Międzynarodowa konferencja poświęcona terapii dzieci ze spektrum autyzmu już w najbliższą sobotę w Gdańsku

Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Gdańsku międzynarodowa konferencja „Personalizacja i innowacyjność w terapii, nowoczesne technologie oraz społeczne formy wsparcia we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu. O metodzie Prof. A. Tomatisa i nie tylko”. Konferencję organizują wspólnie: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz punkt terapeutyczny Dreamlab. W najbliższy weekend w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja „Personalizacja i innowacyjność w terapii, nowoczesne technologie oraz społeczne formy wsparcia we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu.

O metodzie Prof. A. Tomatisa i nie tylko.” Konferencja pomyślana została jako wydarzenie, dzięki któremu można będzie zapoznać się z różnymi metodami terapeutycznymi i diagnostycznymi dzieci ze spektrum autyzmu, w tym m.in. metodą profesora A. Tomatisa. Adresatami konferencji są rodzice dzieci ze spektrum autyzmu, trójmiejskie środowiska terapeutyczne, wychowawcze oraz akademickie.

Organizatorzy informują, iż wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
Konferencję organizuje Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dreamlab, terapeutyczny punkt przedszkolny, będący jednocześnie niepubliczną poradnią wspomagania rozwoju dzieci.

Data konferencji – 7 kwietnia – nie jest przypadkowa, można bowiem powiedzieć, że kwiecień to miesiąc poświęcony autyzmowi. Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu, co według organizatorów jest okazją, by o tym porozmawiać więcej, a rodziców i terapeutów zapoznać z nowymi trendami w terapii dzieci. W gronie prelegentów konferencji znajdą się uznani specjaliści z zagranicy, jak profesor Jozef Vervoort i Astrid Vervoort z Atlantis Institute w Sint-Truiden w Belgii, a także uznani terapeuci i wykładowcy akademiccy, jak Ewa Małachowska, dr Anna Kobylańska, Rafał Nowicki i inni.

Konferencja będzie miała na celu m.in. przybliżenie wiedzy na temat metody prof. A. Tomatisa, jednej z wspierających metod terapeutycznych dla osób ze spektrum autyzmu. W trakcie konferencji można będzie również zapoznać się z ofertą terapeutyczną przygotowaną przez sopocki Dreamlab.

Konferencja odbędzie się już 7 kwietnia w Gdańsku, w Auli S211 WNS Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 7. Konferencja potrwa od godz. 10 do 17, a szczegółowa agenda i przedstawienie prelegentów dostępne są na stronie internetowej konferencji. Partnerami konferencji są: Betacom, wydawnictwo Nowa Era, Mozart-Brain-Lab oraz Edventure Research Lab.

www.konferencja.dreamlab.edu.pl

Related Post