Orbis wykupił nowo wybudowany hotel ibis Vilnius Centre, który przyjmie pierwszych gości już w trzecim kwartale tego roku!

UAB Hekon – spółka zależna Orbisu, zgodnie z wcześniejszą umową, wykupiła za kwotę 8,7 mln euro netto hotel ibis położony w samym centrum stolicy Litwy, przy ul. Rinktines 18 w Wilnie.

Hotel ibis Vilnius Centre mieści się w rewitalizowanej, centralnej części Wilna skupiającej nowoczesne apartamenty i biura. Położony w pobliżu malowniczej i zabytkowej starówki, zamku Giedymina i Placu Katedralnego. To idealna opcja zakwaterowania dla osób zarówno w podróży służbowej, jak i turystycznej, zapewnia łatwy dostęp do historycznej części miasta. Hotel zaoferuje 164 klimatyzowane pokoje, parking podziemny, zaplecze konferencyjne, bar i restaurację.

Hotel ibis Vilnius Centre powstał w rekordowym tempie. Firma UAB Merko statyba, która należy do Merko Ehitus Group w półtora roku zrealizowała budynek hotelowy wraz z instalacjami technicznymi zgodnie z najwyższymi standardami, zaś Orbis był odpowiedzialny za aranżację i wyposażenie wnętrz. Jednocześnie trwa finalizacja zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie „good”. ibis Vilnius Centre będzie pierwszym na Litwie hotelem nisko-emisyjnym, czyli zgodnym z aktualnymi trendami nowoczesnego hotelarstwa i zielonych miast.

Pokoje w ibis Vilnius Centre zostały wykonane w standardzie Sweet Room. Stylistyka i design powierzchni wspólnych symbolizują charakterystyczne cechy Wilna: fototapety w salach konferencyjnych są zaprojektowane specjalnie dla tego hotelu i odzwierciedlają prężnie rozwijającą się dzielnicę, w której zlokalizowany jest hotel. Natomiast wiszące balony nawiązują  do charakterystycznych dla Wilna widoków w okolicach hotelu, nad rzeką Wilią (Neris).

PR

Related Post