pełna i takim myśleniem zaraża ludzi wokół siebie. Udziela się w prasie, mediach społecznościowych i na konferencjach, promując działania, których celem jest przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu i nauczenie innych, jak na nowo pokochać poniedziałki. Sama udowadnia, że takie podejście do życia jest możliwe. Prywatnie jest szczęśliwą żoną Krzysztofa i matką Michała. Mieszka w Warszawie. Więcej na temat autorki i firmy Motivado można znaleźć na: www.motivado.pl i www.joannakarpeta.pl.

Premiera książki: wrzesień 2018
Patronat medialny: Biznesnafali.pl, Businesswoman&Life, Coaching, Harvard Business Review, Radio Gdańsk, Wysokieobcasy.pl, Zmianywzyciu.pl

Related Post