Najpopularniejszy filozof świata w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

„Gwiazda rocka wśród moralistów”, „najważniejszy z żyjących filozof”, „najpopularniejszy profesor na świecie” – mówi się o Michaelu J. Sandelu, który 30 sierpnia wygłosi w ECS wykład z cyklu ETYKA SOLIDARNOŚCI. REFLEKSJA W ROCZNICĘ PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH. Wstęp wolny, zapraszamy.

Prof. Michael J. Sandel – na co dzień pracujący na Uniwersytecie Harvarda – jest jednym z najpopularniejszych wykładowców globu. Jego wystąpienia poświęcone moralnym i społecznym wyzwaniom współczesnego świata gromadzą tłumy w najsłynniejszych salach wykładowych świata, ale też na stadionach i w halach sportowych. Legendarny już wykład „Sprawiedliwość” jako pierwszy w historii był w pełni bezpłatnie dostępny online i w telewizji. W sieci obejrzało go ponad 30 milionów widzów. Sandel słynie z nieszablonowego sposobu prowadzenia dyskursu – jego wykłady są dialogiem z publicznością. Jest autorem bestsellerów „Sprawiedliwość” i „Czego nie można kupić za pieniądze”. Jego pisma przetłumaczono na 27 języków.

To już szósta odsłona wykładów ETYKA SOLIDARNOŚCI wygłaszanych w przeddzień podpisania Porozumień Sierpniowych. Od 2012 roku, ECS i miasto Gdańsk zapraszają wybitne osobistości życia publicznego, aby podzieliły się refleksją związaną z etyką Solidarności i nadziejami, jakie niesie ona dla współczesności. Dotychczas w spotkaniach, będących częścią uroczystości rocznicowych poświęconych pokojowej rewolucji Solidarności, wzięli udział: ks. Adam Boniecki – redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”, Guy Sorman – francuski dziennikarz, publicysta i filozof, Gesine Schwan – jedna z najwybitniejszych myślicielek politycznych w Europie, Michel Wieviorka – wybitny francuski socjolog zajmujący się dziedzictwem Solidarności i Shalini Randeria — rektorka Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu.

ETYKA SOLIDARNOŚCI. REFLEKSJA W ROCZNICĘ PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

PROF. MICHAEL J. SANDEL

termin | 30 sierpnia 2017, godz. 18

miejsce | biblioteka ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku

wstęp | wolny

Related Post